Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kèt gyerek,6,12 èvesek.Anyjuk...

Kèt gyerek,6,12 èvesek.Anyjuk itthagyott,mert szerelmes lett,egy nála 10 évvel fiatalabb srácba.Amolyan kapuzárási szindróma,exnőm 38 èves.Bulizik, fiatalkènt akár èlni. Mit lehet tenni,hogy ne èrezzem azt,hogy most aztán tényleg bajban vagyunk?

Figyelt kérdés

Ráadásul albérletben èlünk.Èpphogy kijövünk a pénzből,mert így nincs aki vigyázzon a gyerekekre, nem tudok mellékállásba járni,mint régebben.

Ez az anyagi oldala,de van egy èrzelmi is, nagyon egyedül lettem.A nők kerülni kezdenek,amint megtudják,hogy egyedül vagyok a gyerekekkel,ezt valahogy meg is èrtem.De hogy lehet ebből az elhagyottság èrzèsből kimászni? Vannak tapasztalatok?Természetesen első számú cèl,a gyerekek normális felnevelèse.



2023. júl. 24. 06:49
 51/99 anonim ***** válasza:
78%
Azonnal pereld gyerektartásért. 2 gyerekre fizessen legalább havi 80 ezret.
2023. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim ***** válasza:
32%
Havi 80000-et melyik apa,vagy anya fizet gyerektartásra?Aki akar gondoskodni a gyerekéről,az ettől többet is ad per nélkül,aki nem akar,az meg adja a meghatározott minimumot,kb 40000-et 2 gyerekre.De mivel a másik oldalt nem ismerjük,kár ilyen tanácsot adni.Azt sem tudjuk,hogy mennyi idő telt el,lehet,hogy csak pár nap,vagy hét, ezért is írtam,hogy mielőtt azon sírnank,hogy nem tudunk nőzni,mindent meg kellene beszélni,papíron mindenről megegyezni, aztán ha ez kialakult, akkor lehet magunkbanézni,meg elkezdeni bárkivel bármit.Itt nem egyedül a nő a ludas,3s azt sem tudjuk,hogy részéről volt-e már jelzés mielőtt lelépett,hogy változtatni kéne.Ez nem menti fel semmi alól,de azért az éremnek 2 oldala van mindig.Itt meg egy éretlen kisgyerek siránkozik most,hogy a másik tehet mindenről,ő a rossz,stb.Közben meg lehet,hogy 12 éve próbálja őt is felnevelni az asszony,csak nem sikerült.
2023. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
86%
52es, érdekes, amikor a pasi lép le és hagyja ott az asszonyt a gyerekkekkel, mindenki habzó szájjal átkozza és a fél fizetését követelik gyerektartásnak. Sehol s olvastam még, hogy csak az egyik oldalt ismerjük, és azt se hogy lehet az asszony a hibás mert nem ad meg mindent a férjének. Hogy is van ez?
2023. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
72%
#53 Tök igazad van, én is ezt figyeltem most. A 80.000 gyt-t még fejenként is keveslik. Akkor mindig az van, hogy az egyik gondoskodik, a másik fizessen.
2023. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
0%
Nem az asszony sír itt,hogy nem kap kukacot,és nem ő az az életképtelen,aki most olyat állít,hogy ő nem is akarta a gyerekeket,meg hogy hát ő akart saját lakást,csak a másik nem.Igen legalább a fél fizetés járna,de nem tudjuk,hogy egyáltalán van-e fizetés,vagy rég feladta a munkát,mert a férfinak fontosabb volt a másodállás,a gyerekekre meg nem volt aki vigyázzon.Illetve azt se tudjuk,hogy magától gondoskodik-e a gyerekekről,vagy nem,csak azt,hogy talált valakit,aki mellett most nö.Azt se tudjuk,hogy miért alakult ez így.
2023. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 anonim ***** válasza:
34%

55ös, amikor a férfiról van szó, hol érdekel titeket hogy szegény talált-e magának egy nőt aki mellett férfinak érezheti magát? Rögtön átkozzátok hogy szemét. Fordítva meg jajj szegény nő.


Hiszen ti írtátok, 2 ember kell ahhoz hogy tönkremenjen a kapcsolat.

