Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kèt gyerek,6,12 èvesek.Anyjuk...

Kèt gyerek,6,12 èvesek.Anyjuk itthagyott,mert szerelmes lett,egy nála 10 évvel fiatalabb srácba.Amolyan kapuzárási szindróma,exnőm 38 èves.Bulizik, fiatalkènt akár èlni. Mit lehet tenni,hogy ne èrezzem azt,hogy most aztán tényleg bajban vagyunk?

Figyelt kérdés

Ráadásul albérletben èlünk.Èpphogy kijövünk a pénzből,mert így nincs aki vigyázzon a gyerekekre, nem tudok mellékállásba járni,mint régebben.

Ez az anyagi oldala,de van egy èrzelmi is, nagyon egyedül lettem.A nők kerülni kezdenek,amint megtudják,hogy egyedül vagyok a gyerekekkel,ezt valahogy meg is èrtem.De hogy lehet ebből az elhagyottság èrzèsből kimászni? Vannak tapasztalatok?Természetesen első számú cèl,a gyerekek normális felnevelèse.



2023. júl. 24. 06:49
 81/99 anonim ***** válasza:
64%

Az a baj, hogy a családanyák semmilyen téren nincsenek megbecsülve, mert ők "csak otthon ülnek a gyerekkel".


Aztán ha meg már nem ülnek otthon, mert például lelépnek, mint a kérdező nője, akkor meg az a baj. Kiderül, hogy már senki sem főz-mos-takarít, nincs egy tiszta ing, nincs leápolás és akkor még a gyerekek is ott vannak.

Szóval egy családanya több munkakört is betölt egyszerre, de hogy milyen sokat is ér az ő munkája valójában (amiért még fizetést sem kap azon túl, hogy megbecsülést sem), ez csak akkor derül ki, amikor már nincs.

És persze utólag mindig ő lesz a xar, szemét.

Még véletlenül sem az, aki cselédnek nézte őt és nem nőként bánt vele.


Most fordult a kocka. Ez törvényszerű volt.

El kell fogadni és túlélni.


Az élet nagy tanítómester.

2023. júl. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:
70%
#81 Így van, ezért is hívják láthatatlan munkának.
2023. júl. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim válasza:
25%

Élvezem hogy bevédik a genrinctelen nőszemélyt aki hagyott csapot-papot egy fiatal farokért.


Itt egyedül a nőci a hibás amiért nem akart részt vállalni a gyereknevelés terhéből és magára hagyta a férfit de a saját gyerekeit is.


Gerinctelen, valószínűleg pszichopta aljadék.


Nehogy már megint a férfit hibáztassák meg mi végignézzük szó nélkül…

2023. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
62%
83,mikor a férfi csinálja ugyanezt, akkor is a nő a hibás,mert valamit nem adott meg,stb.Őt nemhogy nem sajnálja senki,hanem őt okolják,úgy,hogy a férfiak ilyen esetben 90%-ban vagy nem is fizetnek,vagy a minimumot,ezzel pedig le is tudták a feladatukat,mert a gyereket látogatni nyista.Ekkor is a nő a hibás. Itt még fel se merül,hogy esetleg a férfi hanyagolta az asszonyt,aki ezt megunva lelépett.(arról még mindig semmit nem tudunk,hogy látogatja-e a gyerekeket,ad-e pénzt,vagy egyáltalán mikor történt,hogy meglépte amit meglépett)Ő bezzeg gerinctelen féreg.Apuka pedig nem a gyerekekért aggódik szintén,hanem sérelmezi,hogy kevesebb a pénz,gondolom anyu nem adja oda a fizetését már,meg hogy ő magányos.De férfi létére úgy,hogy eddig a saját bevallása szerint is úgy tudott masodállasba járni,hogy a felesége vitte a háztartást,meg a gyerekeket,nem tudott semmit félretenni,albérletbe tengődnek.Ráadásul ezért is kizárólag az asszony a hibás,ahogy eleve azért is,hogy a gyerekek léteznek.Ez azért szánalmas.
2023. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim válasza:
100%

84


Két állás még nem jelenti a havi milliókat.

