Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányunk elkerült egyetemre és...

Lányunk elkerült egyetemre és zülleni kezdett? Mit tegyünk, hozzuk haza?

Figyelt kérdés

18 évig egy pedáns, szorgalmas, jó tanuló gyerek volt.

Minden év végén színötös, érettségit dicséretekkel tett, okos, nyelveket beszél. Felvették oda, ahová egész gimiben vágyott, erre züllik...


Vidéki egyetemre jutott be, albérletben lakik, kéthetente jön haza. Így akkora kontrollunk már nincs felette, mint korábban, én ebben érzem a gondot. De itthonról, ingázva nem tudna bemenni, mert van, hogy már 8-tól órája van, levelező nincs. Harmadévtől tudna átjelentkezni, de most pedzegeti, hogy esetleg maradna, mert tetszik neki a város, a szaktársaival is jóban van, jó az egyetemi közeg.


Egyre felelőtlenebb és nemtörődöm.

Februárban elment sítáborba, 2 napig nem hallottunk felőle, mert véletlenül összetört a telefonja. Kiderült, hogy részegen leejtette a szállás erkélyéről.

Most annyit ivott egy bulin, hogy mentővel vitték kórházba, szanaszét lett szurkálva az infúzió miatt a keze, úgy néz ki, mint akit összevertek.

Kérdeztem, hogy a nyári gyakorlatot elintézte már, beszélt azzal, aki tud ebben segíteni? Nem, de majd intézi, még nem tudja mikor, de úgyis mehet majd.

Vagy elmentünk meglátogatni még tavasszal, mert akkor már 3 hete nem jött haza, mondván, tanul sokat. Csengetünk, lakótársa nyitott ajtót, azzal, hogy a lányunk nincs otthon, együtt indultak el este, de ő másik társasággal tartott és egy ismerősénél aludt szerinte. Nagy duzzogva ért haza, hogy mi mit keresünk ott, meg sem volt beszélve és ne menjünk oda bejelentés nélkül. Kérdeztük, hol aludt, nem válaszolt, arra sem, hogy miért nem jött haza, ha ennyire ráér?


A jegyei jók, vizsgái elsőre sikerültek eddig mind. Nem csúszik, szép eredménnyel végzett most is, szereti, amit tanul. De látom, hogy megy a lejtőn, nem tudom, meddig toleráljuk? Apja szerint haza kell hozni, felvételizzen újra az itteni egyetemre, addig meg menjen el dolgozni valamit.


jún. 25. 23:20
 71/97 anonim ***** válasza:
90%
Pedáns az a gyerek, vagy csak szorongásos neurózisa van tőletek? A kettő nem ugyanaz
jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
91%

Menekül otthonról!

Szerinted mit kaphatott szerencsétlen lány otthon?! Egy szava nem lehetett, csak tanulni, tanulni, nem menni sehova, maradj otthon! Állandóan ellenőrzés, szabad döntés semmi. Még az egyetemet is megszabták milyen szakra mehet.

Most él a lány, tombol és próbál mindent bepótolni, amit a szuper szülők megvontak tőle.


Kérdező, ugye ismerős amiről firkálok?

jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
92%

"Így akkora kontrollunk már nincs felette, mint korábban, én ebben érzem a gondot."


Én is ebben érzem a gondot. Mármint nem abban, hogy már nem kontrolláljátok azt a szerencsétlent, hanem hogy korábban megtettétek.

jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
87%

"Mit tegyünk, hozzuk haza"


Meg ne próbáljátok!

jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
87%

Aha, 53-as, ezek szerint te elmész a gyerekedhez úgy, hogy lakótárssal él együtt (akinek lehet jobb programja is, mint a lakótárs váratlanul beállító szüleit nézni), mert egyetemista - a kérdésben ez van -, bejelentés nélkül.


Hát ne is haragudj, de ha ez az igazság, az nagyon gáz.

jún. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem beszélgettek bele mint felnőt a felnőttel? Egy kávé cukrászdában. Ott nem lehet kirohanni. Nektek is érdeklödőnek kéne lenni és nem kioktatónak.
jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim válasza:
86%

Egyetértek a többiekkel.

