Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Végig kell néznem hogy a...

Végig kell néznem hogy a gyerekem hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés
34 éves, nem szeret dolgozni és nem is akar... egy barátja telkén lakik egy sátorba...nem tudok neki parancsolni,mert nem hallgat már rám. Bpest elég nagy hely, tehát munkát találna.Lassan beleőrülök a tehetetlenségtől. Természetesen engem hibáztat mindenért. ( pl azért mert neki nem adok havi 300.000 ft és ő nem csinálna semmit...)
jún. 25. 16:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/150 anonim ***** válasza:
11%

#49 És mennyi ember él meg szabadúszó egyéni vállakozóként? Született tehetségnek kell hozzá lenni, okosnak és kreatívnak lenni minimum, és k*rva sokat kell dolgozni és tanulni hozzá. Nem pályakezdőként fog az ember ilyen szintre elérni, de még 10 év kemény munka után sem igazán.

Az meg tévhit, hogy annyit dolgozol amennyit akarsz. A lakbért, a számlákat és a kaját nem érdekli, hogy te mennyit akarsz dolgozni. Annyit kell amennyiből kitudod fizetni a dolgaid, sokszor jóval többet kell dolgozni, mint egy átlag 40 óra/hetes bérrabszolgának.

Lehet 0 pénzből is értékes időt eltölteni. Csak meg kell találni a kiskapukat. Nyilván kizár sokmindenből a pénztelenség, de legalább akkor annyival jobb, hogy nem kell dolgozni és szenvedni, hanem a semmittevés az alapállapot és nem a szenvedés az alapállapot. Meg amúgy a munka nem zárna ki millió dologból Hisz munka mellett élni sincs időd.

Párkapcsolat meg engem speciel nem érdekel. Csak púp lenne egy társ a hátamon.

#50 Kétlem hogy elmenne dolgozni.

jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/150 anonim ***** válasza:
90%

Én még csak nem is vagyok egyéni vállalkozó, alkalmazottként dolgozom, de én osztom be az időmet, és a fizetésemből jól meg tudok élni, félre tudok tenni. Szerintem te azt láttad, hogy a szüleid gyárban dolgoznak, és mivel nincsenek egyéb kapcsolataid, azt hiszed, hogy kb mindenki ezt csinálja. Nagyon sok fajta foglalkoztatási forma van, és nagyon sokféle munka.


De ez egy szabad ország, ha feküdni szeretnél egész nap és a szüleid ezt finanszírozzák, akkor használd ki a lehetőséget, amíg élnek vagy amíg el nem küldenek.

jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/150 anonim ***** válasza:
74%
Akkor hadd kérdezzem már meg, hogy ha a te időd annyira értékes, akkor mégis mivel töltöd? Meg miért vagy te olyan külöleneges, hogy a te időd értékesebb másokénál? Ez a duma, hogy te nem akarsz dolgozni, meg hogy minden nap máskor akarsz felkelni és senki ne mondja meg, hogy te mikor mit csinálj, olyan mint egy davkorszakos óvódás hisztije. Ha ennyire zavar, hogy egy munkahelyen van főnököd, akkor lehet annyit kellett volna tanulnod, hogy te legyél a főnök. De am, ha már pénzért nincs kedved dolgozni, akkor miért nem művelsz veteményest vagy csinálsz valami hasznos dolgot? Egész nap vered és tv-t nézel? Ez aztán az értékes időtöltés...
jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/150 anonim ***** válasza:
86%

A Junkiestól a Ne ébressz fel című dalt küldöm a kérdező gyerekének, a 0%-os kis nihilistának és mindenkinek aki szereti!


"Nekem a vágyam / Legyen egy ágyam / Semmi nem érdekel"


https://www.youtube.com/watch?v=wM6bpU_k6HI

jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/150 anonim ***** válasza:
81%

#53-mal értek egyet. Lehet ezt csűrni-csavarni, ideológiát gyártani hozzá, de szerintem ez elkényeztetettség és lustaság. A legtöbb szülő nem tűrné el, hogy a bőven felnőtt gyereke ilyen dumába burkolózva kijelenti, hogy tartsák el és ő ugyan nem fog dolgozni, alszik délig, de vacsit, fűtést tiszta ruhát elvárja a 60 körüli szüleitől miközben ő délig fetreng GYK-t böngészve minden nap.

