Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányunk elkerült egyetemre és...

Lányunk elkerült egyetemre és zülleni kezdett? Mit tegyünk, hozzuk haza?

Figyelt kérdés

18 évig egy pedáns, szorgalmas, jó tanuló gyerek volt.

Minden év végén színötös, érettségit dicséretekkel tett, okos, nyelveket beszél. Felvették oda, ahová egész gimiben vágyott, erre züllik...


Vidéki egyetemre jutott be, albérletben lakik, kéthetente jön haza. Így akkora kontrollunk már nincs felette, mint korábban, én ebben érzem a gondot. De itthonról, ingázva nem tudna bemenni, mert van, hogy már 8-tól órája van, levelező nincs. Harmadévtől tudna átjelentkezni, de most pedzegeti, hogy esetleg maradna, mert tetszik neki a város, a szaktársaival is jóban van, jó az egyetemi közeg.


Egyre felelőtlenebb és nemtörődöm.

Februárban elment sítáborba, 2 napig nem hallottunk felőle, mert véletlenül összetört a telefonja. Kiderült, hogy részegen leejtette a szállás erkélyéről.

Most annyit ivott egy bulin, hogy mentővel vitték kórházba, szanaszét lett szurkálva az infúzió miatt a keze, úgy néz ki, mint akit összevertek.

Kérdeztem, hogy a nyári gyakorlatot elintézte már, beszélt azzal, aki tud ebben segíteni? Nem, de majd intézi, még nem tudja mikor, de úgyis mehet majd.

Vagy elmentünk meglátogatni még tavasszal, mert akkor már 3 hete nem jött haza, mondván, tanul sokat. Csengetünk, lakótársa nyitott ajtót, azzal, hogy a lányunk nincs otthon, együtt indultak el este, de ő másik társasággal tartott és egy ismerősénél aludt szerinte. Nagy duzzogva ért haza, hogy mi mit keresünk ott, meg sem volt beszélve és ne menjünk oda bejelentés nélkül. Kérdeztük, hol aludt, nem válaszolt, arra sem, hogy miért nem jött haza, ha ennyire ráér?


A jegyei jók, vizsgái elsőre sikerültek eddig mind. Nem csúszik, szép eredménnyel végzett most is, szereti, amit tanul. De látom, hogy megy a lejtőn, nem tudom, meddig toleráljuk? Apja szerint haza kell hozni, felvételizzen újra az itteni egyetemre, addig meg menjen el dolgozni valamit.


jún. 25. 23:20
 81/97 anonim ***** válasza:
47%

78-79-80


Összes vissza beszélsz! A saját nyavajád nem feltétlenül igaz másra. Bár végig se olvastalak.

jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:
15%
#81 Az igen, gerinces hozzáállás. Pedg épp ez a lényeg, csak minimális elvonatkoztatóképesség kellett volna. A Kérdező esete is épp ugyanígy lehet teljesen egyedi. Épp azért érdemes egyedi megodást is keresni.
jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
75%
Nem voltam hajlandó végigolvasni amit írtál. Kb 5 sorig jutottam el, és rájöttem, magad sajnalod. Nem kérek belőle. Írj ki külön kérdést, ha problémád van.
jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
23%

Így értem, köszönöm. De nem erről van szó, hanem azt akartam összefoglalóan leírni, hogy az itteni kérdés a Kérdező későbbi válaszai alapján elég összetettnek néz ki ahhoz, hogy további visszakérdezésekre legyen szükség. Nem egyértelmű, hogy megfosztották volna a bártnőktől, akár barátoktól való társaságoktól, akár ottalvásoktól (erre a 2. oldal kérdezői válaszai utalnak).


Ha nagyon egyedi és különleges a szituáció, akkor kénytelen az ember tájékozódni, finomhangolni. Ezért lehet érdemes egyeztetni, beszélgetni a lánnyal. Ha a helyzet meeg túl feszült ehhez, vagy a helyzet túl bonyolult eleve, ilyen bonyolult helyzetben családterápia segíthet, ott meg nincsenek erőre elrendelt vesztesek.

jún. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
30%

Még egyszerűbb, és azonnal elkezdhető megoldás lehet az, hogy első lépésként csak Te és férjed mentek el ketten mint szülők családterápiára. Sőt a lánynak nem is kell még mondani, ha most épp olyan feszes a légkör, hogy nincs meg a bizalom vagy esetleg most amúgy is kölcsonos vádaskodás bénítja a légkört.


