Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg pénzt kéne ezért...

Tényleg pénzt kéne ezért kérnem a gyerekemtől?

Figyelt kérdés

Jelenelg egyedül élek egy társas házban, a lányom 1 éve költözött el, panelban lakik jelenleg.

Az ő hobbija a gitározás, és mivel nálunk van hely bőven és nem zavarnak senkit, mindig nálunk gyűltek össze a barátnőivel,barátaival ha gyakarolni akartak. És ez így van azóta is, hogy elköltözött, mert ahol jelenleg lakik ott a szomszédoktól egyáltalán nem tud gitározni, a mellette lévő lakásban éppen kisbaba is van.

Szóval hétvégente több órát nálam van a barátaival együtt, ami engem nem zavar, és nyílván megkínálom őket egy kis üdítővel, sütivel,gyümölccsel vagy valami más rágcsával. Viszont a párom szerint ha már nem lakik itthon a lányom és kvázi "idegeneket" is rendszeresen magával hoz, akkor kérhetnék pénzt azért, hogy itt zenéljenek, nem kellene ingyen próbateremnek használni a házat. A fiam szerint pedig el kellene kérnem a lányomtól annak a plusz áramnak, fűtésnek és ételnek,italnak az árát amit elfogyasztanak amíg itt vannak, mert ez így csak lehúzás, és senki sem kapja ezeket ingyen.

Tényleg igazuk lenne?

Te kérnél pénzt ezért a gyerekedtől?



ma 13:09
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
89%

Biztos hogy nem kérnék pénzt.

Ha ott lakna és néha átmennek a barátai akkor is megkinálná az ember valamivel és azért sem kérsz pénzt,nem?

Egyedül élsz tehát tiéd a lakás vagy te bérled,de döntesz nem a párod és a fiad.

ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem volt már egy hasonló történet,csak ott a lány pénzét akarta el tenni a lánynak az anya meg a pasija
ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kérnék pénzt. Örülnék, ha ott lennének.
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Gondolom a párod se fizet, ha ott alszik 😃 mi köze hozzá egyébként? Fiadnak annyiban lehet igaza, hogy cserébe az együttes segíthetne neked ebben - abban, de pénzt nem kérnék.
ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kérnék. Ellenben a páromnak belengetném, hogy nem muszáj velem élnie, a fiamnak meg azt, hogy 18 éves kora után a rezsi rá eső részét fizetheti.

Rögtön kisebb lenne a po.., szóval a szájuk.

Nagyon kiakadnék rájuk, az biztos....

ma 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
69%

Valakinek a lányod tudomására kellene hozni, hogy "illik" kompenzálni a szülő vendéglátó (anyagiakban is jól mérhető) kedvességét. Ez bizony kényesség teszi a helyzetet.


Olyan ez, mint a régi anekdota, amikor a barátok mindig csak az egyikük lakásán találkoznak és iszogatnak az ott talált italokból. Egyszer aztán egyikük kérdezi a házigazdát, hogy: ugye nem baj, hogy isszuk a pálinkádat ? Erre az a válasz, hogy "nem az a baj, hogy isszátok, hanem az, hogy fogyik".

ma 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
22%

10+

Látom sokak szerint gonosz vagyok, de most áru kereső alapján össze adtam gyorsan, és 70-75000 ft/hó lenne jelenleg a kamaszok coca cola termék és rágcsa fogyasztása. Bár ki tudnám most is fizetni, de valamiért sokallom. Vagy csak sóher vagyok? Felteszem a kérdést máshogyan: Ki az aki jelenleg is hasonló összeget költ a gyerekei baráti körének a vendégül látására? Én ez több mint 1 évig szponzoráltam!

ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
82%

16-os, de pont a kérdezőt ez nem zavarja.

Akkor a (valószínűleg nem kereső vagy ha igen, akkor az anyja nyakán élősködő) fia, meg a párja minek pattog ezen? A párja egyszerűen irigy erre a lányra, mert az nem tőle van. A fiú gondolom vele közös gyerek. Fogadok, ha ő lenne ebben a helyzetben, az nem zavarná.

ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
74%
16os, akkor remélem, te bárhova mész(anyádékhoz is) kifizeted a fogyasztásodat. Tételesen tehát egy szelet kenyér 120 forint. Egy adag leves 600 másfél tányér második 2000, 2 pohár csapvíz 50 ?
ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Biztos H nem kérnék pénzt tőlük.

Fűtésre? Miért amúgy hidegben lennétek?

A pàrod egy paraszt, a fiamnak meg gondolom se tehetsége semmihez se baràtai....

ma 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!