Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányunk elkerült egyetemre és...

Lányunk elkerült egyetemre és zülleni kezdett? Mit tegyünk, hozzuk haza?

Figyelt kérdés

18 évig egy pedáns, szorgalmas, jó tanuló gyerek volt.

Minden év végén színötös, érettségit dicséretekkel tett, okos, nyelveket beszél. Felvették oda, ahová egész gimiben vágyott, erre züllik...


Vidéki egyetemre jutott be, albérletben lakik, kéthetente jön haza. Így akkora kontrollunk már nincs felette, mint korábban, én ebben érzem a gondot. De itthonról, ingázva nem tudna bemenni, mert van, hogy már 8-tól órája van, levelező nincs. Harmadévtől tudna átjelentkezni, de most pedzegeti, hogy esetleg maradna, mert tetszik neki a város, a szaktársaival is jóban van, jó az egyetemi közeg.


Egyre felelőtlenebb és nemtörődöm.

Februárban elment sítáborba, 2 napig nem hallottunk felőle, mert véletlenül összetört a telefonja. Kiderült, hogy részegen leejtette a szállás erkélyéről.

Most annyit ivott egy bulin, hogy mentővel vitték kórházba, szanaszét lett szurkálva az infúzió miatt a keze, úgy néz ki, mint akit összevertek.

Kérdeztem, hogy a nyári gyakorlatot elintézte már, beszélt azzal, aki tud ebben segíteni? Nem, de majd intézi, még nem tudja mikor, de úgyis mehet majd.

Vagy elmentünk meglátogatni még tavasszal, mert akkor már 3 hete nem jött haza, mondván, tanul sokat. Csengetünk, lakótársa nyitott ajtót, azzal, hogy a lányunk nincs otthon, együtt indultak el este, de ő másik társasággal tartott és egy ismerősénél aludt szerinte. Nagy duzzogva ért haza, hogy mi mit keresünk ott, meg sem volt beszélve és ne menjünk oda bejelentés nélkül. Kérdeztük, hol aludt, nem válaszolt, arra sem, hogy miért nem jött haza, ha ennyire ráér?


A jegyei jók, vizsgái elsőre sikerültek eddig mind. Nem csúszik, szép eredménnyel végzett most is, szereti, amit tanul. De látom, hogy megy a lejtőn, nem tudom, meddig toleráljuk? Apja szerint haza kell hozni, felvételizzen újra az itteni egyetemre, addig meg menjen el dolgozni valamit.


jún. 25. 23:20
 21/97 anonim ***** válasza:
11%
Nem is az számít, hogy hol van az egyetemen, azért kevés szakot leszámítva a legértékesebb diplomát Budapesten adják. De budapestit is ismerek, aki pont az ilyen szülők miatt inkább Szegedre menekült.
jún. 26. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 anonim ***** válasza:
87%
Jó kérdés, kérdezőnek mi a vidéki. Debrecenből nézve Budapest is vidék. De én mondjuk ha pesti lettem volna, akkor is elköltöztem volna otthonról egyetem alatt.
jún. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/97 anonim ***** válasza:
78%

#21

Már megint ez a téves budapesti felsőbbrendűségtudat.

jún. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/97 anonim ***** válasza:
15%
#23 Ezek tények, és nem feltétlen Budapest, mert a Gábor Dénes Főiskola, most már Egyetem is Budapesten van, de aki ott végzett informatikus, reflexből kukába dobják az önéletrajzát. Természetesen ha valakit mondjuk a lézerfizika érdekel, inkább Szegedre menjen, ne az ELTE-re, mert Szegeden sokkal menőbb laborok vannak, de azért arra objektív statisztikák vannak, hogy mely szakokon mely egyetemeken végzett emberek keresnek többet, tudnak többet stb. Én pl. villamosmérnök vagyok, a BME az, ami megtanít arra, hogy bármit megtanulj két hét alatt, a főiskolából egyetemmé vált Óbudai Kandó az, ahol egyből használható tudást adnak a kezedbe, és hülye sem vagy, Győrött a Széchenyin meg az ötödik évben már tudják, mivel töltsék ki az időt, mert elfogyott az anyag. Vagy mondhatnám Debrecent, ahonnan két év után sorolt át hozzánk egy évfolyamtársam a BME-re, ő ott programozást tanított demonstrátorként, a BME-ről meg fél év alatt kibukott, mert nem járt be programozás órára, mondván ő ezt tanítja is, és már az első félév 6. hetén olyat tanultunk, amiről nem is hallott. Ez nem bp-vidék ellentét meg felsőbbrendűség tudat, ezek sajnos kőkemény tények. Én is vidéki vagyok, nekem már Debrecen is túl nagy város, de mivel a munkalehetőség Budapesten van, kénytelen vagyok itt élni.
jún. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/97 anonim ***** válasza:
20%
Megjegyzem, ezt amúgy a f*szkalap Orbán szítja benned, meg az előtte levő politikusaink sem voltak tök jók ebben, mert amint nagyobb városba, nem Budapestre kerültem, már érezhető volt, hogy én ott csak a vidéki vagyok. De azért nézzük már meg a számokat. Budapesten él 1,8-2 millió ember a bő 9 millió-10 millió közül. Ehhez képest Franciaországban Párizsban és agglomerációjában a hatvanvalahány milliós lakosság csaknem HARMADA él. És mégsincsen párizsi-egyéb francia ellentét. (Oké, van, a párizsi bunkóbb), de nincs ilyen kreált társadalmi feszültség. Amire láthatóan te is felültél. Igen, van bőven bunkó pesti meg budai, de mindenbe ezt belelátni, amikor éppen szakmai szempontból bírálunk egyetemeket, nem földrajzilag, na, az baromi gáz.
jún. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/97 anonim ***** válasza:
88%

