Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én reagáltam túl vagy tényleg...

Én reagáltam túl vagy tényleg rossz anya?

Figyelt kérdés

Anyámtól elköltöztem több, mint egy éve, mivel elképesztően toxikus volt velem- most visszajöttem és kezdetben tök rendes volt és szupportív. Megértette (látszólag) a problémáimat és próbált segíteni. Nos, az álca megtört. Most éjjel kimentem enni a konyhába, mire kijött utánam, tiszta idegesen, hogy "éjjel nem eszünk, hanem alszunk" és hogy "5 percet kapsz WC-vel együtt, hogy felmenj a szobádba". Mindezt csak azért, mert, hogy 'bevilágít a konyhai lámpa fénye és nem tudnak aludni'. Basszus, elvileg ez az én otthonom is (legalábbis mézes-mázasan ez lett velem elhitetve, amikor visszajöttem múlthéten), ehhez képest úgy beszél velem. És nem egyszeri eset. Tavaly mindennapos volt, ezért költöztem el. Semmit nem tud szépen mondani, ezt is lehetett volna úgy, hogy "figyelj, edd még meg ezt a pár falatot, aztán lassan menj fel" és semmi bajom nem lett volna. Most én reagáltam túl, vagy ez tényleg sok?

Nem azzal van a bajom, hogy egyszer van ilyen, mindenkinek vannak rossz napjai. De tavaly is állandósultak ezek, mindenért beszólt és nem szépen, hanem flegma stílusban, holott azért nem rockot hallgatok éjjel max hangerőn, csak kimentem 3 darab percre enni egy süteményt.



aug. 13. 02:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
47%

Alkoholista ember jelenlétének nagyon rossz hatása van a gyerekre, bár a jóindulatú csendes alkoholista esetét nem ismerem, de az biztos, ha agresszivitással vagy akár csak szóbeli bántalmazással is párosul a dolog, akkor az nagyon romboló hatású, főleg gyerekre. Tevőlegesen vagy passzív-aggresszíven lehúzós alkoholista ember az meg kifejezetten zombiként, szörnyként jelenik meg a kisebb gyerek számára. A későbbi élettársak ordítozásai is tönkretehetik a nyugodt növekvést, épülést.


Nem "zabálsz", hanem *eszel*, és nem "hazahúzol", hanem *hazamész*, mert *ember* vagy, nem pedig állat. Öncélú, a tartalom átadását nem segítő durvaságot sehol senkitől, idegentől sem kell elfogadnod, pláne nem mindjárt a legelején.

aug. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
52%

#70 nagyon rossz amikor az ember felébred éjszaka a pofájába világító lámpa miatt mert valaki ennyire leszarja hogy nem egyedül él és fikarcnyit sem akar alkalmazkodni másokhoz.


Sütizni akar éjszaka? Kiveszi a hűtőből és szépen visszaballag vele a szobájába, égesse ott a villanyt. Vagy világítson a telefonjával.


Nálunk is olyan a hálószoba ajtó hogy van rajta pár dekor csík üveg, ami bár nem átlátszó, de a fényt átengedi. Szemben a konyha.

Természetesen ha valaki rosszul lenne és azért kapcsol lámpát éjszaka a konyhában akkor nem bszom le, de ha pusztán csak azért mert akkor jött rá a sütizhetnék akkor nagyon nem lennék boldog.


Mondjuk szerencsére én normális emberekkel élek akik nem veszik semmibe a pihenésemet.

aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
44%

"Lett egy másik családom amúgy, akiket én választottam és hivatalosan már náluk élek. És valahol furcsa is, hogy kapok végre anyai szeretetet."


Kérdező, továbbra sem válaszoltál, hogy miért költöztél vissza ebből az álomvilágból az extrém toxikus anyádhoz? Hogy megőrjítsd a senkit nem tisztelő szokásaiddal, amiket neki tolerálnia kellene a nagy szeretet jegyében?

aug. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 A kérdező kommentje:

#69. Anyám ellen is felszólalok, mert eddig mindenki szerint egy idióta barom. A rokonok sem szeretik igazán, főleg amiatt, ahogy gyereket nevel. Keresztanyám pedagógus és többször is megmondta már neki, hogy rosszul bánik a családjával. És érdekes, mindkét gyereke elhagyta valamiért. Nem azzal van a bajom, hogy leb@szott, az jogos, de ha egy év után újra látod a gyereked, nem ordibálva kéne kezdeni, nem? Nem látjátok a teljes képet, de mégis egyöntetűen ítéletet hoztok.

Érdekes, a mostani családomat ezek eddig nem zavarták, pedig 7 emberrel élek egy fedél alatt. Ők szépen is el tudták mondani, mi a problémájuk, és ha ritkán volt is, ordibálás után azonnal mondtak is, hogy nem akartak leordítani. És teljesen megértettem.

De anyám a kákán is csomót keres. És nem, nem költöztem haza, csak átmenetileg jöttem, mert reméltem, hogy lehet vele élni. Nem azzal van baj mégegyszer, hogy leszidott, hanem, hogy ott vagyok pár napja és már nem tud velem szépen beszélni. De szidjatok csak, ítélkezzetek, azt se tudjátok, miről van szó.

aug. 14. 09:06
 75/83 A kérdező kommentje:
De így visszaolvasva tényleg rossz jelenetet ragadtam ki és nem kaptatok teljes képet.
aug. 14. 09:13
 76/83 A kérdező kommentje:
De, legelső alkalom.
aug. 14. 09:19
 77/83 anonim ***** válasza:
64%

Noh, tehát te is beismered, h nem adtál teljes kontexust és még azt is belátod, hogy igaza volt (és én is írtam, hogy nem reagálta le anyád se korrektül).

Nincs itt semmi látnivaló, keep moving.

aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
36%

Téged zavar, hogy megítélnek a válaszaid alapján (ami eléggé teljes képet fest rólad), de a kérdésed alapján szeretted volna ha elítéljük anyádat, egyoldalú, félinformációk alapján.

Egyébként hány éves vagy?

aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
65%

Mindjárt bontok egy sört, mert kész cirkusz, amit a hozzászólók itt leművelnek :)


Egyik kommentelő nagyobb b*rom, mint a másik :D

aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
77%

79.

Ja. Mint a társadalom.

aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!