Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányunk elkerült egyetemre és...

Lányunk elkerült egyetemre és zülleni kezdett? Mit tegyünk, hozzuk haza?

Figyelt kérdés

18 évig egy pedáns, szorgalmas, jó tanuló gyerek volt.

Minden év végén színötös, érettségit dicséretekkel tett, okos, nyelveket beszél. Felvették oda, ahová egész gimiben vágyott, erre züllik...


Vidéki egyetemre jutott be, albérletben lakik, kéthetente jön haza. Így akkora kontrollunk már nincs felette, mint korábban, én ebben érzem a gondot. De itthonról, ingázva nem tudna bemenni, mert van, hogy már 8-tól órája van, levelező nincs. Harmadévtől tudna átjelentkezni, de most pedzegeti, hogy esetleg maradna, mert tetszik neki a város, a szaktársaival is jóban van, jó az egyetemi közeg.


Egyre felelőtlenebb és nemtörődöm.

Februárban elment sítáborba, 2 napig nem hallottunk felőle, mert véletlenül összetört a telefonja. Kiderült, hogy részegen leejtette a szállás erkélyéről.

Most annyit ivott egy bulin, hogy mentővel vitték kórházba, szanaszét lett szurkálva az infúzió miatt a keze, úgy néz ki, mint akit összevertek.

Kérdeztem, hogy a nyári gyakorlatot elintézte már, beszélt azzal, aki tud ebben segíteni? Nem, de majd intézi, még nem tudja mikor, de úgyis mehet majd.

Vagy elmentünk meglátogatni még tavasszal, mert akkor már 3 hete nem jött haza, mondván, tanul sokat. Csengetünk, lakótársa nyitott ajtót, azzal, hogy a lányunk nincs otthon, együtt indultak el este, de ő másik társasággal tartott és egy ismerősénél aludt szerinte. Nagy duzzogva ért haza, hogy mi mit keresünk ott, meg sem volt beszélve és ne menjünk oda bejelentés nélkül. Kérdeztük, hol aludt, nem válaszolt, arra sem, hogy miért nem jött haza, ha ennyire ráér?


A jegyei jók, vizsgái elsőre sikerültek eddig mind. Nem csúszik, szép eredménnyel végzett most is, szereti, amit tanul. De látom, hogy megy a lejtőn, nem tudom, meddig toleráljuk? Apja szerint haza kell hozni, felvételizzen újra az itteni egyetemre, addig meg menjen el dolgozni valamit.


jún. 25. 23:20
 51/97 anonim ***** válasza:
90%

20-as, miért akarna átjelentkezni a HELYI egyetemre, amikor végre elkerült a kontrollmániás agyhalott szüleitől?


Hogyne...

jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/97 anonim ***** válasza:
93%
Tehát akik szerint nem normális kéretlenül beállítani egy külön élő felnőtthöz, azt lepontozod :D...
jún. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/97 anonim ***** válasza:
57%
52, bármikor mehetünk a gyerekeinkhez bejelntés nélkül, bármikor. Ők is hozzánk. Max megszívjuk, mert nincs otthon.
jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/97 Metionin ***** válasza:
78%
Tipikus esete annak, amikor valaki végre kiszabadul a túlzott kontroll alól és kipróbál mindent, amit addig nem tudott. Amíg normálisan teljesít, tanul, addig hagyjátok békén. Képzelem mekkora magánélete lehetett otthon. Idővel meg fogja unni a bulit is, de ilyenkor normális, ha szórakozik és mivel korábban nem volt lehetősége megtapasztalni, hol a határ, most tapasztalja. Szinte mindenki átesik ezen, akit otthon túl szigorúan fogtak. Hagyjátok most élni, fenyegetőzni ráértek ha éveket csúszik, bukdácsol stb. de ha normálisan teljesít, szereti amit tanul, akkor ez nem fog bekövetkezni.
jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/97 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, szeret titeket a lányotok, DE hidd el, örül a szabadságnak és a távolságnak. A leírtak alapján nagyon korlátoltátok, és most végre szabad a pálya. Nem is csoda, hogy kórház lett a vége, mert belevetette magát az újdonságba.


Én például elég laza pórázon voltam gyerekkoromban, de közben úgy is voltam nevelve, hogy nem éltem ezzel vissza.


Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor mentem buliba. 4 órakor mentem haza, éppen csak becsiccsentve (de teljesen tudatomnál voltam, semmi hülyeség nem jutott az eszembe) másnap meg anyum érdeklődve hallgatta hogy milyen volt.


15-16 éves korom körül néha borozgattunk (nem szeretem az alkoholt, szóval olyan fél pohárnyit nyalogattam el), nem volt tiltva. Ez főleg azért volt, hogy ha majd eljön a bulis időszakom (sose jött :D) akkor ne legyen újdonság a szervezetemnek. Ismerjem meg szépen a határaimat egy biztonságos, nyugodt környezetben. Ha ekkor atomrészegre ittam volna magam, az is oké lett volna.


Az a háttere, hogy anyumnak volt egy olyan barátnője, mint a Te lányod. Szigorúan volt tartva otthon, rá se nézhetett az alkoholra. Amikor először elmentek együtt bulizni, ki is dőlt, pedig alig ivott valamit.

jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/97 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom ki pontozott le de bekphatja. Köztudott hogy a kis gyerekek sőt a nagyobbak a leggonoszabbak. Aki nem így látja az gondolom az a másik oldalon volt aki csesztette a bandát.38 as voltam
jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/97 anonim ***** válasza:
22%
#33 Annyi apróságban kijavítanálak, hogy pont a rutintalan az, aki ilyenkor ledől, meg iszik rá vizet, a rutinos megiszik még hármat, és végigtolja az estét, akkor is, ha fáj. :D
jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/97 anonim ***** válasza:
95%
Valami mégis félresiklott a szerinted tökéletes nevelésetekben.
jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 anonim ***** válasza:
93%
#58 Inkább csak az, hogy elfelejti, meddig tart a nevelés, és mikortól kéne nem szülő-gyerek, hanem felnőtt-felnőtt beszélgetést is folytatni a gyerekével, aki felnőtt.
jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/97 anonim válasza:
87%

Én is szigorú szülőktől menekültem az ország másik végére.

Amennyire tudnak még mindig kontrolálnak, naponta kell hazahívnom, írni kell valahányszor átszállok a vonaton, mikor érek fel intrire, ha hívnak és nem veszem fel kikérdeznek, hol jàrtam, mit csináltam, sötétedès után nem mehetek ki stb. Körülöttem senkit nem kontrolálnak ennyire, mégis vannak normális emberek. Tudom, hogy jót akar a szülő de ha folyamat kontroll alatt tartja a gyerekét, csak visszahúzza.


A szigorú szülők nevelik a legjobb hazudozókat. Itt az ideje, hogy végre felnőttként legyen rá tekintve és beszéljenek vele, ne büntetni és megnevelni próbálják. Attól csak mégmesszebbre fog majd vágyni.


Egyébként sem lehet senkit kontrolálni egy egész életen át. Inkább éljen most, mint majd 30 évesen 2 gyerek mellet kezdjen eljàrni bulizni.

jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!