Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én reagáltam túl vagy tényleg...

Én reagáltam túl vagy tényleg rossz anya?

Figyelt kérdés

Anyámtól elköltöztem több, mint egy éve, mivel elképesztően toxikus volt velem- most visszajöttem és kezdetben tök rendes volt és szupportív. Megértette (látszólag) a problémáimat és próbált segíteni. Nos, az álca megtört. Most éjjel kimentem enni a konyhába, mire kijött utánam, tiszta idegesen, hogy "éjjel nem eszünk, hanem alszunk" és hogy "5 percet kapsz WC-vel együtt, hogy felmenj a szobádba". Mindezt csak azért, mert, hogy 'bevilágít a konyhai lámpa fénye és nem tudnak aludni'. Basszus, elvileg ez az én otthonom is (legalábbis mézes-mázasan ez lett velem elhitetve, amikor visszajöttem múlthéten), ehhez képest úgy beszél velem. És nem egyszeri eset. Tavaly mindennapos volt, ezért költöztem el. Semmit nem tud szépen mondani, ezt is lehetett volna úgy, hogy "figyelj, edd még meg ezt a pár falatot, aztán lassan menj fel" és semmi bajom nem lett volna. Most én reagáltam túl, vagy ez tényleg sok?

Nem azzal van a bajom, hogy egyszer van ilyen, mindenkinek vannak rossz napjai. De tavaly is állandósultak ezek, mindenért beszólt és nem szépen, hanem flegma stílusban, holott azért nem rockot hallgatok éjjel max hangerőn, csak kimentem 3 darab percre enni egy süteményt.



aug. 13. 02:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim válasza:
28%

Szerintem a saját elcseszett életét vezeti le rajtad. Költözz el és minimalizáld vele a kapcsolattartást, vagy szakítsd meg.

De ő változni sosem fog 🙂

aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
67%

Szóval mindenki szar aki szerint nincs igazad. Jól van, azért én is leírom hogy nincs igazad.


Lehet hogy az életed anyáddal a múltban szar volt, lehet hogy vannak jogos okai a sérelmeidnek, de ez a szituáció amit most leirtal nem az!

1. Nem éjjel zabálunk.

2. Ha tudod hogy bevilágít a szobájába, márpedig tudnod kellett mivel te is ott laktál akkor nettó bunkóság ezt leszarni.


Kislány, a tolerancia nem azt jelenti hogy neked tűrjönek el mindent. Hanem hogy te is toleráns vagy a másikkal, ergo nem ébreszted fel szándékosan.

Az együtt élésnek vannak szabályai és az nem az hogy mindenki csak hozzád alkalmazkodjon. Ha azt akarsz csinálni egy lakásban amit csak akarsz, akkor amikor akarsz akkor költözz külön úgy hogy egyedül élsz.

aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
65%

Ha a tesóim későn értek haza edzésről, az egyetlen szabály a csenden kívül az volt, hogy csak olyasmit ehetnek, aminek nincs szaga (tehát be álljanak neki rántottát meg melegszendvicset csinálni), és ne hagyják az edényeket az étkezőasztalon, hanem tegyék be a mosogatóba. Mondjuk anyukám nagyon jól alszik, nem ébred fel olyan apróságokra, mint a folyosón égő villany (nálunk felül üveges ajtók vannak), esetleg halk tv vagy zene. Annyi eszünk meg mindig is volt, hogy ne hangoskodjunk, miután ő elment aludni.

Egyébként, tudtad, hogy ilyen, állításod szerint van "új családod", akkor minek kellett visszaköltözni? Látogatni nem elég?

aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
35%

Ja, 42 es, tehat a saját otthonodban nem ehetsz akár éjjel, ha úgy van kedved?

Azert ez vicces meg kell mondjam!

Hat ahol sajnálják tőled az ételt, ott biztos kemémyek a regulák, csak bizonyos órákban mehetsz ki, meg ne büdösíts stb meg úgy általában zavar a látványod!

Erdekes ha en hallom, hogy a lányom ejjel kinnt eszik, örülök neki, hogy eszik es talalt valamit amit szeret!

Anyaként örülök, ha a gyerekem eszik!

Persze ha ennek nem örülnék, akkor minden zavarna, amikor étkezik, túl korán megy ki, túl későn, túl szagos a kajája es amblokk egy kártevő! Csótány!

aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
52%

#44


Éjjel zabálni nem egészséges és nem természetes.


De ezen kívül, tudomásul kell venni hogy ha együtt élsz valakivel akár rokonod akár nem, nem illik zavarni a pihenését. A kérdező pedig tudatában volt annak hogy zavarja az anyját de leszarta.

aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
30%
Hat persze, ha amúgysem bírsz valakit, akkor minden zavar amit csinál. El kéne bújjon
aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
54%

#44

A saját otthonomban én se hallgathatok este zenét mert zavarná a páromat meg a gyerekeket az alvásban. Most akkor ők a szemetek emiatt?

aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
28%
Az az igazán érthetetlen, hogy miért költöztél vissza ebbe a közegbe, ami előtte is elviselhetetlen volt. Biztosan nem azért, amit írtál, hogy még egy esélyt akartál adni anyádnak. Nyilvánvalóan nehéz helyzetbe kerültél és nem volt hova menned. Nem fogja megoldani a problémákat, ha igazságot teszünk az éjszakai evés kérdésében. Most fókuszálj arra, hogy pénzt gyűjts, hogy el tudj költözni mielőbb véglegesen, és ne pörögj ezeken az epizódokon.
aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
51%

"Hat persze, ha amúgysem bírsz valakit, akkor minden zavar amit csinál. El kéne bújjon"


Te tényleg annyira ostoba vagy hogy úgy gondolod nincs átmenet a bujjon el és az éjjel ne égesd a villanyt a pofámba között? Normális családban tekintettel vannak a másik pihenésére és fel sem merül hogy felebresztem a másikat csak mert éjfélkor jut eszembe sütit zabálni. Akkor világítok a telefonommal, vagy uralkodok magamon.

aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
37%
Itt evésről van szó, nem pofátlan éjjeli zenehallgatasról! Kell tudni különbséget tenni
aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!