Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányunk elkerült egyetemre és...

Lányunk elkerült egyetemre és zülleni kezdett? Mit tegyünk, hozzuk haza?

Figyelt kérdés

18 évig egy pedáns, szorgalmas, jó tanuló gyerek volt.

Minden év végén színötös, érettségit dicséretekkel tett, okos, nyelveket beszél. Felvették oda, ahová egész gimiben vágyott, erre züllik...


Vidéki egyetemre jutott be, albérletben lakik, kéthetente jön haza. Így akkora kontrollunk már nincs felette, mint korábban, én ebben érzem a gondot. De itthonról, ingázva nem tudna bemenni, mert van, hogy már 8-tól órája van, levelező nincs. Harmadévtől tudna átjelentkezni, de most pedzegeti, hogy esetleg maradna, mert tetszik neki a város, a szaktársaival is jóban van, jó az egyetemi közeg.


Egyre felelőtlenebb és nemtörődöm.

Februárban elment sítáborba, 2 napig nem hallottunk felőle, mert véletlenül összetört a telefonja. Kiderült, hogy részegen leejtette a szállás erkélyéről.

Most annyit ivott egy bulin, hogy mentővel vitték kórházba, szanaszét lett szurkálva az infúzió miatt a keze, úgy néz ki, mint akit összevertek.

Kérdeztem, hogy a nyári gyakorlatot elintézte már, beszélt azzal, aki tud ebben segíteni? Nem, de majd intézi, még nem tudja mikor, de úgyis mehet majd.

Vagy elmentünk meglátogatni még tavasszal, mert akkor már 3 hete nem jött haza, mondván, tanul sokat. Csengetünk, lakótársa nyitott ajtót, azzal, hogy a lányunk nincs otthon, együtt indultak el este, de ő másik társasággal tartott és egy ismerősénél aludt szerinte. Nagy duzzogva ért haza, hogy mi mit keresünk ott, meg sem volt beszélve és ne menjünk oda bejelentés nélkül. Kérdeztük, hol aludt, nem válaszolt, arra sem, hogy miért nem jött haza, ha ennyire ráér?


A jegyei jók, vizsgái elsőre sikerültek eddig mind. Nem csúszik, szép eredménnyel végzett most is, szereti, amit tanul. De látom, hogy megy a lejtőn, nem tudom, meddig toleráljuk? Apja szerint haza kell hozni, felvételizzen újra az itteni egyetemre, addig meg menjen el dolgozni valamit.


jún. 25. 23:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/97 anonim ***** válasza:
19%
#89 értem, de arra gondolj, hogy ez amit írsz a 99%. Mi van a kimaradó 1%-kal? Nem lehet biztosra venni ezt a tipikus helyzetet. Nekem más érzésem van, ami lehet személyes fogyatékosságom, ahogy írod is, de ettől még mégis a kérdésre kell válaszolnunk. Erre meg nem elég válasz egy 99%-os típusválasz.
jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/97 anonim ***** válasza:
46%
#91 Cserébe azt mondod, hogy a gyerek biztos alkoholista és egyből orvoshoz kell vinni. Gratulálok.
jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/97 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, volt-e már, de az, hogy mentővel vitték a kórházba, nem feltétlen jelenti, hogy tényleg arra szorult. Laikus ember nem mindig tudja megítélni, kell-e mentőt hívni a másikhoz, ilyenkor az a felelős viselkedés, ha kihívja.
jún. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/97 anonim ***** válasza:

Úgy olvastam abból a leírásból, hogy a szülőnek az tűnt még fel, hogy infúziónyomok is voltak a karján, a leírás szerint több is.


Meg hát szerintem ez mégsem a 80-as évek már, hogy virágnyelven kelljen beszélni. Ma azért nem annyira tabu, mint akkor volt, hogy ez mégiscsak valamiféle probléma, meg az sem tabu már, hogy egy családon belüli problémáknál ma nem annyira egyetlen személyben keresik az okokat (ez ,,tehet'' róla, az ,,tehet'' róla), hanem a család egészének a dinamikájában. Magyarok szokták ezt megbeszélhetetlennek tartani, és itt is inkább csak a régi felfogás szerint, valószínűleg azért, mert a 80-as években a mentálhiginés ellátás akár a szülők, akár gyerekek felé országosan is igen rossz állapotban volt, ma meg nagy ellátórendszerek lépülése más formában vágta tönkre a családok életét. Szerintem a történet egészéből még nem nyilvánvaló, hogy a szülők egy az egyben egyenes vonalú ,,okozói'' a problémának, a történet bizonyára igen egyedi.

jún. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/97 anonim ***** válasza:
(Javitás: ,,a nagyellátórendszerek leépülése'')
jún. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/97 anonim ***** válasza:
79%
#93 Nekem is volt már, hogy barátnőm megijedt egy picit, amiért tántorogtam, és mentőt hívott. Végre elaludtam, a mentő ébresztett fel. Bevittek a kórházba, ahol nem detoxba vittek, mert az azért nem olyan közeg, de leültettek, hogy akkor próbáljak aludni. Nyilván már nem tudtam. 2 órát ott ültem, mire jött a pszichológus 5 percet beszélgetni. Még két óra, mire kaptam egy papírt, és elengedtek. Hazataxiztunk, lefeküdtem aludni. Annyiban tért el egy durvább szombattól, hogy a barátnőm nem ivott, ezért megijedt és mentőt hívott, de feleslegesen terheltük a rendszert. Másnapra kialudtam magam, kész, nem volt semmi beavatkozás, gyakorlatilag csak az adminisztráció miatt voltunk annyit kórházban.
jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/97 anonim ***** válasza:
26%
ha nem akarjatok hogy orokre eltavolodjon toletek abbahagyja a tanulast is es elmenjen valahova egy gyarba dolgozni akkor csak csinaljatok azt amit akartok. HA nem akar hazamenni akkor nem fog. engem anno egy olyan gimibe eroszakoltak be a szuleim ahova nem akartam menni. 2. ban megbuktattam magamat, elszoktem hazulrol vagy 4 alkalommal minden esetben amikor a rendorok hazavittek masnap mar ott se voltam. 17 evesen osszekoltoztem egy fiuval 1 ev mulva hozzamentem felesegul. egy iszonyatos bantalmazo kapcsolat vegen ahova raadasul egy gyereket is szultem megismerkedtem a kesobbi masodik ferjemmel akivel evtizedek ota elunk egyutt boldogan. anyamekkal nem tartom a kapcsolatot 88 ban elhagytam Magyarorszagot es azota sem beszeltem egyikukkel sem. anyam ferje egy nagyvaros fopolgarmestere volt o nem a verszerinti apam volt, azota meg is halt. anyam 90 eves es ugy fog meghalni hogy az en hangomat az eletben nem hallja megegyszer. Vigyazzatok nagyon az eroszakos megoldasokkal hatalmas kudarc lehet a vege.
júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!