Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » “Drogos” 17 éves vagyok,...

“Drogos” 17 éves vagyok, anyám túlreagálja vagy normális az ilyen reakció tőle?

Figyelt kérdés

Antipszichotikum (kis mennyiségben altató, nagy mennyiségben leszedált állapotot előidéző gyógyszer) és nyugtató (frontin) + alkohol függő vagyok/voltam.

Antipszichotikumot és nyugtatót már pár hónapja nem használtam, de az alkohollal gondok vannak. Kb bármikor ha depressziósnak vagy öngyinek érzem magam akkor leiszom magam. Ez ilyen egy két hetente jön elő, van, hogy egy héten többször is.


Szerdán magam alatt voltam, öngyi akartam lenni ezért megittam egy üveg bort. Ezt elmondtam pénteken anyámnak, erre ő kiakadt és azzal jött, hogy adjam oda a lakáskulcsot és nem jöhetek fel többet hozzá. És idézem “a terapeutád borát lopd el, őt fizetik, hogy elviselje a sz@rságaidat”. Szóval ja. Átmentem apámhoz. Nem adtam oda a kulcsom mert nehogymár kizárjon a saját lakásomból.


Ez a reakció normális tőle?

Ha vannak itt szülők, ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?


Köszi



jún. 23. 01:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:

28-as vagyok

igen, meghallgatnak, ha nem is mind

jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem tudom, nekem két ismerősöm lett öngyilkos, egyik se reklámozta csak elment megtette.

Mikor én akartam az lenni nagyon figyeltem hogy még véletlen se vegye észre senki mire készülök. Utólag mondták az ismerőseim hogy az volt fura nekik hogy szokatlanul jókedvűnek tűntem, ennyi. Nekem nem sikerült, most már nem bánom. Mai ésszel már nem tenném meg

jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
58%

Baszki itt tartunk??

Egy fiatal segítséget kér és mindenki lehurrogja!?ennyit számít?

jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
0%
53as egy alkoholista drogos aki előtt nem áll fényes jövő
jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
0%

53


Nem, nem kér segítséget. Csak azt szeretné hogy figyeljenek rá, ezért provokál. XD mindenütt az szerinted segítség kérés? Segítséget szakemberektől kérne.

jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
90%
53-as, egyetértek, ha közvetetten is, de ez egy egyértelmű segélykérés, és nem feltétlwn az öngy!lkosságról van szó hanem afüggőségről és nem "reklámozza" hanem elpanaszolja a problémáit, basszuskulcs ha pusztul az emberiség az az olyanok miatt van, mint akik a kérdezőt semmibe veszik mert "úgyis csak egy dr0gos tini hisztije"
jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
83%
Igen, szörnyű ahogy itt fikazzak a kerdezot. Ha nem segítenek, legalább ne ártsanak neki.
jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
57%

Azt kérdezted ha az én gyerekem lennél mit tennék.


Hát az biztos hogy telefon nincs, pia nincs, gyógyszer nincs, zsebpénz nincs, internet nincs. Ja, és még jól össze is verném azt a hülye fejed. Ha kellene mindennap megvernélek, apáddal felváltva. Az iskoláig én vinnélek, bekísérnélek az ajtón, haza is én hoználak. Ha lógnál az iskolából, megint verés. De úgy, hogy ne tudj felkelni az ágyból.


Ha szerencsém lenne, 18 éves korodig leszoknál. Ha nem és tovább folytatnád, akkor az utcára dobnálak. Vagy meghalsz, vagy 30 éves korodban sírva haza jössz, hogy meggyógyultál és szeretnél bocsánatot kérni, mert tönkretetted az életem.

És igen, lehetett volna egy normális gyerekem, de ő meghalt és te maradtál.

Szóval húzz bőrt a fogaidra, itt a nyári szünet, takarodj be az elvonóra tiszta pillanataidban. Magadtól.


Vágyad van az alkoholra? Akkor a halált vágyod.

Én a gyerekemenk egy normális szakmát, egy szép lakást, boldog házasságot akarok. Ha nem ezeket akarja, hanem az alkoholt, akkor válassza.


Sokat segít a támogató háttér...de mindig azt mondjk: az szokik le, aki leakar!

Ezért betegszik bele annyi ember egy függő melletti emberbe. Mert ők mindent megtesznek és az sem elég...nektek soha semmi sem elég.

jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
0%
Vegyétek már észre ....ez egy kamuszagú kérdés .Nézzétek vissza a "Mentális egészség "kategóriát .az elmúlt pár hónapban legalább kétszer kérdezte ugyanezt.dehogy segélykérés.Ott is irták neki ,hogy szakemberhez menjen!mégse ment!miért?mert kamus.
jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
12%

Én is voltam nem ugyanebben

hanem hasonló helyzetben.

Annyi különbséggel nem függő voltam hanem mentálisan beteg.

Az anyámmal éltem együtt

meg a húgommal és az anyám

egyáltalán nem volt támogató

velem sem. Egyébként pont miatta

lettem beteg mert lelkileg bántalmazott és állandó kontroll

allatt tartott. Ebben az egészben

sem támogatott nem segített hogy

jobban legyek.

Nekem aki segített az a mamám volt

ő el vitt engem orvoshoz

és így kezdődött el hogy

hosszú évekig dolgoztam magamon.

Mostanra már sokkal jobban vagyok

és az anyámmal sem tartom a kapcsolatot.

Neked is azt tudom tanácsolni

hogy szólj valamelyik rokonodnak

akiben megbízol és akinél úgy érzed segítene. Én egyébként tudok

egy adiktológiát ahol foglalkoznak

hozzád hasonló függőkkel de most

így nem jut eszembe a neve.

jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!