Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első szerelem, mélyen vallásos...

Első szerelem, mélyen vallásos család? Mit tennétek a helyemben, hogy kezeljük ezt okosan a lányunkkal?

Figyelt kérdés

Lányom 17 éves, szeptembertől végzős. Tehát tudom, nem tilthatjuk semmitől, nem az a megoldás, ha bezárjuk a szobájába. Most mégis ezt tenném...


Megismerkedett egy barátnője/osztálytársa által egy fiúval, halálszerelmes épp.

A bajom, hogy a fiú és a családja mélyen vallásos, baptisták. Minden hétvégén imaház, ilyen-olyan misszió, kicsit olyan érzés, mint egy szekta. Főleg, hogy a szülőkre rákerestem, a közösségi oldalaik tele vannak a gyerekekkel, unokákkal. És rossz volt látni a 20-21 éves, szinte még gyereklányokat menyasszonyként, vagy épp nagy hassal... Házasság előtt náluk nincs együttélés, nemi élet, emiatt hamar házasodnak (ezt a lányunk mondta).


Eddig az volt a terve, hogy érettségi után itt, Pesten megy egyetemre, férjemmel beszéltünk már esetleges lakásvásárlásról is. Most előállt azzal, hogy a barátja Nagyváradon tanul, ő is az ottani keresztény egyetemre jelentkezik. Az apja mondta, hogy ezt felejtse el, nem engedi el Romániába, ki az a hü:ye, aki Budapestről kimegy oda... És hogy ő nem fog ott albérletet fizetni, románokkal szóba állni. Ő erre közölte, hogy nem baj, van kollégium, inkább lakna ott, tudván, hogy a barátja 2 utcára van tőle, mint Pesten egyedül egy lakásban, 300 kilométerre tőle.


A férjem engem hibáztat, mert hogy ennek az egésznek még az elején kellett volna pontot tenni a végére, miért engedtem, hogy találkozgassanak, hogy ide jöjjön a fiú. Akivel amúgy nincs baj, kedves, tisztelettudó, okos. De azért nem akarnám, hogy a lányom 20 évesen már feleség, 21 évesen meg anyuka legyen, utána sorban szülje a gyerekeket. Lehet ezért fujjolni, meg azzal jönni, hogy nem vagyok elfogadó... De ez az igazság és fogalmam sincs, hogy rángassam ki ebből a gyerekemet?


júl. 18. 10:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
44%
Jó hülye a férjed, amiért "nem áll szóba románokkal" meg téged hibáztat...
júl. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
85%
A lányod olyan erős szerelmet érez ebben a korban, mint a drog... És amúgy el tudom képzelni, hogy tényleg hiányzott az életéből valami mélység, valami spirituális, főleg, ha foglalkoztatja az elmúlás. Csak kár, hogy egy ilyen bigott helyről kapja meg ami hiányzott...
júl. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
65%

52, Rengeteg gyülist ismertem meg az évek folyamán, apumék is sokat ismernek. Üdítő 1-2 kivétellel mindegyik agymosott, akinek semmi sem számít, csak a saját elképzelése meg a gyüli szent akarata. Biztosan nem akarnék ilyen első pasit a 17 éves lányomnak… Mégis milyen házasélet az, amibe úgy megy bele valaki, hogy kizárólag a pasi akarata a döntő, a lány folyamatosan manipulálva van, rákényszeríti az akaratát, még az országból is elcsalná?! De egy percig sem laktak együtt, azt sem tudják tetszik-e igazán a másik, passzolnak-e az igényeik bármilyen téren.

A másik a nagy közösségi szeretetes blabla. Ezt úgy is meg lehet valósítani, hogy az embernek csak a családja van ott és nem vadidegenek. Nemrég született a lányom. Ebben a faluban még kápolna sincs, nemhogy templom meg szektagyüli. Mégis tudom, hogy ha kikiabálnék az ablakon, hogy segítsen valaki, akkor az egész utca felbolydulna, hogy jöhessen. Amikor a kertet raktuk rendbe, akkor is átlesett a szomszéd a kerítésen és megkérdezte, hogy jöhet-e segíteni. Pedig ők sem vallásosak. Az emberek segítenek egymásnak szekta nélkül is. Az meg, hogy befizessek x összeget egy kasszába csak úgy a semmire, na ez abszurd 😀 Pontosan erre utaltam, amikor azt írtam, hogy ezek csak pénznyelők.

Az mindent elmond, hogy nem válhatsz el, akkor sem, ha esetleg egy bántalmazót fogtál ki. Hány ilyen eset van, nem csak a keresztény szektákban, hanem mindenhol. Amikor hetekig-hónapokig cukorfalatka a pasi, majd amint kimondták a megpecsételő igent, levedli az álcagúnyát. De maradj vele, mert jaj mi lesz, elválni bűn. Na persze. Azt hiszem, ha a mi családunkban nem lehetett volna szétválasztani apámat meg anyámat, mindannyian tönkremegyünk. De éljen a házasság szentsége, a mundér a lényeg, nem a boldogság meg a szeretet. Szopjon csak egy életen át mindkettő…

Az meg, hogy a saját családjuk fejlődését nem segítik elő, mert “majd a gyüli” megoldja, egyszerűen szánalmas. Spirálisan megoldják a gyülitől való függőséget. Így aztán szerencsétlen gyerekeknek, akik felvilágosulnak a valódi világról, szinte nulla esély van kitörni a sötétségből. Biztosan nem hagynám rá a gyerekeim jövőjét egy pár idegenből álló közösség döntésére. Persze-persze, ők évek óta együtt mennek a templomba, mindenki nagyon megbízható, valódi szent. Hogyne. Ez maximum olyanoknak csábító, akiknek nehezére esik egyedül dönteni fontos dolgokról és egyszerűbb, ha mindig van valaki, aki megmondja a tutit. De az ilyen embernek meg marhára nem kellene gyerek, mert szegény kiskorúnak megpecsételődik a sorsa.

