Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első szerelem, mélyen vallásos...

Első szerelem, mélyen vallásos család? Mit tennétek a helyemben, hogy kezeljük ezt okosan a lányunkkal?

Figyelt kérdés

Lányom 17 éves, szeptembertől végzős. Tehát tudom, nem tilthatjuk semmitől, nem az a megoldás, ha bezárjuk a szobájába. Most mégis ezt tenném...


Megismerkedett egy barátnője/osztálytársa által egy fiúval, halálszerelmes épp.

A bajom, hogy a fiú és a családja mélyen vallásos, baptisták. Minden hétvégén imaház, ilyen-olyan misszió, kicsit olyan érzés, mint egy szekta. Főleg, hogy a szülőkre rákerestem, a közösségi oldalaik tele vannak a gyerekekkel, unokákkal. És rossz volt látni a 20-21 éves, szinte még gyereklányokat menyasszonyként, vagy épp nagy hassal... Házasság előtt náluk nincs együttélés, nemi élet, emiatt hamar házasodnak (ezt a lányunk mondta).


Eddig az volt a terve, hogy érettségi után itt, Pesten megy egyetemre, férjemmel beszéltünk már esetleges lakásvásárlásról is. Most előállt azzal, hogy a barátja Nagyváradon tanul, ő is az ottani keresztény egyetemre jelentkezik. Az apja mondta, hogy ezt felejtse el, nem engedi el Romániába, ki az a hü:ye, aki Budapestről kimegy oda... És hogy ő nem fog ott albérletet fizetni, románokkal szóba állni. Ő erre közölte, hogy nem baj, van kollégium, inkább lakna ott, tudván, hogy a barátja 2 utcára van tőle, mint Pesten egyedül egy lakásban, 300 kilométerre tőle.


A férjem engem hibáztat, mert hogy ennek az egésznek még az elején kellett volna pontot tenni a végére, miért engedtem, hogy találkozgassanak, hogy ide jöjjön a fiú. Akivel amúgy nincs baj, kedves, tisztelettudó, okos. De azért nem akarnám, hogy a lányom 20 évesen már feleség, 21 évesen meg anyuka legyen, utána sorban szülje a gyerekeket. Lehet ezért fujjolni, meg azzal jönni, hogy nem vagyok elfogadó... De ez az igazság és fogalmam sincs, hogy rángassam ki ebből a gyerekemet?


júl. 18. 10:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk vadgalkozás meg egymás hibaztatása helyett üljetek le vele beszelni értelmesen és higgadtan. Kezdetnek az, aki jobb kapcsolatot ápol vele. Elmondani, hogy sok hal van a vízben, ti nem is vagytok vallálosak, és az egyház se olyan habos-babos, neki most rózsaszín a köd, aztán elmúlik, és ott találja magát 5-6 pulyaval a lógó mellén 25 évesen és el se tud menni, max ha hátra hagyja a gyerekeit, mert nem tudja őket eltartani. Pl.


Amúgy megdugni és felcsinálni legalább nem fogja, ha meg esküvő lesz, arról tudni fogtok.

Amúgy az ő élete, fáj ezt hallani neked biztos, de joga van elcseszni. Minél jobban tiltjátok tőle, annál erősebben akar majd szaladnihozzá, de ha baj lesz, hozzátok nem fog fordulni, szóval bezárni és az atyai szigort alkalmazni egy nettó phaszság...

Majd tanul a kis hülye a hibájából.

júl. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
4%
Még nincs késő egy másik gyerekre, ha nincs több.
júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

Ez a másik, hogy ő is elkezdett a helyi gyülekezetbe járni, felvenni a szokásaikat.

Sosem volt züllött gyerek, jól tanul, mindig kitűnő, de igen, eljárt néha a barátnőivel, osztálytársaival szórakozni és nem volt tabu az alkohol. Nem lerészegedésig bulizott, de iszogattak. Ahogy itthon is volt, hogy ivott a vacsorához egy pohár bort, nyáron fröccsöt, cidert.

Most semmi ilyen, ő nem megy, mert már nem tud ezzel azonosulni, a legjobb barátnőivel alig beszél...


Mondta, hogy eddig érezte, valami hiányzik az életéből, de mióta a vallás és Isten az élete része, úgy érzi, hazaért.

Az apja szerint meg kamasz, és ha éppen olyan fiúval járna, aki az orvosira jár, akkor most az emelt biológia érettségire akarna ennyire készülni.

júl. 18. 10:33
 4/75 anonim ***** válasza:
91%

Hello.

Nagyvàradi vagyok, az itteni baptistàk tènyleg olyanok, mint a szektàsok. Munkahelyen is nehéz velük dolgozni, folyamatosan térítgetnek, kicsit ítélkeznek is mások felett akik nem élnek a vallásuknak megfelelően.