Ha mindkettő csak minimálbérre képes akkor fogadják el ezt a szintet és neveljék fel ilyen körülmények között a gyerekeket. Ennyi adókedvezménnyel meg állami támogatással nem tudni mire megy a panasz. Millió lehetőség van ma gyereket csinálni és nevelni. Ha valóban szeretik a gyerekeket akkor akadály nem lehet.

Ezek kifogások csupán.

A nő komolytalan volt, egy anyának minden körülmények között ki kell állnia gyerekéért.

2023. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
6%
Miről is beszélünk? Mindketten felelőtlenül a semmire vállaltak gyereket.Ha minimalbérért dolgoznak, akkor csepp eszük sincs,hogy több gyereket is vállalnak albérletbe Ettől függetlenül 12 év alatt gondolom azért lett volna lehetőség fejlődni egyiknek,másiknak, akkor nem kellene minimálbért keresni.De ezt meg az első hozzászóló leírta,ahogy azt is,hogy tényleg bajban vannak.Az,hogy az anyának ki kell állni a gyerekeiért nem kérdés,de ez nem zárja ki azt,hogy boldog legyen,márpedig valami biztos volt a háttérben ami miatt másnál kereste a boldogságot.Egyik ők lehet,hogy apa soha otthon sem volt, hiszen leírta,hogy 2 helyen dolgozott.Értem én,hogy muszáj,de akkor is muszáj a kapcsolattal is foglalkozni,és akkor nem lép le se apu,se anyu.És még mindig nem értem,hogy mitől nagyobb szemét ez az anya,mint bármelyik apa,aki szerencsétlen csak szerelmes lesz,nem tehet róla, ezért muszáj lépnie.
2023. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
10%
Remélem, a dolgozó, gyermektelen emberek tarthatnak el majd benneteket is......
2023. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 A kérdező kommentje:

1;úgy volt,hogy nem maradunk örökké albérletben,de ezt Pest megyében csak ketten tudtuk volna összehozni.Neki kényelmesebb kivárni,hogy meghaljon az anyja,ezèrt sem volt érdeke egy hitel.Másrèszt leèlte a kapcsolatot, lehetetlen volt kijönni vele,ès ez nem a hosszú kapcsolat titka,ha nárcizmus van a háttérben.

2;a mellèkállást pont azért hanyagoltam,illetve tudtam mellőzni,mert mindketten dolgoztunk.Nèha elmentem egy évben 10-15 napot;ennyi szabadságot beáldoztam.Ez volt a nagy elhanyagolás...Tudom,jobb lett volna egy wellness kettesben,de ez nem az a film.Erre a mellèkállásra MOST lenne szükség,de már nem tudok menni.Szóval fèlrement ez az infó.Egyèbkènt ha a pohár fèlig tele van,akkor végülis elvagyunk anyagi téren is.

3;a nárcisztikus kapcsolatban nincs ésszerűen megtervezett èlet,aki azt írja,hogy mièrt nem lèptem le,stb.az nem tudja miről beszél.Igen sokáig bírtam vele,mert sokat bírok, engem arra neveltek,hogy kibírjak mindent.Na pont ez volt a baj,èrtitek? Illetve dehogy hagyom ott egy ilyen szörnyeteggel a gyerekeimet!Most is itt vannak velem, játszanak,ès nem kell alkalmazkodni az alkoholista anyjukhoz,ès az èpp aktuális nevelőapjukhoz.Szerintetek mièrt tudott lelèpni?Mert neki ő, saját maga a legfontosabb.Nem gondoltam arra,hogy eláruljam ès cserbenhagyjam őket.

A femináci kommentekre mit reagáljak?Teljesen mellèlőttek,pont az volt a gond,hogy ex nagyon is szabad volt.Csak neki nem jött be a család.Infantilis,ès szokta mondani,ő mèg csak 20 èves.Miközben valóságban a duplája.

Az,hogy egy nőt is elhagy adott esetben a fèrje,mièrt tartozik rám?!Mert fèrfi vagyok?!

Mièrt ez a kárörvendő,kollektív bűnhődésre irányuló sok megnyilvánulás?Mert gyökerek vagytok?

Természetesen nem fogjátok megérteni,ès egy kiragadott mondatrèszletbe bele fogtok kötni, őszintén szólva ez a ti bajotok,ha ennyit fogtok fel egy komplex problémahalmazból,"hogyanőkígymegúgy"!

