Mennyire kérdőjelezhető meg erkölcsileg meg eleve amúgyis, hogy anyám,ha év végén megbukok, nem hagyja, hogy befejezhessem az iskolát, hanem elküld dolgozni?
Én talán kicsit talán árnyaltabban látom ezt, mert nem rég még én is gimnáziumba jártam. 23 éves vagyok, jelenleg egyetemen tanulok. Én is baromi lusta voltam gimnáziumban, mert akkoriban még a felvételi pontszámolásnál lehetett az érettségit duplázni, azt meg tudtam hogy érettségim úgyis jó lesz. Sose írtam házit, haza se hordtam a cuccaimat. Igaz, egyesre sosem álltam semmiből, de volt olyan hogy lett kettesem félévkor, év végén hármasnál rosszabb jegyem sosem volt. Dolgozataim szinte mind 4-es 5-ösök voltak, de mivel nem írtam házit, a sok házihiány egyes lehúzta az átlagot. Ha hasonló cipőben vagy, hogy a dolgozataid mind jók, érted az anyagot és tudod hogy az érettségi tuti jól fog sikerülni, akkor nem gondolnám hogy van probléma a kettessel, mert a későbbiekben semmit nem fog számítani. Nem tudom hogy számolják manapság a pontokat egyetemi felvételinél, de nekem így, hogy gimnáziumi átlagom 3,4 körül volt, de az érettségik mind 90% fölött (+ nyelvvizsgák) 472 pontom lett. És cserébe nem égettem ki magam a sok felesleges gimnáziumi tárgyon, volt időm barátokra, stb.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mérlegeld hogy mit akarsz az életben. Ha nagyon nem megy a tanulás és azért buksz mert nem érted az anyagot, akkor vagy tanulj szorgalmasabban, vagy tényleg menj el dolgozni és ne várd el anyádtól hogy eltartson. Ha meg házihiányok miatt állsz rosszul, azt meg tojd le magasról. Senkit nem fog érdekelni hogy nem csesztél el otthon órákat arra hogy befejezz egy rajzot rajzórára, vagy lekottázz valamit ének órára. Asszem volt valami variálás a felvételi pontszámítással, úgyhogy talán vannak már egyetemek ahol nézik a gimnáziumi eredményeket, ennek nézz utána. Ha meg amúgy sem akarsz tovább tanulni, akkor meg kb mindegy hogy hányasra állsz, úgyis csak egy papír kell
Pontosan, tényleg nincs bukás félévkor! Nagyon jól írod kedves kérdező! Ezt tényleg nem értik így. Szóval félévkor nincs bukás! Szimplán csak az első féléved 0-ás teljesítményed mutatja.
De hát az első félévekre is szükség van a vizsgák során, nem csak minden második félév számít.
Amúgy arra szeretnénk rávilágítani, hogyha egy folyamatos tanulást produkálnál akkor sokkal könnyebb lenne.
Ezt írod: " Amúgy annyira szánalmas, hogy nem fogjátok fel sokan, hogy félévkor nincsen bukás, és hogy a félévi elégtelen értékelést mennyi munka nekem kijavítani. "
Egy félévi elégtelent persze hogy baromi nehéz év végére kijavítani, ezt mindannyian elismerjük. Azt nem érted, hogyha félévid nem elégtelen lenne akkor a második féléved nem lenne annyira baromi nehéz. Önmagad szivatod.
Matematika
Magyar nyelv
Magyar irodalom
Történelem
Biológia
Testnevelés
Angol nyelv
Vizuális kultúra érettségire felkészítő tantárgy
Kerttechnika
Kerttechnika gyakorlat
Kerttervezés
Növényismeret
Növényismeret gyakorlat
Parkfenntartás
Parkfenntartás gyakorlat
Szakmai gyakorlat
Műszaki ismeretek
Munka- és környezetvédelem
Munka- és környezetvédelem gyakorlat
Pénzügyi és vállalkozói ismeretek
Munkavállalói ismeretek
Na ne hülyéskedj, kérdező. A 21 tárgyat redukáljuk már le. Húzd ki a testnevelést meg az összes gyakorlatot, mert azokból csak akkor buksz meg, ha meg sem jelensz. A vizuális kultúra is kb. a legkamubb érettségi tárgy, szóval abból sem kell tanulni.
A matek, magyar, történelem és angol lehet húzós, mert az összes többihez van affinitásod, különben miért mentél volna ebbe az iskolába.
32 ne viccelj már. Én is csináltam olyat, hogy utolsó órán üresen beadtam a dolgozatot, hogy hamarabb húzhassak haza, de 1-2 ilyen "szarok bele mert amúgy tudom, hogy tudom" húzás miatt nem bukdácsolja végig valaki a sulit.
Aki egyes-kettes között egyensúlyos több tantárgyból is már általános óta, az vagy buta, vagy lusta, vagy képességeihez mérten túl erős iskolát választott, vagy ezek keveréke.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!