Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kèt gyerek,6,12 èvesek.Anyjuk...

Kèt gyerek,6,12 èvesek.Anyjuk itthagyott,mert szerelmes lett,egy nála 10 évvel fiatalabb srácba.Amolyan kapuzárási szindróma,exnőm 38 èves.Bulizik, fiatalkènt akár èlni. Mit lehet tenni,hogy ne èrezzem azt,hogy most aztán tényleg bajban vagyunk?

Figyelt kérdés

Ráadásul albérletben èlünk.Èpphogy kijövünk a pénzből,mert így nincs aki vigyázzon a gyerekekre, nem tudok mellékállásba járni,mint régebben.

Ez az anyagi oldala,de van egy èrzelmi is, nagyon egyedül lettem.A nők kerülni kezdenek,amint megtudják,hogy egyedül vagyok a gyerekekkel,ezt valahogy meg is èrtem.De hogy lehet ebből az elhagyottság èrzèsből kimászni? Vannak tapasztalatok?Természetesen első számú cèl,a gyerekek normális felnevelèse.



2023. júl. 24. 06:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem mindkét fél érvelésében van igazság a kommentek között, viszont a kérdező hirtelen előrántotta ezt a "nárcisztikus" ütőkártyát, és most emögé rejtőzik. Légyszi, ne. Voltam nárcisztikus személyiségzavarossal kapcsolatban, valószínűleg az apám is az, és biztosíthatlak, ha a feleséged is az lenne, akkor a 12 évből 11-et itt vonyítottál volna gyakorin, vagy a quorán. Ne használjuk túl ezt a kifejezést.

Itt egyszerűen egy megpattant nejről van szó, aki valóban besokallhatott, vagy kapuzárási tört rá, vagy látja hogy elröppen az élete, a fiatalsága, és ő bele van ragadva egy számára kilátástalan helyzetbe. Egy fiatalabb még mindig vonzónak találja, hirtelen új alternatíva lép elő, amit később lehet hogy pokolian meg is bán, de ettől nem lesz nárcisztikus. Ha az lenne, egy emberi roncs lennél, ő meg a legjobb életét élné a gázlángozás, a silent treatment közepette, és nem is kellene lelépnie, hiszen nyíltan kettős, vagy akár hármas életet is folytatna, miközben van otthon valaki akit kínozhat pluszban. A nárcisztikusokkal való kapcsolat vagy 3-6 hónap alatt lemegy, vagy sose lépnek le, hisz kifogták a tökéletes balekot.

Itt nincs mit tenni, szokj hozzá a gondolathoz hogy rá nem számíthatsz. És sajnos valóban az első kommentelőnél van a legtöbb igazság. Rokonok, barátok esetleg? Már az érzelmi támogatás is sokat jelenthet, vagy segítenek ellátni, vigyázni a gyerekekre.

2023. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 A kérdező kommentje:

Elèg sokat "vonyítottam",csak nem itt.Rettenetes èveken vagyok túl,de ebbe itt biztosan nem megyek bele.Elèg annyi,hogy

Jobb forrást talált.Bírom az ilyen megmondóembereket,akik pár mondatból összeraknak egy èletet.3 ève jöttem rá,hogy nárcizmus áll a háttérben.Teljesen véletlenül egy minőségi anyag jött szembe erről: Tisza Kata írása.Addig èn is közhelyes dolognak tartottam.Aztán elolvastam kèt könyvèt.Belèptem pár Fb csoportba,feliratkoztam pár YouTube csatornára.Rengeteg anyagot megnèztem,ès elolvastam.2020 óta voltak mindenféle fázisaim,a könyveket elsőre például fèlredobtam.Mèg szèp,hogy nem akartam elhinni!De azóta minden engem igazol, sajnos.Bár igazad lenne 91-es!

Annyit mèg hozzátennèk,hogy az,amit te tapasztaltál erről, nem biztos, hogy mindig,mindenkire egyformán vonatkozik,lehetnek eltèrèsek.