Vègül azzal fejeznèm be,hogy természetesen èn is hibás vagyok,látom ezt,nem ismertem fel időben,hogy kivel van dolgom, illetve nem menekültem ameddig még lehetett volna.

Van mèg sok hibám,de ezzel nem is szeretnék vitába szállni.

2023. júl. 25. 20:14
 89/99 anonim ***** válasza:
81%
Ebből a viszontválaszból azt látom, hogy Te nagyon lelkiismeretes ember vagy. A fontos az, hogy a gyerekek veled vannak. Remélhetőleg majd találsz olyan nőt, aki sokkal rendesebb, mint a volt feleséged.
2023. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 A kérdező kommentje:

89

Köszönöm!Ès mindenkinek aki normális hangnemben írt,akár negatív kritikát is megfogalmazva.

Erről eszembe jutott mèg egy dolog.

Voltak,akik az írták,a kèrdező azzal van elfoglalva,hogy most már nem lesz nő a háznál.

Meg hogy inkább a gyerekekkel törődne a Kèrdező ahelyett,hogy csajozni akarna, nagyjából ez volt a lènyeg, nem szó szerint idéztem.Elmesèlek valamit,amit meg kellett èrtenem,ès meg is értettem.

Nekem férfiként annyi.

Negyvenakárhány évesen vège van.Nincs szó semmilyen csajozásról,nem vagyok fent sehol,ès személyesen sem keresgèlek.Semmi èrtelme.

Azèrt ezt nem könnyű sem belátni,sem elfogadni,hogy ez jobb így,de eljutottam ide.Majdnem egy èvbe telt,ès ez is egy válasz:egy èv.

Belátni a sok Szabó Pèter videón,vagy a "pozitív gondolkodó 10 lèpèse 20 sorban leírva" cikkeken, a számtalan Tik-Tok csatornán ami "segít",ès hasonló tartalmakon nevelkedett "pozitív" gondolkodó miatt nem könnyű,mert azt mondják,ès próbálják bemagyarázni,hogy majd jobb lesz,majd jön valaki,stb.Az ember még szeretnè elhinni eleinte,de "ez nem így működik, semmifélekèppen nem így működik".Így lenne a jó,de az èlet nem ilyen.

Bocsánat,ne haragudjon aki jót akarva ilyet írt, tényleg nem bunkóságból vagyok ilyen,de ez inkább káros gondolat,mint hasznos.Elfedi a valóságot.

Ez rózsaszín szemüveg.

10 èv múlva 22,ès 16 èvesek lesznek,a gyerekek,èn meg ötvenes èveim közepèn elkezdhetek dolgozni egy vidèki házèrt.Boldogan fogok hozzá majd.Ezt most is megtehetnèm,de ez olyan munka,ami külföldön zajlik,ès több hèten át távol kell lenni.Mondjuk,az akkor 16 èvest sem jó otthagyni hetekre,tehát akkor mèg plusz pár èv.Gyenge lábakon áll ez is,de ez van.

Elfogadni meg az emberi természet miatt nem könnyű,ezt talán nem kell kifejtenem.

Szóval ha kèt egymásrautalt ember közül,az egyik elárulja a másikat,akkor az elárult fèl szar helyzetben találja magát,ès exponenciálisan szarabb a helyzet,ahogy telnek az évek,ès öregszel.Ez vajon az elárult fèl hibája?

Ha születésnapod van,ès egy évvel idősebb lettèl,az hiba?

Ès ha túl sok születésnapod volt,akkor az mi?

Azt gondolom,sem az egyedüllèttel,sem az öregedèssel nincs semmi baj önmagában,ha ez méltósággal zajlik.

Ezt mèg nekem is gyakorolni kell,nagyon felesleges volt például a gyakorira kiírni ezeket,de ahogy a költő mondta: "nem mondhatom el senkinek,elmondom hát mindenkinek".

Egyelőre ennyi jutott eszembe,a többire nem fogok reagálni.Teljesen èrtelmetlen, parttalan vita,amiben nálunk okosabbak sem tudtak konszenzust elèrni.

2023. júl. 26. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!