Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a problémám,...

Szerintetek jogos a problémám, vagy anyámnak van igaza? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy összejöttem egy pasival, aki 20 évvel idősebb tőlem. Itt most valószínűleg megvan mindenkinek a véleménye, de nagyon szeretjük egymást, nem a pénzére megyek, ő meg nem csak egy-egy alkalomra akar. Lehet, hogy sokan nem értik meg, megvan az oka, hogy miért idősebbel álltam össze. Kb. 4 hónapja vagyunk már együtt, szüleim tudják, hogy idősebb, természetesen elmondtam nekik, vállalom és nem szégyenlem. Szüleim soha sehova nem engedtek el, és nem is engednek, barátnőmhöz sem, ha egyszer át is megyek, akkor is csak a vita van belőle, meg a sértődés. Barátomhoz elengedtek nagy nehezen minden szombaton reggel, és este jövök haza. Ott aludni nem engedtek, ezért egyszer mondtam anyámnak, hogy ott szeretnék aludni, és úgy mentem el, hogy tudja, hogy ott alszok. Azóta is ott aludtam, nem volt belőle baj. Ma viszont mondtam neki, hogy szeretnék elmenni 5-6 napra valahova egy kicsit barátommal nyaralgatni, az országon belül persze. Erre elkezdett csapkolódni, ordibálni, kiverte a hisztit, hogy arról volt szó, hogy szombatonként megyek csak. Kicsit összevesztünk, mert tulajdonképpen őt nem az érdekli, hogy én hova megyek, kivel vagyok, hanem hogy akkor nem vagyok itthon. Mindig is az volt az egyetlen célja velem kapcsolatban, hogy üljek itthon a szobámban, beszélgessek vele, legyek el vele, és mindenben adjak neki igazat, különben megsértődik, és veszekszik. Majdnem fél éven belül 18 éves leszek, szerintem nem kértem akkorát ezzel az 5-6 nappal, amekkorának ő gondolja, ráadásul nem gondolom azt, hogy megbízhatatlan lennék. Soha nem ittam, nem jártam bulizni, tanulok, nem tudom mi lehet a baja, amiért nem tudna elengedni. Nagyon el vagyok keseredve, mert szerettem volna elmenni, kicsit kiszakadni az itthoni környezetből, az állandó vitákat kicsit itt hagyni, minden nap folyamatos stressz itthon, nem csak azért mert nem engednek el sehova, hosszú lenne leírni. Szerintetek jogos, hogy nem enged el?

2014. aug. 11. 12:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
80%

"az, hogy miért jöttem vele össze, mellékes"


Hát, igazából nem, mert bármi más indok a "mert szeretem"-en kívül nevetséges.

2014. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 A kérdező kommentje:
Szerintem nem nevetséges, egyrészt mert szeretem, másrészt azért egy ennyivel idősebbet választottam, mert jobban kijöttem vele, mint egy másik korombelivel. Voltak korombelikkel próbálkozásaim, mármint próbáltam ismerkedni korombelivel, nem ment. Nem az a lényeg, hogy mi miért jöttünk össze, ez így alakult. Sajnálom, ha sokan ezt nem értik meg. Viszont köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2014. aug. 11. 13:01
 23/74 anonim ***** válasza:
91%
De ha valakivel "kijössz", az nem jelenti azt, hogy le is kell vele feküdni. Én világéletemben jobban kijöttem a tanárokkal, mint az osztálytársaimmal, na de azért az nekem is feltűnt volna, hogy az a pasi, aki 20 évvel fiatalabb gyereket keres kapcsolatra, azzal valami rohadt nagy gáz van.
2014. aug. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a lány részéről érthető a rajongás. Idősebb férfi, aki odavan érte, biztos van szövege, tehetsége, pénze, kiállása akármi. Nem hinném, hogy azért van vele mert pénzes, egyszerűen egy ilyen korú lánynál ez okot ad a rajongásra, ha valaki dolgozik és jól keres vele, státuszszimbólum, hogy valamit jól csinál és elér valamit az életben.

A korabeli fiúkáknak ezek még mind nincsenek. Teljességgel érthető, hogy felnéz rá és rajong érte. Itt nem is a lánnyal van probléma, ilyen korban a többség ilyen, én is csillogó szemekkel néztem az ilyen férfiakat.

DE, a férfival hatalmas gondok lehetnek. Ha valóban felnőtt lenne racionálisan és érzelmileg is, eszébe sem jutna egy tizenéves kislánnyal, aki durván a lánya lehetne keveregni. Lelki vagy mentális problémái lehetnek, de valami önképzavara mindenképpen van, ha a korosztályánál labdába sem rúghat. Akik ennyi idősen kislányokat kergetnek, ott valami takargatni való van.

2014. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
40%

egy majd negyven éves egzisztenciával rendelkező állítólag ffi mit akar egy taknyos 17 évestől? nem csak te vagy az, minden 17éves az...


szellemileg ennyire vissza van maradva?

apád nem szeret, és azért dugatod magad új apuval?

számomra az beteg, nem a te rajongásod iránta, mert ez nem szerelem, ez rajongás, hanem hogy egy 40éves mit akar egy tinitől?

ez beteges és undorító is.


te sem vagy nő, kislány vagy. nem zavarna, hogy egy kólát nem tudsz magadnak venni? mindent ő fizet? tudod, hogy hívják ezt...igen ÚGY!


szánalmas a te "férfid"

2014. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 A kérdező kommentje:
Nem rajongásnak gondolom, de kezdjük ott, hogy amikor megismertem nem volt munkája. Nem rajonghattam azért, mert dolgozik, és van pénze, meg mit tudom én. Előttem a saját korosztályából voltak barátnői, nem hajkurászta a velem egykorúakat. Egyébként meg sosem kérek tőle semmit, inkább szomjan halok, de akkor sem kérném, hogy vegyen nekem egy kólát. Az a baj, hogy nem láttok bele a dologba, így nem is várhatom el, hogy megértsétek.
2014. aug. 11. 14:05
 27/74 anonim ***** válasza:
63%
fiatalokra bukik. 5-10 év múlva lecserél.
2014. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
58%

nekem az egész ott meredek, hogy 17 éves vagy, és elötte voltak idösebb barátaid, söt veled hasonlokoru is... kb. 4 honapja vagy együtt ezzel a beteg ürgével, de ugy irsz, mint ha már minimum 3 éve együtt lennétek..kis nyaralás, kis szombatok, kis lof.asz...


nem tudok ehhez mit hozzászolni...egy kis d.ugomuci vagy ennyi "elöélettel"..4 kemény honap.. és ti "apuval" nagyon szeretitek egymást...pfff.

beteges az egész, de a szüleid se százasok, hogy hagyták, hogy egy kis k.urva legyél.

2014. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
72%
De ettől függetlenül egészségtelen és beteges ez a korkülönbség. Amikor te leszel 40 éves, ő lesz 60, már fel se fog állni neki, amikor te még mindig életerős nő leszel.... Godndold ezt át.
2014. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
36%
Csodálom, hogy a szülök nem jelentették fel, kiskorú.... Ha még a kiskorú benne is volt.
2014. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!