2023. júl. 26. 12:06
 93/99 anonim ***** válasza:
75%
Én meg nőként azt gondolom, hogy rendkívül visszatetsző, hogy a válaszadók többsége a családját egy férfiért elhagyó nő mellé áll ("biztos oka volt rá", "miért nem húztál gumit", "miért nem hagytad el, amikor jöttek a problémák" stb.), míg egy ellenkező felállású kérdés esetén szinte kivétel nélkül a családját elhagyó férfit hibáztatját. Méghogy a hasonló helyzetben lévő nők nem panaszkodnak? Tele van olyan kérdésekkel ez az oldal, ahol a hasonló helyeztben lévő nő hasonló gondolatokat fogalmaz meg (kétségbe van esve, hogy fog egyedül boldogulni, hogy talál így újra párt stb.), és többnyire együttérzést kap. Aki mégis felhívja a figyelmét - ahogy itt most a többség ekézi a kérdezőt -, hogy talán át kellett volna gondolni egy folyamatosan problémás kapcsolatba, a semmire 2 gyereket vállalni, azt lehurrogják.
2023. júl. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/99 anonim válasza:
30%

93


Feminácik mit vártál?

2023. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/99 A kérdező kommentje:

Arról mennyire tehet egy fèrfi,hogy a párja talál 12 èv kapcsolat után,egy nála 15 évvel fiatalabbat,ès szerelmes lesz?

Szerintem ezek a Kiskegyed magazinba illő tanácsok nem működnek.

Igen,így jártam,mert hittem abban, hogy munkával ès kitartással elèrhetem,hogy lesz egy házunk,ès családban èlhetünk.

2023. nov. 4. 11:17
 96/99 anonim ***** válasza:
100%
93-as vagyok: kérdező, együttérzek veled, és te vagy a jó példa arra, hogy nemcsak férfiak tudnak megbolondulni és lelépni egy házasságból/kapcsolatból egy fiatalabb kedvéért, de sajnos abban igaza van a válaszolóknak, hogy a múltba révedés, exed hibáztatása, siránkozás nem segít rajtad, rajtatok. Anyagi oldal: gyerektartásra vagy jogosult, ezt ha eddig még nem intézted akkor intézd mielőbb, van ingyenes jogsegély szolgálta minden település önkormányzatánál, kérj segítséget. Érdeklődj arról is, hogy milyen juttatások, kedvezmények járnak neked, a legtöbb önkormányzatnál támogatják valahogy a gyermeket egyedül nevelőket, akár juttatásokkal, akár kedvezményekkel, ingyenes vagy olcsóbb étkezés a suliban stb. Másodállás, gyerekekre vigyázás: nincs egyetlen rokon, barát, ismerős, aki bevállalná néha őket? Vagy egy idősebb diák, egyetemista, aki kevés pénzért is vigyáz rájuk (nem olyan picik már)? Párkapcsolatot egyelőre ne keress, bármennyire is magányos vagy, nem vagy olyan mentális állapotban, hogy jól süljön el. Ha még mindig nem vagy túl a mélyponton, akkor jó lenne szakemberhez fordulni, a gyerekeidnek sem tesz jót, ha csak az állandó elkesredettséged látják, még ha ez jogos is, nekik biztonságra, nyugalomra, és egy kiegyensúlyozott apára van szükségük.
2023. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/99 A kérdező kommentje:
Seggfejek eltelt egy èv,jól megvagyunk.Mèg a cigarettáról is leszoktam.Sportolok,dolgozom.Az ex drogozik,iszik,ès mèg mindig nárcisztikus.Nèha megveri a srác,de hát ilyen a szerelem...Ez már nem az èn gondom.Megváltoztam, senkinek sem panaszkodom.Csak örül a legtöbb más bajának.
máj. 9. 19:15
 98/99 A kérdező kommentje:
Majdnem egy èv, mielőtt beleköttök,faxfejek
máj. 9. 19:16
 99/99 anonim ***** válasza:
34%
Te jöttél ide 6 hónappal az utolsó válasz után.
máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!