A szektás idiótaság egyértelműen rossz. Akárhányszor írja le valaki vagy mondja el, hogy “jaj ez csak egy másik fajta szemszög”, egyszerűen nem igaz. Ez egy befordult, bigott, bezárkózó társulat, akik vadásznak a fiatal és befolyásolható emberekre. Itt is a 17 éves lányt fogták ki, nem a felnőtteket kezdték el térítgetni.

júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim válasza:
37%

Elég nehéz eset. Valószínűleg a lánnyal már semmire nem mentek, szomorú hogy 17 évesen nem tud elzárkózni az ilyen gyülis / szektás dolgok és emberek elől. Nekem ezek már általános iskolában is visszataszító intézmények voltak, hála szüleimtől kapott helyes értékrendemnek.


Amit lehet tenni. Nem biztos, hogy nem lépném át a legalitás határait a helyetekben. A férjednek el kéne beszélgetnie a fiúval négyszemközt vagy akár barátokkal. Mit akar a lányotoktól, miért vinné külföldre, miért nem ő költözik Pestre, mik a tervei, miért nem ő adja fel a vallást, miért akarja a lányt belekényszeríteni egy ilyen helyzetbe, ha szereti? Miért akarja elvenni a lányotok jövőjét? Ha nem érti meg.. El kell “magyarázni” neki, hogy a saját szektáján belül válasszon párt magának. Lehetőleg úgy, hogy szakítson a lányotokkal a szektás román, más választása ne legyen.


A másik opció, óvatosan terelgetni a lányt egy normális mederbe, és bízni benne hogy kinövi ezt az egészet és elmúlik a szerelem, főleg távkapcsolat mellett. Tegyetek keresztbe a kapcsolatnak ahol csak tudtok, ex anyósom módszere, nagyon bevált, tapasztaltam. Ne engedjétek mindig találkozni, amég nem múlt el 18 nem tehet semmit, viszont a kapcsolat ki fog hűlni ezzel. Gyülibe meg ne engedjétek, inkább menjetek el közösen normális római katolikus templomba, ha nagyon szeretne misére járni. Ezeknek az üres, fehérre festett falú semmitmondó modern templomoknak amúgy sincsen semmi hangulata.

Ha ez nem válik be, akkor jöhet a fentebb leírt drasztikusabb módszer.


Ha van esze, hallgatnia kell a szüleire, csak próbáljátok meg neki összeszedetten előadni, hogy neki nem erre van szüksége, akár egy jövőképet felvázolva, lehetőleg kérdésekkel, ne vádló módon.


Ha viszont tényleg ez kell neki, akkor hadd menjen “Isten hírével”. Majd megbánja magától, hogy nem hallgatott rátok.


Mellesleg nem sikerült valami jól a lányotok nevelése, ha egyáltalán szóba állt egy ilyen halmozottan hátrányos helyzetű, szektás románnal.


Még egy dolog, kompromisszumot köthetnétek, ha annyira szereti a lányotokat, lépjen ki a szektából és költözzön Pestre a gyerek. Akkor vígan együtt lehetnek, csak a lányt ne akarja belevinni a saját (és családja) agymenésébe.


Nem gyakorló római katolikus / 185 / 119 / 28 F / tetovált / kopasz / primitív / kigyúrt

júl. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
3%
Milyen romlott emberek vagytok... Tegyétek keresztbe a kapcsolatnak ahogy tudtok.... Vagy inkább hagyd békén és élje az életét szabadon.
júl. 21. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
64%
Persze, 65, élje csak az életét szabadon, ne tapasztaljon semmit és zárassa be magát egy szektába 17 évesen. Majd 25 évesen 2 gyerekkel, nulla élettapasztalattal, nulla jövőképpel visszamehet a szüleihez, de el nem tud válni. Nem teszi tönkre a lányt, ha egyszer nem engednek meg neki egy hatalmas baromságot.
júl. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
31%

63# Ezt teljesen feleslegesen írtad le nekem, mint mondtam, megértem mindkét felet (már úgy, hogy nekem semmi közöm a gyülisekhez és nem is akarom, hogy legyen). Én csak leírtam egy más nézőpontot, mert AZ, akkor is, ha te nem fogadod el. Szerintük meg te vagy egy tébolyult szektás, aki nem akarja látni, amit látni kell, ez van. Ebből erőszakkal senkit nem lehet kirángatni, aki valamit meglátott benne, hiába a lányom, vagy akárkim. Te szerencsés helyen laksz, Budapest belvárosában kiabálhatsz az ablakból, max azért hívnak rád rendőrt, mert kettyós vagy, nem azért, hogy segítsenek. Erre mondom én, hogyha valaki meglátja pl. a közösség erejét, mint általa sosem tapasztalt pluszot, az egy vonzó erő tud lenni, onnantól kezdve pedig nagyon könnyen beszippant.

Mivel én MÁR nem tartozom közéjük, engem semmiről nem kell meggyőznöd, pontosan értem és látom az előnyeit/hátrányait.

júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
68%

#65

Csak nem te is ilyen szektás nyomi vagy?

júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
#34- Ben leírtam.
júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
63%
67, ezek szerint én eddig csak szerencsés helyeken laktam. Vaaaagy csak barátságos voltam a szomszédokkal és tudták, hogy ha én szólok, akkor nagy a baj és tényleg segíteni kell. Pedig Bp 8-11-3.kerületben is laktam, utána Baranya megye, aztán Bács-Kiskun jött, végül hazajöttem a jászságba. Ez csak hozzáállás kérdése, nem a helyszíné.
júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!