Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első szerelem, mélyen vallásos...

Első szerelem, mélyen vallásos család? Mit tennétek a helyemben, hogy kezeljük ezt okosan a lányunkkal?

Figyelt kérdés

Lányom 17 éves, szeptembertől végzős. Tehát tudom, nem tilthatjuk semmitől, nem az a megoldás, ha bezárjuk a szobájába. Most mégis ezt tenném...


Megismerkedett egy barátnője/osztálytársa által egy fiúval, halálszerelmes épp.

A bajom, hogy a fiú és a családja mélyen vallásos, baptisták. Minden hétvégén imaház, ilyen-olyan misszió, kicsit olyan érzés, mint egy szekta. Főleg, hogy a szülőkre rákerestem, a közösségi oldalaik tele vannak a gyerekekkel, unokákkal. És rossz volt látni a 20-21 éves, szinte még gyereklányokat menyasszonyként, vagy épp nagy hassal... Házasság előtt náluk nincs együttélés, nemi élet, emiatt hamar házasodnak (ezt a lányunk mondta).


Eddig az volt a terve, hogy érettségi után itt, Pesten megy egyetemre, férjemmel beszéltünk már esetleges lakásvásárlásról is. Most előállt azzal, hogy a barátja Nagyváradon tanul, ő is az ottani keresztény egyetemre jelentkezik. Az apja mondta, hogy ezt felejtse el, nem engedi el Romániába, ki az a hü:ye, aki Budapestről kimegy oda... És hogy ő nem fog ott albérletet fizetni, románokkal szóba állni. Ő erre közölte, hogy nem baj, van kollégium, inkább lakna ott, tudván, hogy a barátja 2 utcára van tőle, mint Pesten egyedül egy lakásban, 300 kilométerre tőle.


A férjem engem hibáztat, mert hogy ennek az egésznek még az elején kellett volna pontot tenni a végére, miért engedtem, hogy találkozgassanak, hogy ide jöjjön a fiú. Akivel amúgy nincs baj, kedves, tisztelettudó, okos. De azért nem akarnám, hogy a lányom 20 évesen már feleség, 21 évesen meg anyuka legyen, utána sorban szülje a gyerekeket. Lehet ezért fujjolni, meg azzal jönni, hogy nem vagyok elfogadó... De ez az igazság és fogalmam sincs, hogy rángassam ki ebből a gyerekemet?


júl. 18. 10:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
30%

A PKE nem egy veszélyesen rossz egyetem, viszont arra vigyázni kell, hogy azt az egyetemet is a magyar állam tartja fent, tehát az állami ösztöndíjjal megy oda, akkor a magyar állami félévei is fogyni fognak. Ellenben, ha pl. a kolozsvári egyetemre mennek, az a román állami félévnek számít.


Nekem votl néhány babtista ismerősöm az iskolába, sokan szegény családból jöttek. 15 éve még olyanokkal jöttek, hogy lapos a Föld meg ilyenek. De az a vallási közösség nagyon sokat fektetett abba, hogy a gyerekei oktatása jó legyen, és körülbelül az összes gyerek diplomás, jól kereső ember lett. Egyáltalán nincs rossz tapasztalatom babptistákkal, teljesen kulturáltan viselkednek. Nem szeretnek bulizni járni, ha isznak azt is ritkán és keveset, és általában nagyon szorgalmasak és jól tanulók. Összeségében szerintem elég jó palit fogott ki magadnak a lányod. Lehet, hogy házasság után fognak csak szexelni, de ezt sem nem tartja mindenki).

Nagyvárad egy teljesen normális város, kábé olyan mint Debrecen. Néhány iskolatársam ott járt egyetemen (én határontúli vagyok), és nagyon szerették. Nem hiszem, hogy a lányod ezzel a palival rontja el majd az életét.

júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
88%

Igen, Partium Keresztény Egyetem. Magyarul van az oktatás, mindenki magyar, fele nem is beszél románul.


És a fiú nem tud váltani egyetemet? Esetleg a mesterit ott elvégezni? Esetleg Erasmus programmal kimenni Budapestre?