Fizetős megoldás, szakember létezik valószínűleg úgy, hogy hamar is hozzá lehet kezdeni. Először csak Ti szülök mennétek, ott az első alkalmakkal már kiderülhet annyi, hogy hogyan lehet továbbhaladni. Aztán az, hogy a lány hogy tud becsatlakozni, vagy hogy szükség van-e erre, az még nyitott kérdés. Lehet, hogy már úgy is hogy csak Ti szülők vagytok ott, már abból is kiderül néhány dolog amihez Ti ketten is elegendőek vagytok, és a lánynak nem is kell közvetlenül részt vennie. Ha meg bonyolultabb a helyzet, akkor is kaptok annyi segítséget, hogy tudni fogjátok milyen irányban tudtok beszélgetni a lánnyal, vagy esetleg őt is bevonni.

jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 anonim ***** válasza:
74%
Tul Nagy volt a nyomas otthon es most kiadja magabol. Nekem hasonló szuleim voltak,eskuszom a barataim mentettek meg az eletem. Az En jegyeim is tutik voltak,sot piros diplom. En jártam terapiába felnotten sokaig, hogy a szuleimet ledolgozzam. Meg azt a rengeteg megfelelési kenyszert, nyomast egész pici kortol amit belem neveltek. Hogy a saját gyerekeimet ugy tudjam nevelni,hogy a szeretet dominaljon,nem a nyomas. Ha a lanyodat kiveszed onnan, kulfoldre fog menni dolgozni, vagy barhova el. Toletek messze el. Sőt meg az iskolat is felbeszakitod neki. Uff nem is hiszem el hogy, komolyan gondolod hogy 3.-tol bezarod otthon, hogy onnan tanuljon. Van 1 tanacsom,de nem Neked hanem a lanyodnak,fuss fuss fuss gyorsan es messzire
jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:
38%
78-79-80 én ott hagytam abba az olvasást, amikor azt javasoltad, hogy az idióta szülő valahogy vegye rá a lányát a családterápiára. Azért ez bőven nem az a helyzet, ahol külső szakember segítsége kéne, csak kedves anyukának-apukának nem kéne hülyének lennie.
jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim ***** válasza:
21%

Nem kell rávenni a lányt, azért is egészítettem ki utólag, mert eszembe jutott, hogy az elinduláshoz elég a szülőknek részvenniük. Ha meg nincs olyan gond ami a lány közreműködését igényelné, és a megoldás mindössze a szülőkre korlátozódik, az úgy is kiderül, és akkor a szakember a szülőknek fog tanácsot adni, a lány akár nem is lesz zargatva. Szóval a dolog természetes módon skálázódik.


De azt szerintem biztosan nem tudhatjuk, hogyan alakult ki ez a helyzet, szerintem máshogy is félremehetett a dolog, mint ahogy a felszínen látszik. Szerintem kórházba kerülni alkoholtól úgy, hogy nem első eset (mert 4-5 hónappal korábban is volt alkoholprobléma) az elég ahhoz, hogy a szülők tanácsot kérjenek, főleg ha amúgy is el vannak akadva. Szerintem az esetek egy részében a dolog lehet annál bonyolultabb is, mint hogy a szülők rosszul tesznek-e valamit. Meg aztán végső soron mégiscsak van valami kommunikációs vagy bizalmi gond, függetlenül hogy ki miatt eredetileg.

jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
71%
#88 Azért óvatosan már, mit hívsz alkoholproblémának! Semmi gond nem történt. Vagy nem voltál fiatal, vagy fiatalként nem volt pénzed piára és nem hívott meg senki, most meg már kedved nincs hozzá, nem tudom, miért vagy ilyen megkeseredett ökör, de attól nem kell mások dolgával kapcsolatban ekkora hülyeségeket írkálni.
jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg kb. az a kép lebegett bennem kimondatlanul, hogy a lánynak gyerekkorában lehetett valami szorongásos jellegű panasza, akár a szülőktől függetlenül is (örökletesen, vagy az iskolában valami miatt), a szülők erre erős kontrollal reagáltak, kialakult egy önrerősítő csapdahelyzet. Nem vagyok biztos benne, hogy csak egy az egyben a szülőtől származik a probléma teljes egészében és egyenes vonalúan, de ha úgy lenne is, akkor is meg kell oldani a dolgot.
jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!