Mi nem vagyunk vallásosok, nem tartják azt sem tiszteletben. Pedig én sosem próbálom őket “lebeszélni” a vallásról. Nem is ertem, hogy ez miért is téma egy munkahelyen. Na mindegy :)


A gyereked persze tiltani nem fogod tudni, főleg majd 18 évesen.

A nagyváradi keresztény egyetemre szeretne járni? Azt ne engedd. Valaki vagy az állami egyetemem tanuljon (ami román) vagy ha magyarul szeretne, akkor menjen innen egy jobb egyetemre.

A lányod utazott már ide? Látta, hogy mire vállalkozna? Nagyon szép a város, de jó munkahelyet csak román nyelvtudással fog találni.


Ha jól értem a fiú volt nálatok. Ti voltatok náluk?

júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
8%

Én csak azt nem értem miért pont Nagyvárad? Magyarországon is van keresztény Egyetem, meg minden egyetemen keresztény gyülekezet.

Amúgy miért baj, ha valaki fiatalon szül, vagy nagy családot tervez?

júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy nevelem, hogy kerülje a szektásokat.


Ha viszont ez igaz, talán azért vonzó az egész, mert van valami abban a családban, ami nálatok hiányzott.

júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:

Azért Nagyvárad, mert ott tanul a fiú (2 évvel idősebb nála). Ő azért tanul ott, mert az apukája magyar, az anyja román származású, itt nőtt fel, Magyarországon, de világéletében román nemzetiségű iskolákba járt, anyukájával, anyai nagyszüleivel pl. csak románul beszél.


PKE az egyetem, ahová menni szeretne, van magyar oktatás ott (állítólag?). Románul nem beszél, de azt mondja, hogy érdekli és megtanulná. Angol és francia nyelvvizsgák mellé pont jól jön...


Most nyáron szeretett volna menni, de nem engedtük el.

júl. 18. 10:44
 8/75 anonim ***** válasza:
92%

De azért nem akarnám, hogy a lányom 20 évesen már feleség, 21 évesen meg anyuka legyen, utána sorban szülje a gyerekeket.


Ez teljesen érthető, minden normális ember így gondolná, de az ugye megvan, hogy attól még, hogy a gyereked, attól ő egy teljesen külön személy és nem a te klónod. Nem kell úgy gondolkodnia, mint te, nem kell a te életszemléleteddel azonosulnia. Egy gyerek orosz rulett, attól még, hogy ti próbáltátok úgy nevelni, hogy a ti világképetekre formáljátok, attól neki van önálló gondolata és akarata, ami nem biztos, hogy azonos lesz azzal, ami nektek tetszik. És maholnap felnőtt, jogilag meg is teheti. Enélkül a fiú nélkül is kjeresztülhúzhatja a számításaitokat, és lefialhat akár egy züllött alaknak is hamarabb, mint te jónak látod, és potyogtathat anélkül is, ha épp megkergül. Nézd a jó oldalát: per pillanat felcsinálni nem fogják, ha férjhez is menne, akkor ilyen valláskárosult nem hagyja el, nem marad egyedül gyessel és pici gyerekkel, mint olyan sokan mások. Az egyetemet meg nem kell neki finanszírozni, ha ő ki akar költözni, akkor majd megoldja.

júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim válasza:
22%

"És hogy ő nem fog ott albérletet fizetni, románokkal szóba állni."

Buta és rasszista szülei vannak, nem csoda, hogy szektás lett.

júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:

A fiú szüleivel nem találkoztunk, ők vidéken laknak.

Nagynénjét ismerjük, ő a lányom osztálytársának az édesanyja. Nem volt róluk rossz véleményünk, visszahúzódó, csendes pár, segítenek az osztálynak, ha tudnak, de közelebbi ismeretség velük sincs.


"Amúgy miért baj, ha valaki fiatalon szül, vagy nagy családot tervez?"

Mert szerinted milyen jövő vár egy lányra, aki 25-26 éves korára már 3 gyerekes anyuka? Milyen munkahelyre veszik majd fel 30 évesen, egyedülállóként, munkatapasztalat nélkül? (már ha elválhat, hiszen úgy tudom, a baptistáknál válás nincs, csak ha a gyülekezetet is elhagyja)


Milyen alapot ad egy házasságnak az, ha úgy kötik össze az életüket fiatalon, kiforratlanul, hogy 1 percet nem éltek együtt, csak randiztak, semmi intimitás nem volt közöttük, fogalmuk sincs arról, a szexuális igényeik passzolnak-e?

júl. 18. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!