Hogy ismerkedtek meg?

júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 A kérdező kommentje:

Nem tud, vagy nem akar, nem tudjuk.

Ő csábítja a lányunkat, hogy menjen ki, nagyon jó az ottani gyülekezet, társaság, nagyon fogja szeretni majd...


A fiú unokatestvére a lányom osztálytársa, barátnője. Neki a születésnapján találkoztak, utána beszélgettek online. Távkapcsolat, de tanév közben 2 hetente, most hetente találkoznak, épp a fiú itt van Pesten 2 hétig miatta.

júl. 18. 10:56
 14/75 anonim ***** válasza:
76%

A fiúnak mik a tervei? Mit tanul az egyetemen? Visszamegy egyetem után vidékre?


Ha nálatok is van gyülekezet, a lányod ismerkedik is velük, akkor miért ő adja fel az életét? Főleg, hogy lakást szeretnétek venni, és az ottani egyetem sokkal jobb is mint a váradi.

Plussz, ha sok gyereket terveznek, Romániában nincs babaváró sem.

Ha együtt terveznek, tervezzenek Magyarországon. Nem olyan nagy az a táv azért, tudnának családot látogatni.

júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
88%

Jézusom. Mitől lenne butaság meg rasszizmus az, hogy olyanokkal nem akarnak kezdeni, akiknek csak rossz híre van? Dolgoztál vagy laktál te már románok közt? Nem székelyek, ROMÁNOK! Nem véletlenül vadembernek meg szőröstalpúnak csúfolja őket mindenki.

Sajnos ismetem a baptista gyülekezetet, anno megkeserítette az életünket nem kicsit a dolog, mert iszonyúan rámenős, erőszakos népség. A szomszédba költöztek, onnantól kezdve nem volt megállás, folyamatosan zaklattak minket. Fiatal pár volt, a szüleik vették meg a házat, 23 éves srác és 19 éves lány. Egy darabig nyugis is volt, aztán elkezdtek szexuális életet élni. Na, az ami ott ment, simán erőszaknak számított. Ráadásul a papírfalak miatt mindent hallottam, az ő szobájuk az enyémmel volt szomszédos. 14 voltam, kétszer hallgattam, harmadjára mondtam apunak, hogy valami baj van, jöjjön és hallgassa meg. 30 percen belül kinn voltak a rendőrök, egy órán belül megvolt a látlelet. Igen, kapcsolati erőszak történt. A lány nem tudta, hogy mit kellene tegyen, nem mert szólni senkinek sem. A srác volt szektás, ő csábította be a kapcsolatba a lányt. Iszonyúan sajnáltuk, először el sem akarta mondani a szüleinek, nálunk héderelt három napig, mire apu rábeszélte, hogy szóljon nekik. A srác börtönbüntetést kapott.

Egyetlen szektás sem ér annyit, hogy kitedd annak a lányodat, hogy 3-500 km távolságra legyen tőled és ne tudj azonnal menni segíteni neki. Pláne egy olyan országba ne engedd el, aminek a nyelvét sem beszéli!

A srác valószínűleg nem talált magának párt, a lányod viszont elég naív ahhoz, hogy higgyen neki. Gondolom első kapcsolata, tehát semmi tapasztalata sincs.

Az viszont becsülendő, hogy nem akarod, hogy a lányod kiszolgáltatott szülőgép legyen! Igenis tanulnia és dolgoznia kell. Én 24 évesen szültem először, most 28 évesen a másodikat. Közben dolgoztam 18 éves koromtól kezdve, illetve az első terhességem alatt kezdtem az egyetemet, majd a második terhességem alatt lediplomáztam. Náluk ez nem menne, ott vagy a gyerekkel foglalkozol, vagy ki vagy átkozva. A nőnek nincs beleszólása semmibe, mindenről a szülők meg a férj dönt.

júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
95%
Próbáljátok kimenekíteni, amíg nem késő! Most a fiú kedvéért veszi fel a dolgaikat, de később kipukkad a lufi, és jönnek a bajok. Mélyen vallásosak csak hasonlót tudnak elfogadni. És ezt kiterjesztik legtöbbször a szülőkre is.
júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
88%

Semmit nem kell vele tenni, egyéven belül felnőtt. Szívás a valláskárosult család, de ha a pasival akar élni, akkor vele fog.


