Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a problémám,...

Szerintetek jogos a problémám, vagy anyámnak van igaza? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy összejöttem egy pasival, aki 20 évvel idősebb tőlem. Itt most valószínűleg megvan mindenkinek a véleménye, de nagyon szeretjük egymást, nem a pénzére megyek, ő meg nem csak egy-egy alkalomra akar. Lehet, hogy sokan nem értik meg, megvan az oka, hogy miért idősebbel álltam össze. Kb. 4 hónapja vagyunk már együtt, szüleim tudják, hogy idősebb, természetesen elmondtam nekik, vállalom és nem szégyenlem. Szüleim soha sehova nem engedtek el, és nem is engednek, barátnőmhöz sem, ha egyszer át is megyek, akkor is csak a vita van belőle, meg a sértődés. Barátomhoz elengedtek nagy nehezen minden szombaton reggel, és este jövök haza. Ott aludni nem engedtek, ezért egyszer mondtam anyámnak, hogy ott szeretnék aludni, és úgy mentem el, hogy tudja, hogy ott alszok. Azóta is ott aludtam, nem volt belőle baj. Ma viszont mondtam neki, hogy szeretnék elmenni 5-6 napra valahova egy kicsit barátommal nyaralgatni, az országon belül persze. Erre elkezdett csapkolódni, ordibálni, kiverte a hisztit, hogy arról volt szó, hogy szombatonként megyek csak. Kicsit összevesztünk, mert tulajdonképpen őt nem az érdekli, hogy én hova megyek, kivel vagyok, hanem hogy akkor nem vagyok itthon. Mindig is az volt az egyetlen célja velem kapcsolatban, hogy üljek itthon a szobámban, beszélgessek vele, legyek el vele, és mindenben adjak neki igazat, különben megsértődik, és veszekszik. Majdnem fél éven belül 18 éves leszek, szerintem nem kértem akkorát ezzel az 5-6 nappal, amekkorának ő gondolja, ráadásul nem gondolom azt, hogy megbízhatatlan lennék. Soha nem ittam, nem jártam bulizni, tanulok, nem tudom mi lehet a baja, amiért nem tudna elengedni. Nagyon el vagyok keseredve, mert szerettem volna elmenni, kicsit kiszakadni az itthoni környezetből, az állandó vitákat kicsit itt hagyni, minden nap folyamatos stressz itthon, nem csak azért mert nem engednek el sehova, hosszú lenne leírni. Szerintetek jogos, hogy nem enged el?

2014. aug. 11. 12:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:

Nem fog az jönni, hogy érettebb vagyok a korosztályomnál kedves utolsó, az, hogy miért jöttem vele össze, mellékes. A kis nyaralást nem én találtam ki, hanem a barátom, ha tudnám se engedné, hogy kifizessem. Amíg nem ismertek nem kéne elítélni. Mindig is idősebb barátaim voltak, megvan ennek is az oka, hosszú lenne leírni.

Én úgy gondolom, hogy semmivel nem tettem nekik keresztbe soha, igazán elengedhetnének.

Egyébként vicces, mert matek tételekben is segít, ahogy azt valaki írta:D De igen, nem titkolom, hogy szoktunk szexelni is, nem hiszem, hogy ebben bármi kivetnivaló lenne.

2014. aug. 11. 12:19
 12/74 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

"Én úgy gondolom, hogy semmivel nem tettem nekik keresztbe soha, igazán elengedhetnének."



Na ebből a mondatból látszik, hogy éretlen vagy. A szülők nem azért engednek vagy sem meg valamit a gyereknek, mert az "keresztbetett" vagy sem. Anyaként én sem engednék el egy 17 éves gyereket egy közel 40-es pasival napokra az országba "csavarogni". Bőven ráértek arra később is.

2014. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!


