Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Végig kell néznem hogy a...

Végig kell néznem hogy a gyerekem hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés
34 éves, nem szeret dolgozni és nem is akar... egy barátja telkén lakik egy sátorba...nem tudok neki parancsolni,mert nem hallgat már rám. Bpest elég nagy hely, tehát munkát találna.Lassan beleőrülök a tehetetlenségtől. Természetesen engem hibáztat mindenért. ( pl azért mert neki nem adok havi 300.000 ft és ő nem csinálna semmit...)
jún. 25. 16:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/150 anonim ***** válasza:
10%
#29 Senki nem mondta, hogy jobb. De ez a következménye a tetteinknek, ha nem akarunk dolgozni, ez elől nincs menekvés. Hidd el, ha kapnánk valami kis kaját és egy lakhatást ingyen az állambácsitól, akkor sokunk kihasználná a napi 24 óra szabadidőt :) Alkotnánk, utaznánk, szórakoznánk. Nyilván nem luxus bulihelyeken és nem biznisz osztályon, hanem a Deák téren a füvön és stoppolással, de kiélveznénk az élet nyújtotta szépségeket folyamatosan. Egy dolgozó embernek max 2 hét szabadideje van az év 52 hetéből.
jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/150 anonim ***** válasza:
23%

https://www.youtube.com/watch?v=UvA4FHgpQ_0

Ez a videó mindent elmagyaráz.

jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/150 anonim ***** válasza:
83%

31


Nincs ingyen ebéd. Azt a pénzt az állam másoktól szedné be, olyanoktól akiknek nem büdös a munka. (Persze még ez is jobb lenne, mintha ellopnák.)De ez nem fenntartarható, mert akkor alig lenne dolgozó ember és összeomlana a társadalom.

jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/150 anonim ***** válasza:
0%
#33 Akkor ez van, de én akkor sem fogok megdolgozni az ebédemért és én akkor is követelem az ingyen ebédet amíg világ a világ. Még ha bele halok is.
jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/150 anonim ***** válasza:
81%
#34, ez addig működik, ameddig a szüleid dolgoznak. Ha meghalnak, ne adj isten kapnak egy agyvérzést és még majd ők szorulnak évekig ellátásra, mit csinálsz? Örökölsz egy ingatlant és tovább? Számlák, kaja, gyógyszer, ruha? MVM-et nem érdekli, hogy nnincs kedved dolgozni. Két lejárt számla után kikötik az áramot és gázt a tartozást meg ráterhelik az ingatlanra. Szüleid tekintettek vannak rád, de idegenek nem lesznek.
jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/150 anonim ***** válasza:
0%

#35 Ezt úgy írod, mintha érdekelne mi lesz akkor. Szerinted ezen sosem gondolkodtam el? Mint ahogy leírtam, nem érdekel, hogy belehalok-e. Egy dolog érdekel, hogy nem akarok dolgozni. A következményét már pont lefosom. A halál is jobb a munkás életnél.

Nem lesz se kaja, se gyógyszer, se ruha, se áram, se víz, se gáz, se semmi. Nem érdekel. Miért kéne érdekelnie?

jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/150 anonim ***** válasza:
80%

Jót mosolygok ezeken a "nem érdekel hogy belehalok-e" dumákon. :)


Ha majd bármi okból végleg zár a pénzcsap és senki sem fizeti az ingyenéléseteket, úgy söpörtök be a legótvarabb gyárba 12 órázni, mint akit kerget az éhség. Mert kergetni is fog. :)


Csak addig ilyen nagy a pofa, amíg nem kezdtek el tényleg nélkülözni. Onnantól, hogy tényleg beüt az éhezés, már teperni fogtok abban a rossz mókuskerékben, ami ellen most olyan kőkeményen ágáltok, ráadásul abban a tudatban, hogy ezt a vállalhatatlan életet saját magatoknak generáltátok. Nem tudlak sajnálni titeket. :)

jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/150 anonim ***** válasza:
1%
#37 Röhögj csak. Én fix nem fogok dolgozni soha. Nem fogok besöpörni egyetlen gyárba sem. Lefosom, hogy kergetni fog az éhség, kergessen. Max éhenhalok, de őszintén nem érdekel. Számomra nincs fontosann, csak hogy ne dolgozzak.
jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/150 anonim ***** válasza:
4%

Fixen fogok találni egy módszert, hogy legyőzzem az életösztöneimet.

De amőgy meg a kérdező fia is nélkülözik, sátorban lakik egy telken. Még sem ment gyárba. Érdekes, ha ő meg tudta csinálni, hogy nem megy dolgozni akkor én is megtudom.

jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/150 anonim ***** válasza:
56%

#24


Én tökéletesen megértelek. A világ, a társadalom működése undorító. De mit tegyen az, aki nem olyan szerencsés, hogy valaki eltartsa? Haljon éhen? Nem vagyok csicska, de muszáj dolgoznom, ha nem akarok az utcán lakni és kéregetni 😡

jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!