Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Végig kell néznem hogy a...

Végig kell néznem hogy a gyerekem hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés
34 éves, nem szeret dolgozni és nem is akar... egy barátja telkén lakik egy sátorba...nem tudok neki parancsolni,mert nem hallgat már rám. Bpest elég nagy hely, tehát munkát találna.Lassan beleőrülök a tehetetlenségtől. Természetesen engem hibáztat mindenért. ( pl azért mert neki nem adok havi 300.000 ft és ő nem csinálna semmit...)
jún. 25. 16:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/150 anonim ***** válasza:
0%
#41 Hát vagy fejet hajtasz és elfogadod a morális és kémiai vereséged és elmész bérrabszolgának, vagy harcolsz az univerzum működése ellen az utolsó lehelletedig, mint pl. én és lesz majd valami. Vagy éhenfagyok, vagy valaki megszán és eltart.
jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/150 anonim ***** válasza:
73%
#41 és nem vágysz valami többre az élettől mint egy tál étel és egy ágy? Pl hogy el tudj menni egyet kirándulni akár országon vagy EU-n belül egy pár napra? Hogy vehess magadnak valamit,ami tetszik? Elég, hogy majd valaki eltart alapszinten - ha eltart?
jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/150 anonim ***** válasza:
66%

"Röhögj csak. Én fix nem fogok dolgozni soha. Nem fogok besöpörni egyetlen gyárba sem. Lefosom, hogy kergetni fog az éhség, kergessen. Max éhenhalok, de őszintén nem érdekel. Számomra nincs fontosann, csak hogy ne dolgozzak."


"Fixen fogok találni egy módszert, hogy legyőzzem az életösztöneimet.


De amőgy meg a kérdező fia is nélkülözik, sátorban lakik egy telken. Még sem ment gyárba. Érdekes, ha ő meg tudta csinálni, hogy nem megy dolgozni akkor én is megtudom."


"...vagy harcolsz az univerzum működése ellen az utolsó lehelletedig, mint pl. én és lesz majd valami."


Persze, nyilván! :D Most még ezt mondjátok. :)

jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/150 anonim ***** válasza:
0%
Vágyok rá 42. De megdolgozni érte nem akarok.
jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/150 anonim ***** válasza:
0%
#43 Mindig is ezt fogom mondani.
jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/150 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van munkám,de én is rühellek dolgozni,rühellem,hogy vannak főnökeim,akik megmerik mondani,hogy mit csináljak,akik csicskának tekintenek(még ha nincs is kimondva)... Teljesen kivagyok,ennek már 5 éve.
jún. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/150 anonim ***** válasza:
65%

De honnan jön ez, hogy a munka rossz? Én egész életemben dolgoztam és szeretek dolgozni. Sőt a munkahelyen kívüli életem is sokszor munka, mert dolgozom a kertben stb és azt is szeretem. Az se kis munka, ha vendégek jönnek és főzök nekik, de ezek mind jó dolgok.


A másik meg, hogy nem csak gyári munka van. Azt hajtogatni, hogy én akkor se fogok dolgozni, mert a gyári munka rossz, valami beszűkült gondolkodásra vall.

jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/150 anonim ***** válasza:
0%
#47 Nem feltétlen a munka milyensége itt a számottevő. Hanem, hogy a munkák túlnyomó többsége beosztja a te idődet. Már bocsánat, de nem vagyok óvodás, hogy nekem valaki vagy valami beossza a saját értékes időmet. Megszabja, hogy mettől meddig kell irodában lenni, megszabja hogy mettől meddig kell dolgozni és hogy mettől meddig pihenhetek. Egy rutint hoz az ember életébe és a rutin az ember legnagyobb ellensége, nagyon pusztító dolog ez a loopolt mókuskerék. Mi van ha én ezen a héten hétfőn 11-kor, kedden 13-kor, szerdán 9-kor, csütörtökön délben, pénteken 10-kor, szombaton 8-kor és vasárnap 10-kor akarok felkelni? Nem tehetem meg 7 napból ötször, hogy saját szájízem kedvére kelek, mert a munka rákényszerít az ébresztőórára. Aztán mi van ha jövőhéten teljesen más időpontokban akarok kelni? Nekem aztán senki ne ossza be a kelés, a fekvés, az evés, stb. időpontjaim. Márpedig menetrendtelen munka nem igazán létezik. Én pedig menetrend és rutin nélküli életet akarok. Akkor akarok dolgokat csinálni, amikor kedvem van rá. És ne akarjon senki sem rámerőltetni heti 40 óra munkát, hogy ez kötelező.
jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/150 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt de, szabadúszóként te osztod be az idődet(nyilván vagy egy leadási határidő, de ha te épp éjjel kettőkor akarsz dolgozni, megteheted. Vagy egyéni vállalkozóként bármilyen szakmában annyi munkát vállalsz, amennyit akarsz és bírsz.

Másrészt, mire mész az idővel ha nem telik semmire?

Értékes időt írsz, de 0 pénzből nem igazán lehet értékesen eltölteni. Oké, vannak ingyenes programok, ki lehet menni a természetbe ingyen, stb, de egy csomó mindenből kizár a teljes pénztelenség, amitől az az idő valóban értékes lehetne. Még egy párkapcsolatot is nehéz így kialakítani. Ki akarná eltartani a párját csak azért hogy az egyik nap aludhasson délig, másik nap 14:00ig, mert épp olyanja van.

jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/150 anonim ***** válasza:
67%
Egyszerű. Nem kell neki pénzt adni, nem kell eltartani. Majd, ha rákényszerül úgyis elmegy dolgozni.
jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!