Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg pénzt kéne ezért...

Tényleg pénzt kéne ezért kérnem a gyerekemtől?

Figyelt kérdés

Jelenelg egyedül élek egy társas házban, a lányom 1 éve költözött el, panelban lakik jelenleg.

Az ő hobbija a gitározás, és mivel nálunk van hely bőven és nem zavarnak senkit, mindig nálunk gyűltek össze a barátnőivel,barátaival ha gyakarolni akartak. És ez így van azóta is, hogy elköltözött, mert ahol jelenleg lakik ott a szomszédoktól egyáltalán nem tud gitározni, a mellette lévő lakásban éppen kisbaba is van.

Szóval hétvégente több órát nálam van a barátaival együtt, ami engem nem zavar, és nyílván megkínálom őket egy kis üdítővel, sütivel,gyümölccsel vagy valami más rágcsával. Viszont a párom szerint ha már nem lakik itthon a lányom és kvázi "idegeneket" is rendszeresen magával hoz, akkor kérhetnék pénzt azért, hogy itt zenéljenek, nem kellene ingyen próbateremnek használni a házat. A fiam szerint pedig el kellene kérnem a lányomtól annak a plusz áramnak, fűtésnek és ételnek,italnak az árát amit elfogyasztanak amíg itt vannak, mert ez így csak lehúzás, és senki sem kapja ezeket ingyen.

Tényleg igazuk lenne?

Te kérnél pénzt ezért a gyerekedtől?



ma 13:09
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
14%

En meg foznek is nekik. A sajat lanyomrol van szo es baratairol...

Te csak uditovel, ragcsakkal kinalod oket?

Es meg penzt is kernel toluk??

Milyen anyak/emberek vannak...

ma 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Katona Dius ***** válasza:
47%
Ennyi erővel miért nem vendégeli mindenki az egész települését minden nap? Hisz mégis csak ismerősök, barátok meg azok pereputtya...
ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem kérnék érte 1 fotintot se... szivesen látom őtet/őket. Ha zenélni, kisseb házibuli, vagy akármi amit egy panelba nem tudna megoldani, jöhetnek nyugodtan. Nem azért szültem hogy mikor ki felnő és önállósodik hogyha látogatóba jön, fizessen azért amit fogyaszt.
ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
64%
Más örül ha a gyereke rányitja az ajtót, te meg még pénzt kérnél ezért?
ma 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne rohogtess mar, kizart,hogy kernek tole penzt.

Aztan majd ha oreg leszek kamatostul behajtja rajtam ha aljon latogatni mert draga a benzin es fizessem ki neki a benzinpenzt?

ma 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
75%
Sokan félre értelmezik a fő problémát! Nem az anya lányától sajnálja a család többsége a dolgokat, hanem a rendszeresen ott lévő baráti körtől. A saját gyerek és a gyerekem baráti körének az ellátása nem ugyan az!
ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én viszonylag csóró vagyok, de adnék amennyit tudok, meg nyilván szóba is állnék velük, mondjuk próba legvégén a nehezebb kérdésekkel, előtte meg full motivátorkodás, hadd hozzák ki magukból, amit csak lehet, olykor elég szépen termőre fordul az ilyesmi, és mivel évekig érlelődik, sose tudhatod, de tényleg sose. Megoldanám, hogy szerves része lehessen a büdzsének, szerencsére akkora csóró nem vagyok, hogy ne tudjak rendszeresen szükségtelen hülyeségekre költeni, azokkal meg általában csak én járok jól, ha visszafogom... Persze nekem vágyam volt zenélni, de hangszerem se lehetett, órákra se járhattam, a szüleim éveken át a válásukkal voltak el, azután meg az alkoholizmusukkal meg a random idiótákkal, akiket összeszedtek maguknak. Ha tehetném, törölném a világból azt, hogy tehetetlen kölyköknek nincs ki segítsen, meg hogy azt nézi, hol lehetne pár fillért kipréselni belőlük. Eleve ha családon belül nagyon elkezd beütni a ki tartozik kinek nyelvezet, az nagyon ritka, hogy megmarad a nem mérgező, tárgyilagos zónában. Én tudomásul vettem, hogy a húsomat odaadom a kölykömnek, mindennel jöhet hozzám, módjával nyugodtan a fejemre is nőhet, már most is, nemhogy még miután kirepült, és egyfajta kegyelmi pillanat minden héten az, hogy látom egyáltalán. Nagyon sokaknak ez nem adatik meg, és annyian azért nem tettek érte, vagy legalábbis nem annyira súlyosan, hanem élet történik, távolság van, időhiány van, meg ha unokák vannak, és nem a közelben, akkor még az a kis nyakatekert "kéz kezet mos" sincs, hogy legalább az unokákkal tudnak "az öregek" minőségi időt tölteni kb rendszeresen, meg persze kicsit a gyerekek is ott lebzselnek előtte-utána.

Nem is kérdés, hogy ennyivel azért tolnám a szekerüket. Oké, biztos szabnék magamnak keretet, mert tudom, hogy számolatlanul nagyon szórnám, és hát ésszel él az ember, egy kis hűtőt be lehet dobni oda is, kaját meg roppant kiszámíthatatlanul érdemes csinálni, inkább kis édességféléket, vagy ilyen semmi kis főzelékeket többségében, hogy megszülessen a gondolat minden zabásabb arcban, hogy ú, ide kell a hideg élelem. Ember vagy, nem kell erőt venned magadon, hogy szolgáld az igényeket, amikor az otthonodban pihensz. Aztán máskor meg ott rotyog a bográcsos, és mindenki bele van kalkulálva, meg ha már csak fő a cucc, akkor mehet a grill is. Teljesen jó az akciós pecsenyecomb (ez a gerincnél kezdődő csirkecomb) vagy a malachús is, és lehet ontani szezonban csomó zöldséget is olyan szép rush de pirult grillezettségűre, az még tud nagyon kapós lenni. Ha előre számolgatsz, akkor előre eldöntöd, mit vállalsz. Egy-egy ilyen bőségesnek tűnő összeröffenéskor ha valaki hálálkodni akar, kihirdetheted, hogy egészen nyugodtan összedobhatják a pénzt, papa szereti a nagyon jó fajta házipálinkát, unicumot mindketten, tudod, azért legyen már valami a kamrában télire... És ha előtted vannak a számok mielőtt kidobálnád a pénzt, akkor eldöntöd, meddig van az elég.

Rágcsákról szándékosan nem írok, ott tízszeres viszony van a házi meg a chips-szadó közt. Nyilván nem ugyanaz a gyerekagy zsibbasztó cucc a házi spirálkrumpli, de meg lehet szórni tetszőleges fűszerkeverékkel, amiben viszont ott a függőség lehetősége. De egy jó friss tepertő is olyan, hogy oké, legfeljebb egy nappal kevesebbig fog mindenki állandóan tepertőzni, de a zsír meg ott van, és nem olyan, mint a bolti hurutszagú fos. Szóval lehet azért tisztességes vendéglátást lenyomni úgy is, hogy beleszámolod az érdekeidet, és úgy költesz nagyon takarékosan a vendégekre külön, hogy nem ordít semmiről az olcsóság.

ma 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Katona Dius ***** válasza:
16%
Én is azt írtam a 3-asban, hogy a gyerektől nem, a barátoktól meg egy minimálisat., De mégis mindenki megsértődött :D
ma 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
86%
Ha vendégeket hívsz tőlük is kérj egy kis pénzt, drága az áram.
ma 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
85%
Max annyit mondanek h ragcsat innit hozzanak mar magunknak.
ma 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!