Tipikus egyetemista, csak kitombolja magát. Amíg jól teljesít felesleges piszkálni, meg szinte biztosan az ellenkezőjét éred el, mint amit te szeretnél.

Elveszed tőle az anyagi támogatást akkor az általában 2 dolgot okozhat.

1. Elmegy diákmunkára, ugyan úgy bulizik tovább, a tanulmányi eredménye pedig nagyságrendekkel rosszabb lesz. Egyszerű az oka, mert dolgozik és gyakran lesz fáradt a tanuláshoz ez miatt.

2. Nem tudja fenntartani magát, félbe hagyja. Tapasztalatom szerint, azok a szaktársaim akik félbe hagyták, elenyésző számban folytatták.


6 év alatt 2 diplomát szereztem, és suli mellett végig dolgoztam. Nem volt egyszerű de megoldottam. és még így is 3as feletti átlaggal végeztem gépészmérnöki karon.

Valószínűleg, ha nem kellett volna dolgoznom ez simán 4 felett lett volna, és 1 helyett 2 nyelven beszélnék

jún. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/97 anonim ***** válasza:
90%

Nem dolgozik, mi fizetjük az albértletet, bevásárlásokat, tankönyveit, egyebeket.


Tekintve, hogy azok a szakok, amik csak nappalin vannak, nem véletlenül nincsenek levelezőn, nyilván nagyon nem fér bele a munka.

jún. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 anonim ***** válasza:
92%

Amikor olvastam a kérdést azt hittem valami nagy gáz van a csajjal.. Erre kiderult hogy a szülők a gázosak.


Jól tanul, csak bulizik mint minden korabeli. A probléma az hogy nagyobb szabadságot akar, ti viszont továbbra is minden lépését ellenoriznetek mert nem biztok benne és kontroll maniasak vagytok. Külön jó hogy a férjed és te is ilyen elcseszettul gondolkodtok úgyhogy szitjatok egymást.

jún. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:
88%

Ez van, amikor 18 évig rövid pórázon van valaki, és folyamatosan kontroll alatt tartjátok. Most " elszabadult" tőletek, és éli a világát, bepótolva mindent, amiben eddig korlátoztátok. Semmit nem tudtok tenni. Elcsesztétek.

2 opció van.

Remélhetőleg megunja ezt az életmódot és abbahagyja.

Vagy folytatja és ki tudja milyen mélyre süllyed.

jún. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:
86%

Ohh, nem kell ahoz feltétlenül sokat inni, hogy bevigye a mentő, elég ha éhgyomorra, fáradtan iszik és megüti. Ha elkezd hányi és valaki mentőt hív beviszik, akkor is ha egy piszkos rossz másnapossággal megúszná orvos nélkül is. Plusz ha nincs hozzászokva az alkoholhoz kevesebb is elég (ami azt jelenti, hogy nem iszik rendszeresen, ami jó).

De ilyen ez, ha valaki kikerül a szigorú kontroll alól, általában ez egy folyamat. Ahogy elkezd kamaszodni szépen "lazul a póráz", ha hírtelen rászakad nem tud vele mit kezdeni. Plusz valljuk be: a legtöbb embernek volt olyan fiatalon, hogy elszaladt vele a ló és ezzel megtanulta a határt, mit bír 🤷🏼‍♀️. Mert a másnap csúnya dolog.

jún. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!