Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg pénzt kéne ezért...

Tényleg pénzt kéne ezért kérnem a gyerekemtől?

Figyelt kérdés

Jelenelg egyedül élek egy társas házban, a lányom 1 éve költözött el, panelban lakik jelenleg.

Az ő hobbija a gitározás, és mivel nálunk van hely bőven és nem zavarnak senkit, mindig nálunk gyűltek össze a barátnőivel,barátaival ha gyakarolni akartak. És ez így van azóta is, hogy elköltözött, mert ahol jelenleg lakik ott a szomszédoktól egyáltalán nem tud gitározni, a mellette lévő lakásban éppen kisbaba is van.

Szóval hétvégente több órát nálam van a barátaival együtt, ami engem nem zavar, és nyílván megkínálom őket egy kis üdítővel, sütivel,gyümölccsel vagy valami más rágcsával. Viszont a párom szerint ha már nem lakik itthon a lányom és kvázi "idegeneket" is rendszeresen magával hoz, akkor kérhetnék pénzt azért, hogy itt zenéljenek, nem kellene ingyen próbateremnek használni a házat. A fiam szerint pedig el kellene kérnem a lányomtól annak a plusz áramnak, fűtésnek és ételnek,italnak az árát amit elfogyasztanak amíg itt vannak, mert ez így csak lehúzás, és senki sem kapja ezeket ingyen.

Tényleg igazuk lenne?

Te kérnél pénzt ezért a gyerekedtől?



ma 13:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy kernek penz! Azert ennyire pitianer nem lennek... >;-)
ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Én nem kérnék érte pénzt. Jó nagy bunkó a párod meg a fiad is.
ma 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Katona Dius ***** válasza:
28%

Necces kérdés. A gyerektől talán nem. Mégis csak a gyereked, és nem azért csinálja, hogy megspórolja magának, hanem mert otthon nem tudja megoldani. Abban viszont a fiadnak is igaza van, hogy hetente odajárnak "idegenek" is, akiket viszont nem vagy köteles se etetni, se az árammal, egyebekkel ellátni. A kaját mondjuk nem verném le rajtuk, mert azt gondolom te ajánlod fel, nem ők kérik.

Annyit lehetne mondani nekik esetleg, hogy mondjuk havi 2ezer/fő díjat adjanak bele a rezsibe. Ez szerintem nekik is havi szinten egy potom összeg, hogy próbálhassanak, és szerintem nektek is fedezi azt a pluszt, amit elhasználnak. Plusz a fiad és a párod szája is be van fogva. De többet biztos nem kérnék el, mint amennyit tényleg elhasználnak.

ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
A fiad fizet mindent ha otthon lakik? vagy ha nem és látogatóba megy kifizeti az ételt meg a vizet?
ma 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

3as, nekem pl gitárom van. Nem árammal működik. Most akkor nekem is bele kellene adnom a közösbe?


Kérdező, mondanám a fiamnak hogy oké, akkor ha jön a csaja akkor lesz szíves 3 ezret ideadni a fogyasztásukra.


Meg remélem ha a kanod van nálad tőle is elkéred a pénzt

ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Katona Dius ***** válasza:
39%
5-ös. Igen, vannak akkusztikus gitárok. Vannak elektromos gitárok. Nekem van mindkettő. Van erősítőm, hangfalam, egyebek. Nem tudni, hogy milyen hangszereket használnak. Én arra az esetre írtam, ha pl minden hangszer elektromos.
ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarom elhinni, hogy ez a kérdés nem csak unalomból született.

Mindenesetre egy szülőnek illene magától választ találni az ilyen kérdéseire.

ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%
Ezért én biztosan nem kérnék el pénzt. 38/F
ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
79%

Az üdítő és rágcsa téren beszéld meg a lányoddal, hogy legközelebb ők hozzanak magukkal valami nasit, ha enni akarnak. Viszont ha ők sosem kérnek enni, hanem TE kínálod őket és ők ezt el is fogadják, akkor nem a lányod meg zenész társai dolga beleadni, ugyanis TE ajánlod fel a gesztust, ők meg élnek vele. Ezért a gesztusért meg utólagosan pénzt kérni szerintem gáz dolog, főleg, hogy gondolom nem a fél hűtőt eszik fel.


A rezsivel kapcsolatban meg annyit, hogy ha a párod koppra ki tudja számolni, hogy a lányod és barátai mennyit fogyasztanak abban a pár órában, akkor megbeszélheted velük, hogy fizessék, de amúgy ez az összeg, amiről beszélünk, max ilyen 2-300 Forint vagy még annyi se.


"kérhetnék pénzt azért, hogy itt zenéljenek, nem kellene ingyen próbateremnek használni a házat." Ez egy remek ötlet abban az esetben, ha végleg szeretnéd megrontani a lányoddal a kapcsolatot, azért a heti egy zenélésért.


Annyit fűznék hozzá a végére, hogy ő a lányod, akinek van egy hobbija. Neked maximálisan támogatnod kellene benne. Nem állandóan vannak ott, hanem heti egyszer-kétszer, hétvégente. Szerintem ennyinek azért igazán bele kellene férnie.

Amellett még elmegyek, hogy párod így nyilatkozik (bár, ha nem övé a lakás, akkor kvázi semmi köze hozzá), de hogy a fiad, aki a lányodnak a TESTVÉRE ilyen véleménnyel legyen...nem túl jó kapcsolatra vall. :(


Igyekeztem a lehető legjobban diplomatikus maradni, annak ellenére, hogy erős ellenszenvet váltott ki belőlem a poszt. Ha esetleg valahol mégis kicsit erős voltam, ne haragudj érte.

Kívánom, hogy rendeződjenek dolgaitok!

ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a rezsi díját elkérni néhány hangszernek, meg 1-2 lámpának, az már eléggé fillérb@szás. Télen a szobáját gondolom alapból fűtöd.

Viszont én nem etetném itatnám őket, mert egyszer egyszer szívesen vendégül látok bárkit, akit egy ismerősöm ide hoz, ha úgy van, kaját is rendelek neki, mert nem érdekel az a pár ezer ft. De, heti szinten számomra idegen emberek ellátását már túlzásnak érzem, mond meg a lányodnak hozzanak maguknak enni-inni.


Én már ebbe egyszer bele estem. Nálam mindig vannak coca cola termékek bőven, gyümilé, és voltak chipsek egyéb rágcsálni valók. Aztán idővel hétről hétre egyre többen lettek, nem egy olyan péntek este volt, hogy 6-8x2l (akkor még nem volt 1,75l) cola/fanta/sprite elfogyott, mellette pedig megedtek mindent rágcsát (amit találtak). Majd jöttek szombatokon is. Aztán egyszer össze adtam nekem ez mennybe kerül havonta, hát hidd el, kigubbadtak tőle a szemeim. Na, úgyhogy elzárni senki elől nem akartam semmit, csak nem vettem se üdítőt, se rágcsát, csak ízesített vizet. 2-3 hét alatt elkoptak a "barátok", csak marad a kemény "mag", akiket régóta ismertem. És hirtelen elég lett egy péntek estére 1-2 üveg cola, meg 2-3 zacskó chips. Azaz a korábbi 1 esti fogyasztás bőven elég volt egész hónapra.

Próbáld ki te is ezt. Kiteszel nekik 1-2 üveg ásványvizet azt kész, így nem mondhatják azt sem, "még inni sem kaptak".

ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!