Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » “Drogos” 17 éves vagyok,...

“Drogos” 17 éves vagyok, anyám túlreagálja vagy normális az ilyen reakció tőle?

Figyelt kérdés

Antipszichotikum (kis mennyiségben altató, nagy mennyiségben leszedált állapotot előidéző gyógyszer) és nyugtató (frontin) + alkohol függő vagyok/voltam.

Antipszichotikumot és nyugtatót már pár hónapja nem használtam, de az alkohollal gondok vannak. Kb bármikor ha depressziósnak vagy öngyinek érzem magam akkor leiszom magam. Ez ilyen egy két hetente jön elő, van, hogy egy héten többször is.


Szerdán magam alatt voltam, öngyi akartam lenni ezért megittam egy üveg bort. Ezt elmondtam pénteken anyámnak, erre ő kiakadt és azzal jött, hogy adjam oda a lakáskulcsot és nem jöhetek fel többet hozzá. És idézem “a terapeutád borát lopd el, őt fizetik, hogy elviselje a sz@rságaidat”. Szóval ja. Átmentem apámhoz. Nem adtam oda a kulcsom mert nehogymár kizárjon a saját lakásomból.


Ez a reakció normális tőle?

Ha vannak itt szülők, ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?


Köszi



jún. 23. 01:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
Koraszülöttek voltunk, egy nappal a születésünk után meghalt. Anyum rákos volt, fél év kórház ő neki és nekem is, majd fél év után miután kiengedték a kórházból akkor láttam először életemben.
jún. 23. 03:35
 12/70 anonim ***** válasza:
31%
Menj pszichodrama csoportba. Az nagyon hasznos.
jún. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
76%

Normalis, igen. Te azt hiszed, a te problémáid csak téged érintenek-közben anyad, meg a többi szeretted tönkre megy miattad és te xarsz rá.

A lakás 17 évesen a te tulajdonod?

jún. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
39%

17 évesen hol dolgozol hogy már saját lakásod van? Amúgy meg ha öngyi akarsz lenni ne bort igyál, ott a vonat vagy a panel teteje ne anyádat zsarold.


3.27 átlag? Anyáék agyon is vernek ha ilyen gyengén teljesítek. Ez egy leggyengébb fizetős egyetemre se lenne elég, bár ha így folytatod téged ez a veszély úgyse fenyeget.


Anyádnak igaza van tönkreteszed az életét. 18 évesen kirakhat, erre készülj fel, kezdj már most egy jó aluljárót keresni.

jún. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
93%

15nek igaza van.

Amúgy tanártól vagy gyámhatóságtól is kérhetsz segítséget.

jún. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
83%
Hasznosnak kéne lenni akkor nem lennel depi. Öngyihez is kell egy erős elme ami képes eldobni az életet de irasod alapjan nm vsgy az. Bortol ha mrgiszol 10litert is max a detoxba kotsz ki nem a hullahazba. Inkabb szeddossze magad és ne sajnaltasd magad otthon mint a 1 kreten. En biztos 18 evesen bedobnalak a melyvizbe bar nalam h idaig fajuljon elkepzelhetetlen lenne.
jún. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
23%
Hogy jön az ide hogy koraszülött voltál, és ki halt meg ha elvileg mindkét szülőd él? 🥴
jún. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
80%

"terapeutád borát lopd el"


Szóval anyád borát iszogatod???


"nehogymár kizárjon a saját lakásomból"


Neked 17 évesen nincs saját lakásod.


Az egész sztori olyan tipikus tinirinyának tűnik. Ha annyira le akarsz szokni az alkoholról, leteszed. Párszor berúgsz, mert élvezed, de nem minden nap. Erről még segítség nélkül is le tud ál jönni. Gyenge vagy

Na, le lehet pontozni...

jún. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
89%
Szedd már össze magad, ilyen szöveggel, hogy 'öngyi' csak egy divatmajom ragozza a nem létező depijét. Ha gyenge vagy, akkor is kérj segítséget, önismeret, mert így csak egy here leszel.
jún. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 Case válasza:
31%

Nem értem, hogyha valaki segítséget kér, akkor miért kell még jobban lehúzni? Ha csak negatív vélemények vannak, akkor szerintem jobb ha mindenki megtartja magának.

A kérdezőnek szándékában áll megváltozni, de egyedül nehéz. Aki nem volt ilyen helyzetben, vagy nem találkozott a közvetlen környezetében hasonlóval nem nagyon tudja megérteni. Van olyan ismerősöm, aki hasonló cipőben jár de olyan is aki sikeresen túltette megát rajta.

Nem akarlak áltatni, nehéz.

- Szóval, először is kellene valaki, aki közel áll és tud támogatni. Barát de egy társ jobb lenne. És bármi, ami eltereli a figyelmedet saját magadról. Közhelyes, de sport, közösségi munka, segíteni olyanoknak akik esetleg rosszabbul állnak mint Te...ilyesmik.

Persze az se mindegy, hol élsz. Vidéken sokkal nehezebb, kisebb közösség...

Méltányolom hogy már "csak" az alkohol maradt és az se minden nap.

És nem, nem akarsz "öngyi" lenni, csak éppen nehezen viseled az életet. Van aki próbálja átaludni, van aki tompítani...

És igen, tanárok is tudnak segíteni, legalább írhatnak a pszichológusnak ajánlást (18 év alatt spec. gyermekpszichológusok dolgoznak, egész jók tudnak lenni - és sok esetben a szülők a probléma, szóval nem feltétlenül van szükség az engedélyükre vagy beleegyezésükre)

jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!