Megkaptam a prividet, köszönöm, hogy megtiszteltél a bizalmaddal. Az egyes vagyok, és nekem továbbra sem veled van problémám (Téged abszolút megértelek), hanem a barátoddal. Nagyon sok az a 20 év... Pláne így, hogy még nagykorú sem vagy. Nem téged nem értelek, Őt nem értem. De végülis mindegy, nem kell nekem mindent érteni :D

Ha tényleg szeretitek egymást, akkor egy fél év, év mehetsz, de addig úgysem fogsz tudni mit csinálni, ha meg valamilyen csoda folytán mégis elenged anyád, arra készülj fel, hogy onnantól még sz@arabb lesz a viszonyotok. Úgyhogy lehet, hogy nem kéne még most erőltetni ezt a pár napot sem :(

2014. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
97%
erről a kérdésről eszembe jutott, hogy mennyire félek tőle, hogy a jó nevelés ellenére az én lányom is ilyen lesz. Persze, igyekszik az ember jó családi mintát nyújtani neki és jól nevelni őt, de mi lesz, ha ilyen lesz, mint a kérdező? Mit teszek én akkor?:( Nem tudom. Para!
2014. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
84%
Részükről már az is nagyon megértő, hogy engedik látni a párodat, hiszen nagyon szokatlan egy 17 éves és egy 37 éves kapcsolata. Minden okuk meglenne arra gyanakodni, hogy a férfi elcsábít, majd valahogy kihasznál (hiába lehet őszinte a kapcsolatotok, a szüleid nem látnak bele az ő fejébe). 5-6 nap pont elég arra, hogy valami rosszat műveljen veled. Szerintem bírd ki azt a pár évet, amíg a szüleid gyereke vagy (és még csak nem is nagykorú), ha már elköltöztél, onnantól kezdve akárkivel akárhány napot tölthetsz.
2014. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
97%

“Szüleim tudják,hogy idősebb.“

Ebből arra következtetek,hogy nem ismerik.

Egy számomra ismeretlennel én sem engednélek el.

2014. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 A kérdező kommentje:

Azt én sem kívánom, hogy a te lányod ilyen legyen, de amíg nem tudod én miért vagyok ilyen, ne ítélj el.

Mivel nem ismeritek a szüleimet, és regényt nem akartam a kérdésbe írni róluk, megértem a válaszokat. Ami az egészben zavar, hogy nem azért nem engednek el, mert féltenek, mert tudom, hogy nem. Azért nem enged el anyám-mert apámat nem érdekli egyáltalán semmi, minden túlzás nélkül-, hogy megmutassa, hogy ő megteheti, hogy nem enged el. Ezt mindig is így csinálta, és még a barátnőmhöz sem engedett el soha, kb. egy hónappal ezelőtt mehettem el egy barátnőmhöz, akit ráadásul ismer is. Amikor korombeli barátom volt még régebben, az sem tetszett neki, teljesen lényegtelen neki, hogy kivel, és mikor. Ha még féltene, akkor megérteném, azt mondanám neki, hogy jó, akkor ismerd meg, és akkor látod, hogy milyen emberrel mennék. Anyám egy teljesen külön világ, egyszer itt az oldalon volt róla egy kérdésem, volt vagy 30 válasz, és mindenki azt mondta, hogy nem normális. Nem szapulni akarom őt ezzel, csak nem értem meg, miért nem tudna egyszer ő engedni egy kicsit.

A keresztbe tételt meg nem úgy gondoltam, hogy a szülők csak keresztbe tesznek a gyerekeknek. Nem. Az én szüleim konkrétan csak keresztbe tesznek, mert ha azért nem engednének, mert féltenek, akkor szombaton sem engednének. Egy szombat alatt szerintem ugyanúgy történhetne akármi rossz, nem kéne ahhoz 5-6 napra elmennem itthonról.

2014. aug. 11. 12:37
 18/74 anonim ***** válasza:
80%
Hát abban igazad van, hogy valamelyik szombaton éppen úgy teherbe tud ejteni, mint a nyaralás alatt.
2014. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
56%
Igen, de egy vele egykorú is ugyanúgy teherbe tudja ejteni... Sőt!
2014. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
49%
Én viszont elengednélek. Nekem is van egy 23 éves lányom, meg egy 20 éves fiam. Mind a kettőt elengedtem, ha menni akart.Így legalább mindig tudtam hogy merre, kivel járnak, nem volt szükség hazudozásra. A mai világban pedig nehogy már ez a korkülönbség ekkora probléma legyen, mint ahogy itt írják!
2014. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!