Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én reagáltam túl vagy tényleg...

Én reagáltam túl vagy tényleg rossz anya?

Figyelt kérdés

Anyámtól elköltöztem több, mint egy éve, mivel elképesztően toxikus volt velem- most visszajöttem és kezdetben tök rendes volt és szupportív. Megértette (látszólag) a problémáimat és próbált segíteni. Nos, az álca megtört. Most éjjel kimentem enni a konyhába, mire kijött utánam, tiszta idegesen, hogy "éjjel nem eszünk, hanem alszunk" és hogy "5 percet kapsz WC-vel együtt, hogy felmenj a szobádba". Mindezt csak azért, mert, hogy 'bevilágít a konyhai lámpa fénye és nem tudnak aludni'. Basszus, elvileg ez az én otthonom is (legalábbis mézes-mázasan ez lett velem elhitetve, amikor visszajöttem múlthéten), ehhez képest úgy beszél velem. És nem egyszeri eset. Tavaly mindennapos volt, ezért költöztem el. Semmit nem tud szépen mondani, ezt is lehetett volna úgy, hogy "figyelj, edd még meg ezt a pár falatot, aztán lassan menj fel" és semmi bajom nem lett volna. Most én reagáltam túl, vagy ez tényleg sok?

Nem azzal van a bajom, hogy egyszer van ilyen, mindenkinek vannak rossz napjai. De tavaly is állandósultak ezek, mindenért beszólt és nem szépen, hanem flegma stílusban, holott azért nem rockot hallgatok éjjel max hangerőn, csak kimentem 3 darab percre enni egy süteményt.



aug. 13. 02:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 A kérdező kommentje:
A konyha ablak szemben van a hálószobáéval és bevilágított. De egyrészt ezt nem tudtam, másrészt nem voltam lent sokat.
aug. 13. 08:06
 12/83 anonim ***** válasza:
79%

De tleg ejjel mentel le enni? Zugevo vagy vagy cukor gondod van?


Lehet anyad se normalisan adta a tudtodra, hogy ez nem tetszik neki, de az se normalis ha valaki ejjel agybol kikelve eszik.


Egybkent meg a kerdesedre nem.lejet valaszolni konkretabban, mert nem latjuk a teljes kontexust.

aug. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
78%
Hja, hát akkor mégiscsak bevilagitott. Amúgy hogy nem tudtad hol van az ablak? Elvégre oda te a szavaid alapján vissza mentél. Nem ismered a házat, ahol laktal? 🤷‍♀️
aug. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 A kérdező kommentje:

#12.


Nem nagyon megyek le napközben, mert az idióta exei nagyrészt ordibáltak velem és volt egy alkoholista is, aki 10+ évig volt vele és anyámat is megnyomorította lelkileg, de nem mert lépni, mert "jaj, hát amúgy ő jó ember, csak néha iszik". Nem bízok a mostani pasijában sem, nagyon sunyi a stílusa és nem szeretek vele egy helyiségben tartózkodni. Ezért eszek éjjel és napközben, amikor dolgoznak.


De a fürdőszoba ablak is szemben van a szobájukkal. Akkor kérdem én, ha WC-re mentem volna, akkor meg rontson rám jogosan, hogy mit képzelek, hogy van anyagcserém?


Komolyan, látom sok hozzászólón, hogy miért van ennyi hulladék szülő a világon. Mert ugye a szülőnek "mindig igaza van" és a gyereke örüljön, ha a házában élhet, érezzem megtiszteltetésnek esetleg? Lehet, hogy nektek is ilyen szüleitek voltak, de megsúgom, ez nem normális (Magyarországon igen, mert sok a sötét alkesz, de normális keretek közt ez elítélendő lenne).

aug. 13. 08:16
 15/83 anonim ***** válasza:
81%

Igazabol az latszik, hogy veled is komoly gondok vannak. Ennek lehet oka a szar neveles, genek, szar gyerekkor meg egyebek. Lattam mar ilyet. Hugom is durva viszonyban volt az anyjaval (feltestver).

Amikor felnottkent laktam vele par honapot, akkor kiderult, hogy brutalisan nem lehet vele egyuttelni es reszben megertettem az anyjat. Pont olyan volt a stilusa mint neked. Ezt mondom attol fuggetlenul, hogy az anyjat gyuloltem mert egy igazi g..i volt vilag eleteben.


Miert mentel haza? Ha van olyan csaladod aki toleralja az eletviteledet es kijosz veluk, akkor miert nem veluk vagy?

aug. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
84%

De minek mentél egyáltalán haza, ha ilyen sz*r neked ott? Nem értem.


Amikor én elköltöztem a toxikus anyámtól, megszakítottam vele a kapcsolatot végleg, nem hazaköltöztem.

aug. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
22%

15 ös- “ha van családod aki tolerálja az életviteled” ezt komolyan mondod tehat ha valaki kimegy ejjel enni az egy tolerálandó életvitel?

Azert nem kevés rosszindulat es provokáció van az írásodban, valósággal élvezettel taposod a kérdezőt! De szinte minden ilyen kérdés alatt van 1-2 ilyen beírás, nem tudom, ha te aktiválsz mindenhol, a kérdezőnek ajánlom, hogy ignorálja az írásaid!

Kérdezőnek üzenem, hogy nagyon súlyos az is, hogy mindenféle kétes és iszákos pasiját rádszabadította es megengedte nekik, hogy kiabáljanak veled, rekcumozzon stb!

Veszélynek vagy kitéve a házában, ki tudja hogy a sunyiképű pasasa mire képes h téged eltakarítson onnan, képes merget drogot csempészni a kajádba, italodba, attól függően, h mennyire primitív!!!

Sose edd meg ami meg volt mar bontva, vagy amit felkínál!

Szerintem anyád színészkedett, hogy visszamenj, de hogy ebben mi erdeke volt, nem tudom!

Egy galád ember, némber. Nem anya sajnálom!

aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
87%
Aki nem tetsző választ adott, mindenkinek küldtél privátot? A leveled alapján pont te vagy a toxikus. Sajnálom a környezeted, rémes természeted lehet. Énközpontú, önző hisztizsák vagy.
aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
79%

17es te beszelsz? Nem idezem vissza amit irtal a meregrol meg drogrol, te durvan paranoias vagy :D


En alapvetoen arrol (is) beszeltem, hogy nem latni a teljes kepet. Erre irtam hugom peldajat. Aki ha oszinten kiragad par serelmet az anyjaval, akkor kb pont ilyen poszt szuletne mint a kerdezoe, kozben meg van ott egy csomo minden ami nem fekete feher.


Azt el kell fogadni, hogy a gyikon nem valodi embereket ismersz meg, csak apro szeleteket beloluk. A tobbit pedig kipotlod magadnak. Pl te mar kipotoltad a kerdeto anyjat ugy, hogy egy gyilkos lett a szemedben, a kerdezo meg hamupipoke.

aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
13%
A 4 pipás minden ilyen súlyos gondokkal küzdő ember kérdését széttrolkodja es savat önt a sebükbe! Ajanlom, hogy ignoráljátok.
aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!