Aki ezt elnézi, az gyerekkorában is mindent elnézett, megadott neki, arra nevelte, hogy neki aztán mindent lehet, aztán ez az eredménye. Nem tud a gyerek beilleszkedni olyan helyre ahol bármilyen szabály vagy elvárás van. Csak bizonyos kor felett már ez ciki a "gyereknek" is, ezért költ mellé egy ideológiát, hogy ő aztán nem lesz a társadalom csicskája. Közben ez egész egyszerűen egy elkényeztetett nagyranőtt ovodás, aki addig lóg az anyja csecsén ameddig csak megteheti.

jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/150 anonim ***** válasza:
22%

#52 Szüleim mindent is dolgoztak, de például gyárat nem. Apám volt a vezérigazgatója egy magyarországi nagy multimilliomos média cégnek, de a sok rossz döntés után végül mindene elúszott és mélyszegénységbe repültünk. Anyám pedig apám cégének volt a titkárnője. Apám miután tönkrement a cég, 10 évig nem volt hajlandó dolgozni, anyám tartotta el és kivárta apám a nyugdíjazását. Anyám minimálbérért kellett elmennie dolgozni iskolatitkárnak, mert máshova nem vették fel.

De apám a cége előtt 20 évig taxizott Németországban és azelőtt Magyarország legnagyobb DJ-je volt 16 éves korától 20 éves koráig, amikor ingyen az ölébe hullott az akkori egyik legnagyobb szórakozóhelyen a lehetőség. Ja és amíg DJ volt addig nyugatról hozott be Hollywood filmeket illegálisan és illegális magyar szinkront csinált nekik. Csak a szocik disszidálásra kényszerítették mert le akarták csukni emiatt.

Anyám pedig Au Pairként ment ki Németországba, majd 20 évesen hozzáment apámhoz, aki 40 éves volt és úgy jöttek vissza Németoszágból haza.

Én is dolgoztam mindenféle helyen. Gyárban is 4 napot, de fél évet dolgoztam irodistaként és fél évet dolgoztam informatikus rendszergazdaként. Rabszolgának éreztem magam, pedig az utolsó munkahelyemen főnök se volt aki felügyelt volna, még is rühelltem és nem éreztem magam szabadnak.

jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/150 anonim ***** válasza:
36%
#53 Alkotok szabad időmben. Live streamelek videójátékokat, amik senkit nem érdekelnek, kb 10 éve 0 nézőm van. Videojáték Youtube videókat csinálok, ami a lőtéri kutyát sem érdekli. De szerintem jók lettek és kifejezem a belső artistát magamból vele. Ha épp ki akarok menni, akkor a városi fürdőbe kétezer forintért be tudok menni és egész nap áztatni magam. Számomra ez értékes időtöltés, a munka viszont nem. Utáltam rendszergazdaként emberek informatikai problémáin segíteni. Utáltam ügyfélszolgálatosként telefono keresztül segíteni az embereknek.
jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/150 anonim ***** válasza:
12%
#55 Lehet hogy lusta és elkényeztett vagyok, de legyen hozzá jogom az lenni, ha már így neveltek és idekényszerítettek erre a pokol Földre. Nem akarok szabályokat, nem akarok elvárásokat.
jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/150 anonim ***** válasza:
80%
A társadalmi normák, szabályok nem véletlen vannak. Ha mindenki azt csinálna, amit akarna, hamar összeomlana a társadalom. Gondold el, ha bárki bármit tehetne a nála gyengébbel, vagy bármit elvehetne magának. Ha nem dolgoznának, nem adóznának. Megszűnne az egészségügy, hivatalok, útépítés, oktatás(most hagyjuk, hogy ezek milyenek, de legalább vannak). Amúgy van egy réteg hasonló filozófiával mint a tiéd a borodi falvakban, ahol nincsnek is más lakók, csak ők. Még veteményest se képesek művelni, inkább éheznek meg várják a gyest, csp-t. Meg lehet nézni hova vezet ez a fene nagy szabadság meg nekem ne mondja meg senki hozzáállás. Csomó videó van fent róluk. Sőt, oda is lehet költözni ha ennyire tudsz vele azonosulni.
jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/150 anonim ***** válasza:
2%
#59 Leírtam, hogy pont nem érdekelne, ha összeomlana a társadalom. Ezzel engem nem lehet sakkban tartani, nem érdekel egyáltalán. Jaj ne, mi lesz velünk ha a társadalom összeomlik, jaj ne... Háh, nem érdekel. Saját érdekem érdekel egyedül és nem a közösség érdeke. Saját érdekem pedig hogy ne dolgozzak és azt csinálhassak amit akarok.
jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!