Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire normális, hogy párom 14 éves fia ilyet mond nekem? (F/32)

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve vagyunk együtt, és eddig jó viszonyt ápoltam a gyerekével, akit már fél éve ismerek, majd valamelyik nap, amikor véletlen bementem a fürdőszobába kezet mosni, miközben a gyerek pisilt, Ember takarodj ki! IDIÓTA! Ge**!!!! káromkodások hagyták el a száját, és még meg is dobott egy wc-papírral. Én csak kijöttem, nem mondtam semmit, de azóta nincs sok kedvem találkozni a gyerekkel, főleg, hogy még bocsánatot sem hajlandó kérni, és az anyja is kb neki ad igazat, mondván mindketten hibáztunk. De még véletlen sem érti meg a két eset súlyossága közti különbséget. Normális, hogy egy gyerek így beszél egy felnőtt emberrel?

Ti mit csinálnátok a helyemben?



máj. 23. 21:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/130 anonim ***** válasza:
21%

Utolsóval lehet egyetérteni, a gyerek stílusa nem elfogadható semmiféleképpen, az anya letojása sem elfogadható, én ugyanilyen stílusban küldeném el az anyát emiatt.


35/F

máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/130 anonim ***** válasza:
16%
Megáll az ember esze! Ezek a mai szutykosok...
máj. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/130 anonim ***** válasza:
42%

Én felnőtt emberként is így reagáltam volna, elküldtem volna a q anyjába ha rám nyit.

Ez egy hirtelen reakció.

Nehogy mar a gyerek legyen hibàs, hogy ez az agyhalott rányitott. Együtt él 2 emberrel, 2 férfival, és nem tud kopogni. Még ha a saját gyereke lenne akkor is zavaró lenne ha rányitna. Na de egy "vadidegen" nő.

Neki kellene elnézést kérnie. Milyen zavarbaejtő volt a gyereknek, láthatta a f4rkát is.

Ha a gyerek nyitna rá mondjuk zuhanyzás közben, gondolom neki se tetszene.

máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/130 anonim ***** válasza:
26%
De hibás a gyerek a stílusért. Nem szabad hagyni, hogy bármikor is így beszéljen bármiért! Pont ebben a korban kell megakadályozni, az anyját meg nem érdekli! Aki ugyanezt csinálja felnőttként, az ugyanígy járt gyerekként!
máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/130 anonim ***** válasza:
93%

#41 nem kapunk rá választ mert a kérdező eltűnt.

De az alapján hogy a gyereknek volt ideje csúnyán beszélni és dobálni valószínűleg nem egy gyors ranyitas volt hanem a kérdező bement. Most hogy szándékosan vagy véletlenül azt nem tudjuk, de minden esetre nem nagyon tudom megerteni hogy nem lehet észre venni hogy bent van valaki, pláne ha még a villany is fel van kapcsolva..

máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/130 anonim ***** válasza:
81%

A srác reakciója egyértelműen egy indulatválasz, és semmi összefüggés nincs aközött, hogy amúgy mennyire tisztel másokat alaphelyzetben, meg hogy hogyan reagál, ha rányitnak a retyón. Gyakorlatilag megijesztetted. Ilyenkor az ember kiabál és káromkodik (általában). És totál jogos, amit többen írnak, hogy ahhoz, hogy egy wc papírt hozzádvágjon, már kínosan sokáig kell bent lenni. A nagy nyálverőknek hozzáteszem, hogy egy wc papírral kb bárhol talál el, nem fog fájdalmat okozni, kár ennyire sírni miatta, mint itt néhányan teszik :)

Ha valaki nem csak, hogy rám nyitna, kopogás nélkül (alapvetően bunkóság), és még annyi ideig bent maradna, hogy megmossa a kezét (gondolom, kedves kérdező úgy volt vele, hogy ő ezt megteheti, mert ő a felnőtt- ez átjön már a kérdésből is), akkor én nem wc papírt dobnék, hanem kb mindent, ami nehéz és fájna, ha eltalál. A srác ehhez képest még át is gondolta, hogy csak jelzésértékű dolgot dobjon.

Egyébként aki azt hiszi, hogy egy 14 évesnek nincs szava vele szemben, meg hogy a "büdös kölyök nem mutat tiszteletet", az menjen el terápiára, mert feldolgozatlan traumája van, ahol vele gyerekként igazságtalanul, elnyomóan bántak, és gondolom azóta is azt hajtogatja, hogy "velem is így bántak, mégis ember lett belőlem". Látjuk, milyen ember lett belőletek. Kérjetek szaksegítséget!

máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/130 anonim ***** válasza:
71%
14 évesen teljesen normális ez a viselkedés ha rányitnak az emberre.. A kérdező hihetetlenül szociálisan anafabéta ha nem veszi észre, hogy itt neki kellene bocsánatot kérnie és ennyi.
máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/130 anonim ***** válasza:
18%
Proli családéknál normális, hogy így beszél a gyerek a felnőttel.
máj. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/130 anonim ***** válasza:
93%
Abból gondolom, hogy kamu, hogy a kérdező eltűnt, mint szürke szamár a ködben.
máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/130 anonim ***** válasza:
83%
Miért mentél be, ha láttad, hogy bent volt? Azonnal ki kellett volna jönni, ahogy megláttad. Lehet, a gyerek túlreagálta, de te sem vagy százas.
máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!