Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányunk elkerült egyetemre és...

Lányunk elkerült egyetemre és zülleni kezdett? Mit tegyünk, hozzuk haza?

Figyelt kérdés

18 évig egy pedáns, szorgalmas, jó tanuló gyerek volt.

Minden év végén színötös, érettségit dicséretekkel tett, okos, nyelveket beszél. Felvették oda, ahová egész gimiben vágyott, erre züllik...


Vidéki egyetemre jutott be, albérletben lakik, kéthetente jön haza. Így akkora kontrollunk már nincs felette, mint korábban, én ebben érzem a gondot. De itthonról, ingázva nem tudna bemenni, mert van, hogy már 8-tól órája van, levelező nincs. Harmadévtől tudna átjelentkezni, de most pedzegeti, hogy esetleg maradna, mert tetszik neki a város, a szaktársaival is jóban van, jó az egyetemi közeg.


Egyre felelőtlenebb és nemtörődöm.

Februárban elment sítáborba, 2 napig nem hallottunk felőle, mert véletlenül összetört a telefonja. Kiderült, hogy részegen leejtette a szállás erkélyéről.

Most annyit ivott egy bulin, hogy mentővel vitték kórházba, szanaszét lett szurkálva az infúzió miatt a keze, úgy néz ki, mint akit összevertek.

Kérdeztem, hogy a nyári gyakorlatot elintézte már, beszélt azzal, aki tud ebben segíteni? Nem, de majd intézi, még nem tudja mikor, de úgyis mehet majd.

Vagy elmentünk meglátogatni még tavasszal, mert akkor már 3 hete nem jött haza, mondván, tanul sokat. Csengetünk, lakótársa nyitott ajtót, azzal, hogy a lányunk nincs otthon, együtt indultak el este, de ő másik társasággal tartott és egy ismerősénél aludt szerinte. Nagy duzzogva ért haza, hogy mi mit keresünk ott, meg sem volt beszélve és ne menjünk oda bejelentés nélkül. Kérdeztük, hol aludt, nem válaszolt, arra sem, hogy miért nem jött haza, ha ennyire ráér?


A jegyei jók, vizsgái elsőre sikerültek eddig mind. Nem csúszik, szép eredménnyel végzett most is, szereti, amit tanul. De látom, hogy megy a lejtőn, nem tudom, meddig toleráljuk? Apja szerint haza kell hozni, felvételizzen újra az itteni egyetemre, addig meg menjen el dolgozni valamit.


jún. 25. 23:20
 31/97 anonim ***** válasza:
92%

Rengeteg évfolyamtársam élt így, plusz sokan dolgoztunk is egyetem mellett. A lányod eredményei jók, nem drogozik, nem kéreget pénzt, nem lett szakadt, tehát nem züllik. Simán csak egyetemista.

A ti látásmódotok viszont beszűkült, lehet jó és sikeres ember úgy is, ha egyetem alatt kiadja mindazt a feszültséget, amit veletek lakva nem volt szabad kimutatni sem.

A pénz megvonásának csak rosszabb következményei lesznek, mint ahogy most él.

Miért ne alhatna máshol? Mindenkinek becsúszik pár zűrös buli. Minek állítotok be váratlanul? És ha pasi van nála, akkor kurvának kiáltod ki? Nem 14 éves, hogy a régi keretek közé szorítsátok.

Higgadjatok le és hagyjatok békén.

jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 anonim ***** válasza:
80%

Úristen, részegen leejtette a telefonját, hát ilyen még nem történt senkivel! Aki sítáborban legalább egy este nem részeg, az nem is való oda.


A nyári gyakorlatról az én anyámnak kb. annyi fogalma volt egyetemista koromban, hogy nem látott nyáron sem, de hogy gyakorlat miatt vagy mert diákmunkáztam, esetleg buliztam egy hónapig, az nem volt neki teljesen egyértelmű. És nem azért, mert szart rá, csak épp mondtam neki, hogy mindhármat beterveztem nyárra, de hogy épp azon a héten melyiket csinálom, azt nem tárgyaltuk le minden vasárnap délelőtt.


Meglepetéslátogatást sem szerveztek a szüleim sosem, az oda is baszott volna. Főleg ha a lakótársam épp arra a napra tervezett egy egész napos szexprogramot a partnerével, biztos örült volna anyáméknak, olyankor engem is megkért, hogy lépjek már le.