2023. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 anonim ***** válasza:
38%
#55 Kit érdekel, a gyerekeknek akkor is enni kell, gyerektartást fizessen, ha lelépett. Mostmár kereshet magának munkát, elhagyta a családot, ez már nem kifogás.
2023. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképp könnyebb megpattani és gyerektartást fizetni, plusz hétvégi anyukának lenni. Én 100%-osan támogatom, hogy ez a nőknek is legyen ugyanúgy opció, mint a férfiaknak és ugyanúgy ne legyenek ezért elítélve ők sem, mint a férfiak. Erről is szól egyébként az egyenjogúság, nem csak arról, hogy kinyitják előttem az ajtót, mert nő vagyok (- kösz, nem kell, ki tudom nyitni én is.)
2023. júl. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/99 anonim ***** válasza:
32%
Állj!Itt semmi ilyesmiről szó se volt.Azt sérelmezte a kérdező,hogy ő magányos.Hát bakker,akit elhagynák,az egy darabig magányos Semmi egyebet nem tudunk,pl hogy úgy lépett le,hogy nem is foglalkozik velük,vagy csak a kérdezőt cserélte le,vagy hogy ez egy napja,vagy egy hónapja vagy egy éve történt.Azt sem tudjuk,hogy magától ad-e pénzt,vagy bármit a gyerekeknek, illetve hogy elindított-e esetleg egy valást,ahol hivatalosan fognak megegyezni mindenről.Itt rögtön le van húzva, miközben semmit nem tudunk róla,csak hogy milyen szemét,közben meg lehet,hogy évek óta törekszik mindenkinek megfelelni, esetleg a férjurát férfivá faragni,csak nem jött össze,jött viszont olyan,aki nem a cselédet,meg az anyát látja benne.Megint van kettős mérce is,ezzel egyetértek,mert ha apu lép le, akkor nem ez az első,hogy szegény,hanem hogy te vagy érte a hibás,biztos,hogy nem adtál mindent neki,vagy elhagytad magadat,azt hitted gyerekkel megfogom stb.Az is teljesen elfogadott,hogy apu nem fizet gyt-t,vagy csak a minimumot,képesek feketén dolgozni,hogy ne kelljen fizetni.Itt meg lehet,hogy eltelt 2 hét összesen,le se ültek beszélni,de pereld be,legalább ennyit,meg annyit fizessen,közbe lehet,hogy most keres munkátert otthon kellett a gyerekekkel maradni,hiszen apunak volt másodállása is,olyan sokat nem tudott akkor segíteni.Na mindegy.Én azt mondom továbbra is,hogy itt egy gyerekes viselkedésű emberről van szó,aki most veszi észre,hogy mivel is járnak a gyerekek,amit eddig annyira tölt,közben a nőt elhanyagoltaost meg magát sajnálja,hogy egyedül maradt,és nem hajlandó magáb nézni,hanem a másikat okolja az egész életért.Lásd ő akart gyereket,ő nem akart saját lakást, nárcisztikus,de azért leélt vele 12-3 évet,és nem is lépett volna ki a kapcsolatból,ha a másik nem teszi.Mégegyszer mondom,ez nem mentesíti a másik felét semmi alól,köteles gondoskodni a saját gyerekeiről ő is,de itt erről szó nem volt,hogy ne tenné,vagy ne lenne hajlandó erről beszélni.Sőt szó se esett a gyerekekről,csak hogy kevesebb a pénz is,meg menekülnek tőle a nők,ha meghallják,hogy egyedül,csórón neveli albérletben őket.Talán nem nőzni kéne,hanem változtatni a csóróságon.Azt mondjuk nem tudom,hogy ha mégásodállásba is jár az ember, akkor 12 év alatt hogy nincs minimális megtakarítás se,vagy hogy így mégis mire vállal valaki gyereket,de ez mindegy is.56,visszakérdezek,ha nőről van szó, akkor hol érdekel titeket,hogy magányos-e,vagy hogy fizet-e apuka bármit? Akkor ő biztos valamit rosszul csinált,hogy lelépett a párja,meg ne a kanok legyenek a fontosak.Na!Hát most ne a nők legyenek fontosak.Keresni kell olcsóbb lakhatást,jobban fizető munkát,stb.Ugyanannyi bevétel soha nem lesz,mert a teljes fizetését az atya úristen se ítéli oda senkinek gyerektartásra.
2023. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 anonim ***** válasza:
70%
59es, lehet nem kellett volna apunak másodállás, ha anyunak nem derogált volna melózni az otthoni semmittevés helyett
2023. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!