Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Végig kell néznem hogy a...

Végig kell néznem hogy a gyerekem hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés
34 éves, nem szeret dolgozni és nem is akar... egy barátja telkén lakik egy sátorba...nem tudok neki parancsolni,mert nem hallgat már rám. Bpest elég nagy hely, tehát munkát találna.Lassan beleőrülök a tehetetlenségtől. Természetesen engem hibáztat mindenért. ( pl azért mert neki nem adok havi 300.000 ft és ő nem csinálna semmit...)
jún. 25. 16:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/150 anonim ***** válasza:
65%

És tuti fix nem pszichózis?


Mert ez annak hangzik.

jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/150 A kérdező kommentje:
nem tudom :(
jún. 25. 17:23
 13/150 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanez a testvérem. Kb 15 éve csövezik, hajléktalan szállón lakik vagy az utcán. Plazmázik, lopott cuccokkal üzletelget de nem dolgozik. Inkább meghalna, de sose menne el dolgozni.

Lett volba neki intézve gyárban műszakvezető állás, irodai munka, portaszolgálat stb de semmi se volt jó. Tanfolyamokba ő is belekezdett, de abbahagyta mindig.

jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/150 anonim ***** válasza:
87%

Ha őszintén úgy érzed, megtettél érte mindent, akkor nem tehetsz mást, mint elfogadod, hogy így döntött. Lelke rajta. Többet nem tudsz tenni. Ha ez neki nem jó, felnőtt, teremtse meg magának akar, ha meg nem akarja, akkor lakjon sátorban. Majd ha lefagy a lába télen, abból talán tanul.

Vagy nem... De ez már az ő felelőssége

jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/150 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérem ugyanez, de ő alkoholista.
jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/150 anonim ***** válasza:
86%

Nekem úgy hangzik, hogy ellett kényeztetve, és megszokta ezt az életmódot, hogy minden alá lett téve, viszont neki nem kellett sose csinálnia semmit. Legalábbis abbol amit írtál, hogy nem hajlandó dolgozni, elvárja tőled, hogy tetőt szerezz a feje fölé, havi fizetést adj neki csak azért, mert egésznap nem csinál semmit, mind az elkényeztetettség jele. Te hogy látod ezt kérdező?


Egyébként igen, ő már egy közel 40 éves férfi, hagyd hogy csináljon amit akar, ha nem hallgat rád, és hisztis gyereket játszik, hogy ő bizony nem dolgozik, akkor ennyi. Tudom hogy nehéz lehet, én nem vagyok szülő, de megértem ha nehéz elengedned.


Csak ne érezd magad rosszul az miatt, hogy nem tudsz havi fizetést biztosítani neki, mert ez nem a te dolgod. És még annyit javasolnék, hogy ne parancsolgass neki, ő egy felnött ember, de ha nagyon szeretnél segíteni neki, inkább üljetek le kettesbe, kérdezd ki nyugodtan, hogy miért választotta ezt az életstílust, és mondd el neki, hogy te nem érzed ezt jónak amit csinál. Ha nem változtat továbbra se, akkor hagyjad, megtetted a tőled telhetőt. Ne gyötörd magad, ez a lényeg. :)

jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/150 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem a te bajod. És amugy is 34 éves,ne kezeld már gyerekként,olyan mintha egy 15 évesről irnál. Anyuci pici fia mi? ;)
jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/150 anonim válasza:
78%
Ja, majd hirtelen megszűnik anyának lenni, csak mert 34 éves fia van. :D Te se voltál szülő sose.
jún. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/150 A kérdező kommentje:
18/18 köszönöm. Nem tudok nem anya lenni...
jún. 25. 17:50
 20/150 anonim ***** válasza:
15%
Igen, végig. Rám is ez a sors vár, rühellek dolgozni és én is mérges vagyok anyámra, hogy belekényszerített akaratom ellenére egy olyan világba, ami működése nekem egyáltalán nem tetszik. Ez van, vagyunk egy páran akinek az élet felhasználási feltételei nem bejövősek, múljon akár az életünk is rajta de mi nem fogunk olyat csinálni ami kényelmetlen számunkra. Gondolom mielőtt megszülted a nagy világba alaposan átgondoltad, hogy mi lesz vele, ha megtagadja a munkavállalás alapjait. Biztos volt rá B terved felelős szülőként, nem? :)
jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!