Megjegyzem, nekem alap volt már 19 évesen is gondolkozni és nem kezdeni olyan férfivel, akinek a családja egy vallákárosult idióta.

júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
14%

Tele vagy előítéletekkel. Ismerek boldog házasságban élő nagycsaládosokat 6 gyerekkel, 2 örökbefogadott. Ismerek értelmiségi hívő keresztényeket, és rengetegen kamasz korban térnek meg. Azt sem értem miért kizárólag Budapest, ha egyetemről van szó? Ráadásul az egyetem nem olyan mint az általános iskola, hogy azt egy helyen ideális lenyomni, át lehet jelentkezni ha nem tetszik neki.

Szerintem csak félsz elengedni és vannak nagyon erős kifogásaid. Nem tudod örökké kontrollálni.

Nem bántásként írom, de valahol normális ami történik. 17 éves, fejlődik a jelleme. Jött a nagy szerelem. Megnyílt előtte a világ és érdeklődik más olyan ideák és életstílusok iránt ami távol áll a családjától. És igaza van a párodnak, ez a nagy megtérés lehet csak a fiú miatt van, de akkor mi van? Lehetne ennél rosszabb is, mi van, ha egy muszlim fiúval találkozott volna, és most Kairóban akarna továbbtanulni és arabul tanulni.

Én azt mondom hadd tapossa a saját ösvényét.

júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
21%

"Az apja mondta, hogy ezt felejtse el, nem engedi el Romániába, ki az a hü:ye, aki Budapestről kimegy oda... És hogy ő nem fog ott albérletet fizetni, románokkal szóba állni."


Ez gusztustalan. Én sokat jártam egy időben Romániába, nemcsak magyarlakta területekre, és jó tapasztalataim vannak.

Ha velem valaki ilyen undorító stílusban beszélne, én sem hallgatnék rá, nem hinném el, hogy bármiben is igaza van.

Normálisan meg kéne beszélni. De ezzel stílussal semmire se fogtok menni. Nem ezek az érvek fognak hatni. Az is kérdés, hogy eddig milyen kapcsolatotok volt a lányotokkal. Nyilván nehéz bármiről is beszélni most, ha eddig sem tudtatok rendesen beszélni.

júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
74%

Anya vagyok, átérzem az aggodalmad.

Lebeszélni a halálosan szerelmes tinit, de pláne, ha még vallás is csapódik a sztoriba elég esélytelen.


Én tudod mivel próbálkoznék?

Ha megvan kb a keret (még akár kis hitellel is a körülmények miatt, mert számít most az idő!) gyorsan vennék egy lakást itt Budapesten, de NEM a lányotok nevére egyelőre, nehogy itt beüssön a házasság lebabázás, aztán költözik a baptista family is, ti meg nyögitek még a hitelt is.


..amikor meg a lány elkezdi pengetni a húrokat, hogy menne, akkor nem tiltakozni, csak wáááá lenulláztuk magunkat a lakásvásárlással, nem tudjuk támogatni a külföldi (!) tanulmányaidat kislányom, de 2 év kellene, míg összekapjuk magunkat, aztán peeeeerszeee, hogyneeee, menjél Isten hírével, addig azért kezdd már el itt az xy (normális!) szakot, jó?

Aztán várni és reménykedni, hogy:

- az egyetemi közeg hoz új barátokat, szerelmet

- beleun a távkapcsiba


Látványosan ne tiltsátok, az löki oda a fiú karjaiba őt… a lakással-pénzzel-tulajdonjoggal meg óvatosan… a vallás nevében is láttunk már ebben az ügyben tisztességtelenségeket, a lánnyal meg okosan, trükkösen…sajnos ez nehéz meccs lesz…

júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!