Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Végig kell néznem hogy a...

Végig kell néznem hogy a gyerekem hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés
34 éves, nem szeret dolgozni és nem is akar... egy barátja telkén lakik egy sátorba...nem tudok neki parancsolni,mert nem hallgat már rám. Bpest elég nagy hely, tehát munkát találna.Lassan beleőrülök a tehetetlenségtől. Természetesen engem hibáztat mindenért. ( pl azért mert neki nem adok havi 300.000 ft és ő nem csinálna semmit...)
jún. 25. 16:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/150 A kérdező kommentje:

Kedves 20 / 20 ! Nem volt B tervem...mert engem is úgy neveltek mint mindenkit,hogy dolgozni kell. Nálunk mindenki dolgozik körülöttem.

De örülök,hogy akkor nincs egyedül....de te mégis dolgozol, jól értem?

jún. 25. 18:05
 22/150 anonim ***** válasza:
16%
Nem ő kérte,hogy megszülessen :)))))
jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/150 anonim ***** válasza:
91%

Személy szerint nemigazán hiszek a abban hogy van ilyen szintű elkényeztetés vagy lustaság. Ilyenek mögött szerintem általában észre nem vett/figyelmen kívül hagyott problémák vannak. Van több olyan mentális fejlődési rendellenesség ami miatt később az ember kevésbé tud beilleszkedni a társadalomba. Az egyik ilyen asszem az adhd, a másik meg az autizmus. Most rákerestem, és az autisták 88%a munkanélküli.

De később kialakult problémák miatt is félremehet az ember élete. Pl a depresszió nem csak úgy néz ki, hogy valaki folyton sír, és szomorú, vagy nem képes kikelni az ágyból, hanem úgy is, hogy a legalapvetőbb létfenntartáson kívül az illető mindent hatalmas nehézségnek él meg - köztük azt is, hogy huzamosabb ideig fenntartson egy állást.


Persze lehet hogy el lett kényeztetve (hogy neveltétek? MINDENT megkapott egy csettintésre, és jóformán a csicskái voltatok, vagy csak simán elláttátok a szükségleteit?), de ezen az ember idővel általában túl tud jutni.

Azon viszont már segítség nélkül nem, ha pl rajta van a spektrumon, vagy egyéb baja van. Sajna még ma sincsenek az ilyen dolgok a köztudatban, pedig aztán rengeteg életet tönkretesznek. Nem tudom hogy hogy lehet segíteni a fiadnak, hiszen már tényleg kőbe van vésve a személyisége, ráadásul ilyen idősen sokan nem is hiszik hogy képesek változtatni a szégyen miatt.


Ha gondolod esetleg beszélj vele, mert max ennyit tudsz tenni, de ebből kimászni már csak ő tud.

jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/150 anonim ***** válasza:
9%

20 vagyok: Az egy dolog, hogy téged arra idomítottak kérdező, hogy dolgozni kell és fostál a következményektől, de vannak ennél teljesen eltérő mentállal rendelkező emberek, akiket nem érdekel semmi . Minket egy dolog érdekel, hogy ne kelljen csicskának állni és ne kelljen az értékes limitált időnkből olyan dologra fordítani 40 órát egy héten, amit mi nem akarunk. Egyszerűen 40 óra az baromi sok nekünk amit a túlélésre kell fordítani, nem vagyunk hajlandóak.

Nem dolgozom, anyám tart el jelenleg. Nem is fogok soha munkát vállalni, b*szódjon meg a társadalom, a természet és az élet működése.

jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/150 A kérdező kommentje:
Ugyanez a válasza neki is....te hány éves vagy ?
jún. 25. 18:16
 26/150 anonim ***** válasza:
18%
#23: Vagy csak egyszerűen látja maga körül a munkaalapú társadalom negatívumait és úgy éli meg, hogy még halottként is jobb, mint ebbe a mókuskerékben tönkremenni. Nem kell ide depresszió, se autizmus. Objektív tény, hogy a munkák túlnyomó többsége BÉRrabszolgasorsba (anyagi függőségbe) nyomorít. Pont annyit keres az áltag alkalmazott, amennyivel vajas kenyéren élve pont kihúzza hó végéig. És a szórakozásod az max az alvás, mert azt tudod megengedni. Aztán arról nem is beszélve, hogy az ébrentöltött időd több mint fele a munkáddal telik. Ez mentálisan és fizikailag is lerombolja az egészséged hosszútávon (de már rövidtávon is). Köszi, de én ebből nem kérek.
jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/150 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező: 24 éves vagyok.
jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/150 anonim ***** válasza:
100%

#26 Valamilyen szinten egyet értek, viszont még ha valaki tényleg így is gondolkodik, attól még láthathatja, hogy a szülei szintén ugyanabban a világban élnek, mint ő. Ha ez csak sima diogenészi filozófia, akkor azt egy idő után csak félreteszed, ha látod, hogy a szeretteidnek áldozatokat kell hoznia érted.

Ha szeretsz valakit, akkor nem akarod, hogy az ő kárukra legyen neked jobb. Sőt, akkor pont hogy meg akarod őket kímélni a felesleges terhektől, hiszen pontosan tudod hogy milyen szar a világ, és milyen keveset ér manapság a pénz.


Ezért hiszem, hogy ez nem annak a kérdése, hogy nem akar ez a 34 éves ember dolgozni, hanem azé, hogy nem tud.

jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/150 anonim ***** válasza:
93%

"Minket egy dolog érdekel, hogy ne kelljen csicskának állni és ne kelljen az értékes limitált időnkből olyan dologra fordítani 40 órát egy héten, amit mi nem akarunk. Egyszerűen 40 óra az baromi sok nekünk amit a túlélésre kell fordítani, nem vagyunk hajlandóak."


Sokkal jobb egy sátorban tengődni és elütni az értékes idődet. :D

jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/150 anonim ***** válasza:
3%

#28 Na de várjunk. Miből gondolod, hogy a szóbanforgó "gyerek" szerette a szüleit? Én pl. egyáltalán nem szeretem őket, pont azért, mert gyűlölöm őket, hogy idekényszerítettek és nem tudom magam fájdalommentesen kicsinálni. Szerintem a srác sem szereti a szüleit, de ha már ide lett erőltetve, akkor csak elvárja, hogy eltartsák, ha már annyira kellett egy baba 34 évvel ezelőtt, hogy apja és anyja boldogabban érezzék magukat.

De tudom, hogy az antinatalista (születésellenes) és a natalista (születés meletti) közeg sosem fogja egymást megérteni sajnos...

jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!