Az meg, hogy kórházba kerül ivászat miatt, nem csak amiatt lehet, mert túl sokat ivott. Persze az is előfordulhat, pláne ha tizenévesen nem tapasztalta ki, hogy mennyit bír a szervezete, akkor egyetemistaként rámegy néhány alkalom, mire rájön, hogy mennyit ihat. Viszont az se konstans ugye, ha meleg van, ha keveset eszik, ha stresszes... akkor a megszokottól jóval kevesebb ital is kiütheti.


És hát ne feledkezzünk meg arról az esetről se, amikor összesen egy pohár bort iszik, csak valami jóakarója azt megfűszerezte partidroggal. Én is jártam így, a világomat nem tudtam három korty után, csak engem nem kórházba vittek a barátaim, csak szimplán haza, de nem mertek egyedül hagyni, inkább nálam töltötték az éjszakát. Három korty bor után. Anyáméknak nyilván nem mondtam el, mert nem hiányzott, hogy még ők is aggódjanak emiatt.

jún. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/97 anonim ***** válasza:
85%
30as vagyok, kedves 32-es: nekem ez partidrog nélkül is sikerült egyszer (de abban 100% igazad van,hogy ez is lehet, hogy beletettek valamit! Egy pillanatra leteszi a poharát felügyelet nélkül már bárki beletehet bármit). Egy pohár boroskóla után szédelegtem és lekellett feküdnöm, mert "mozgott a padló". Hőség volt, keveset ettem, jól esett a hideg boroskóla, nem ittam gyorsan, mégis amikor felálltam éreztem, hogy a fejembe szállt. Nyilván már tudtam, hogy akkor itt megkell állni, vizet inni és pihenni, mert baj lesz. Ha valaki "rutintalan" és ilyenkor még iszik rá akkor csúnya vége lesz.
jún. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 anonim ***** válasza:
18%

Az egyetlen, ami nagyon aggasztana:"Most annyit ivott egy bulin, hogy mentővel vitték kórházba, szanaszét lett szurkálva az infúzió miatt a keze, úgy néz ki, mint akit összevertek"


Megis mennyi tamogatast kap toletek?

Le kell ulnotok beszelgetni, lehet tul sokat kap, es abbol telik piara, bulira.


Hazahozatni ugyse tudjatok.

irj uzit es bovebben is irok

olyan egyetemre jartam, ahol elsoben minden cuki kiscsaj minden heten s.e.g reszeg volt:)

jún. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/97 anonim ***** válasza:
33%
Nem jó ötlet hazahozni. Hadd tanuljon ott és úgy, ahogy neki tetszik. Mivel felnőtt nő, a viselkedésébe se szólhattok bele. Viszont ha az anyagi részét nézzük, nem olcsó dolog az alkohol, és azért nem szép dolog felnőttként a szülők támogatását alkoholizálásra költeni. Tehát szerintem ha ilyen szinten zülleni akar, akkor oldja meg saját pénzből. Más pénzéből könnyü alkoholistává válni.
jún. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/97 anonim ***** válasza:
80%
Hagyjátok élni! Nekem is az egyetemi éveim voltak a legjobbak. Szerencsére az én szüleim szartak magasról a fejemre, nem volt ilyen gondom.
jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk hogyha hozzám állítanál be az albérletbe, mondván három hete nem mentem haza elküldenélek a halál fszára és mehetnél haza.


Remélem, hogy a lányod elköltözik tőletek, amint tud, és megszakítja veletek a kapcsolatot. Örökre.

jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/97 anonim ***** válasza:
35%
Ha a vizsga rovására nem megy nincs gond, egyetemen többnyire nem degerenáltak vannak, okos emberek, elvégre rengeteg mérnök. Hülyéskednek vagy szórakoznak. A nagy falatot már letudta a gimi és általánost ahol az igazán nagy meccsek ott vannak. Ha azt túl élte itt sem lesz gond, csak bízz benne. Ha tiltani fogjátok csak rosszabb lesz. Neki ez a kiútja ahhoz hogy az életét rendbe vagy egy új szintre hozza. Hidd el nem jó bent a négy fal között gubbasztani a csendben. Több éves tapasztalat. :(
jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon sok évfolyamtársam csinálta így végig az egyetemet. Akikkel ma is tartom közülük a kapcsolatot, ők mind sikeres felnőttek. Ti, kérdező, milyenek voltatok anno fiatal felnőttként?
jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:
5%
Sajnos nagyon elrontottátok... Még nem késő egy másik gyereket is vállalni, akit jobban nevelhettek.
jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!