Örüljetek inkább neki hogy jól tanul, jó eredményei vannak, nincs sok közötök hozzá amúgy sem. Ha ,,hazahoznátok” mint valami 6 évest akkor pedig azért sírna a szátok, hogy a helyi egyetemen nem tanul bezárkózik tőletek. Én borzasztóan utálnám ha a saját szüleim felnőttként ilyenre kényszerítenének. Az egyetem részben erről is szól, hogy a legtöbb hülyeséget kipróbálja, amikor még nincs magán kívül annyi felelőssége (főállás, család, gyerek). Szerintem is inkább most élje ki magát, mint később. Hagyjátok békén, lazítsatok ti is, mert ennek a folyamatos erőszakos nyomásnak az lesz a vége amit már többen is írtak: ,,30 évesen 2 havonta felhív a lányom 5 percre”

jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
14%

Én nem vagyok ennyire biztos, hogy a Kérdező hibázott, vagy legalábbis nem így. Nagyon rossz családbn nőttem fel, anyámtól kaptam sok bántalamzást. Elmondása szerint őt a nagyszülők szigorúan fogták gyerekkorában, de nekem immár az unoka generációjában az én perspektívámnól sokkal inkább az jött le, hogy anyám végtelen könyörtelen volt, részeg mindennap, de nemcsak az, hanem végtelen könyörtelen,embertelen is, a gyengébekkel szemben gátlástalan, az erősebbekkel szemben alamuszian sunyi vagy botorul vakmerű, egészében véve gonosz és krónikus hazudozó. Az anyám szerint állitólagosan kontrollmániás nagyszülők pedig inkább valamiféle menedéket jelentettek számomra - volt ugyan bennük némi kontrollzavar, de még mindig stabilabb és civilebb közeget jelentettek számomra, mint anyám, aki tetszőleges önkény terorisztikus uralmát, részegséget, verést jelentett számomra. Nekem súlyos tanulási zavaraim, erős autisztikus vonásaim voltak, egy-két területben viszont szerettem elmélyedni már kisgyerekkorban is, fizika (az akkori népszerűstő Öveges könyvek szintjén), nyelvek, matematika. A bulikat, nagyfiúk jelenlétét azt meg inkább untam, egyszerűen értelmezhetetlen volt számomra az alkohol vagy a vagányabb fiúk közege, autisztikus vonásaim miatt sem, és egyébként sem tudtam velük mit kezdeni. A latin tetszett, a papírból, szemüveglencsékből való távcsőragasztás tetszett, a cigányok régi népi meséi, saját nyelve tetszett, a sváb őseink régies délnémeties német nyelve tetszett, meg ilyenek.


Egyszóval nehéz megmondani, gyerekkorban ki hibázott, vagy hibázott-e egyáltalán, vagy pontosan úgy hibázott-e, ahogy elsőre látszik..


Szerintem első lépésként talán valami családterápiában lehetne megegyezi a lánnyal, ez lehetne eleinte kifejetten laza, egyszerű, akár már-már alkalmi jellegű is, aztán lehet hogy nem lesz ellenére a dolog, talán még meg is kedveli, és akkor lehet hosszabban tartó is. Ha jó a vezető szakmber, a családterápia amúgy is nyitott dolog, a család bármelyik tagját érintheti, nincsenek előre elrendelt vesztesek és nyertesek.


Dolgozni küldeni a lányt szerintem nem érdemes, mert a munka nem annyira védi meg az embert az összeomlófélben lévő magyar közéleti-gazdasági rideg rögvalóságtól, a tanulás ebben nagyobb védelemet nyújt.

jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
0%
A lénynk úgy lehetne elfogadható szinben fetüntetnia dolgot (ami igaz is), hogy családterápia az nem azt jelenti, hogy neki majd meg kell alázkodnia, sőt, a dolog éppenséggel neki is adhat igazat, de egészében véve ez teljesen nyitott és előre nem elrendelt játék.
jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
0%
JAVÍTÁS: A lány felé úgy lehetne elfogadható szinben fetüntetnia dolgot (ami igaz is), hogy családterápia az nem azt jelenti, hogy neki majd meg kell alázkodnia, sőt,....
jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!