Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én reagáltam túl vagy tényleg...

Én reagáltam túl vagy tényleg rossz anya?

Figyelt kérdés

Anyámtól elköltöztem több, mint egy éve, mivel elképesztően toxikus volt velem- most visszajöttem és kezdetben tök rendes volt és szupportív. Megértette (látszólag) a problémáimat és próbált segíteni. Nos, az álca megtört. Most éjjel kimentem enni a konyhába, mire kijött utánam, tiszta idegesen, hogy "éjjel nem eszünk, hanem alszunk" és hogy "5 percet kapsz WC-vel együtt, hogy felmenj a szobádba". Mindezt csak azért, mert, hogy 'bevilágít a konyhai lámpa fénye és nem tudnak aludni'. Basszus, elvileg ez az én otthonom is (legalábbis mézes-mázasan ez lett velem elhitetve, amikor visszajöttem múlthéten), ehhez képest úgy beszél velem. És nem egyszeri eset. Tavaly mindennapos volt, ezért költöztem el. Semmit nem tud szépen mondani, ezt is lehetett volna úgy, hogy "figyelj, edd még meg ezt a pár falatot, aztán lassan menj fel" és semmi bajom nem lett volna. Most én reagáltam túl, vagy ez tényleg sok?

Nem azzal van a bajom, hogy egyszer van ilyen, mindenkinek vannak rossz napjai. De tavaly is állandósultak ezek, mindenért beszólt és nem szépen, hanem flegma stílusban, holott azért nem rockot hallgatok éjjel max hangerőn, csak kimentem 3 darab percre enni egy süteményt.



aug. 13. 02:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
55%

Ha éhes lett volna, akkor evett volna egy szendvicset vagy betárazott volna napközben valamit a szobájába. (ahogy írta, akkor is otthon dekkol amikor azok dolgoznak).

Nem, itt arról volt szó, h le kellett mennie cukor tolnia.


Nézd, én írtam ,hogy nem látjuk a teljes kontextust. Kíváncsi lennék, hogy valóban olyan e a család, hogy elnézik, a gyerek a szobájában ücsörög egész nap és egész este, nem megy ki enni se amikor a többiek esznek, vagy más van a háttérben, pl az ilyenek szeretik azt csinálni, hogy nappal alszanak, éjjel meg fent vannak, csak nehezen egyeztethet össze egy kisebb házban, ha a többiek más életet élnek.


Lehet az is zavarja az anyját, hogy egész nap ki se dugja onnan az orrát, csak este amikor ők aludnának, de akkor is csak sütizni megy le.


Kíváncsi lennék az anyasztorijára is.

aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
32%

50, ha akkor ér haza munkából, és eszik, nyilván oké.

Na de itt éjszakai sütikézés miatt nem alhat a család. Ha a kérdező nem bír ki egy éjszakát, akkor vigyen a szobájába édességet oszt csókolom.

aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
38%

Vihar a biliben. Értem ezt a kekec anyukára.

Mi csinálna anyu, ha a családból valakinek pl korán reggel kell menni dolgozni és bizony zuhanyozni, készülődni kellene? Vagy ha ez a családtag pont ő lenne.

Én megértem, hogy az ő lakása, de ha tudja magáról, hogy ilyen bagatell dolgokat sem tud tolerálni, minek engedte visszaköltözni kérdezőt? Én szülő vagyok, ilyenért soha nem piszkálnám a gyerekem.

Írom ezt arra vonatkozóan, ha valóban csak ennyi a történet.

aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
32%

53, meg fogsz lepődni, de ha dolgozni megy mellőled valaki, nem fogsz feébredni. egy idő után megszokod a párod ébresztőjét is, és nem reagálsz rá.

De ami egyedi eset, az fel fog ébreszteni.

aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
20%

54. Hát ez az, ha egyedi esetről van szó és felébredek rá...nagy kaland. Ennyi tolerancia szoruljon már mindenkibe!

Persze másként értékelendő a dolog ha ez rendszeres. Lehet, hogy nem kell félteni a kérdezőt, de anyukát sem.🙂

Egyszerűen nem szeretik egymást.

aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudod mit jelent valóban toxikus anya mellett felnőni.


Vázolom:


Nálunk este 8-kor lámpaoltás volt, ez teljes áramtalanítással is járt (félt, hogy felgyullad a lakás :D) ezért netem sem volt este 8 után (még nem volt mobilnetem). Szóval lámpa le, telefon le, és maradt a sötétség, vagy elaludtál vagy némán feküdtél az ágyban, amíg el nem aludtál.

Ha fürödtem mindig bejött (minek? a mai napig nem tudom..)

Kulcsra nem lehetett egy szobaajtót sem zárni (betörte mindet, hogy ne lehessen) ha épp öltözködtem a szobámba bejött, épp akkor volt ott dolga.. ha ettem/ittam valamit utánam jött a konyhába, hogy megnézze mi fogyott és mennyi a hűtőből.. és még sorolhatnám.

aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
46%
Miért mentél vissza ?
aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem a sok negatív, bunkó hozzászólást... tényleg toxikus légkör lett ebben az országban...


Kérdező, szerintem annyit kellett volna másképpen csinálnod, hogy a mobiltelefonoddal világitasz és nem a konyhai lámpával (ha jól értelmeztem a szitut).


Ha toxikus a légkör egy családban, az azért van, mert sokszor a szülők sem tudják jól kezelni a nehézségeket (pl. Apa sokat veszekszik Anyával, részben a gyereknevelés miatt stb.). A gyerek sajnos elszenvedi ezt. Nagyon nehéz ezen változtatni...

aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
11%

58as vagy a kérdező féle toxikus emberek miatt. Gondolom a szülei várják hogy eltakarodjon és ne mérgezze tovább a légkört.


Gondolom a kajába nem ad de zabálni van esze.

aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:
Eskü élvezem olvasni a kommenteket, hozom a popcornt aztán végignézed, mik születtek frissen. Köszönöm a figyelmet, zseniálisak vagytok! 💚
aug. 13. 17:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!