Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam e anyámnak hogy...

Elmondjam e anyámnak hogy apám megcsalja?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit kéne csinálnom itthon mindenki tök jó nyilván van veszekedés néha de látszólag mindenki szeret mindenkit. Anyukám nem egy gyanakvó típus de én meg nem vagyok hülye mikor látom apám megnyitott üzeneteit vagy megnyitott oldalait pontosan tudom mi történik. De nyilván ha most elmondanam akkor csetepaté lenne el válnának pénz se lenne ami azért szempont szóval nemtudom micsinaljak

2022. júl. 30. 08:48
 81/116 Drakula ***** válasza:
63%

Ha meg tudod hogy csalja egy másik nővel, és nem szólsz akkor bűnrészes leszel.

Bár abból amit le írtál, szerintem félre értesz valamit...

2022. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/116 anonim ***** válasza:
53%
Egyedül élek 🙂 ez nem jött be.
2022. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/116 anonim ***** válasza:
100%

"az élet nem fekete-fehér 🙂 de majd rájössz te is"

Ezt megcsalt félként mondod ilyen vidáman?

2022. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/116 anonim ***** válasza:
100%

"miért érzed úgy, hogy más párkapcsolatába neked van beleszólási jogod? te megengeded, hogy a tiedbe beleszóljanak?"

Nem légüres térben élünk, hanem társadalomban. Lépten-nyomon beleszólunk egymás párkapcsolatába meg úgy egyáltalán, mindenféle területen beleszólunk egymás életébe pusztán azzal is, hogy létezünk, hogy reagálunk dolgokra (akár csak szavak nélkül, azzal, hogy kiül az arcunkra ez-az, pl. amikor azt halljuk, hogy valaki valakibe beleszeretett, valaki valakit feleségül vett, vagy épp valaki valakit megcsalt, stb.). Az is beleszólás, ha nem adunk X forint fizetést a beosztottunknak, hanem csak X/6-ot (mert akkor majd szóba se jön, hogy az Eiffel-torony tetején kérhesse meg a kezét a szíve választottjának), stb. Ilyen az élet. Ennek tudatában kell hűséget ígérni egymásnak. Mármint nem muszáj, de ha valaki megteszi (és itt arról van szó, hogy megtették, hiszen összeházasodtak), akkor ne csodálkozzon, ha majd meglesz az emberek véleménye arról, ha mégis hűtlen lesz. És mivel szólásszabadság is van, meg olyan az emberi természet, hogy szereti megosztani másokkal, amit megtudott (lásd: fb, insta, stb. virágzása, bulvárlapok népszerűsége, pletykálás, stb.), nyilván nem lehet arra számítani, hogy majd mindenki magában tartja, amit megtudott, vagy akár csak azt, amit gyanít. Ezek a keretek. Mindenki saját maga döntheti el, hogy ilyen körülmények között ígér-e hűséget vagy nem, és ha igen, megtartja-e az ígéretét vagy nem - aztán viszont kénytelen lesz viseli a következményeit, bárhogyan döntött is.

2022. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/116 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, mennyi idős vagy?

Az általad leírtakból nem igazán derül ki semmi hogy történt e megcsalás avagy sem. Egyáltalán miért nézegeted apud telefonját? Ha te hozzáférsz az üzeneteihez, akkor anyukád is. Egyszóval ha történt hűtlenség anyud már rég tud róla.

Mindenesetre ha még kiskorú vagy elmondhatod anyukád felé az aggodalmad, hogy láttál valami félreérthetőt egészen véletlenül apád telefonján, ha meg már nagykorú, akkor javaslom a saját életeddel foglalkozz. A szüleid felnőtt emberek, tudják mit csinálnak. Annyi biztos kellemetlen szituáció, de van amibe nem szabad beleszólni még egy családtagnak sem. Gondolom te sem örülnél ha párod lenne és anyud vagy apud összebeszélne vele a hátad mögött.

Látom árasztottak el sokféle észrevétellel a kérdésed alatt, hallgass az eszedre.

2022. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/116 anonim ***** válasza:
78%

"anyud vagy apud összebeszélne vele a hátad mögött"

Ezt hogy érted?

2022. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/116 anonim ***** válasza:
53%
83 felnőtt ember vagyok. engem is ért már sok fájdalom. de csak az optimizmus segített mindig "túlélni". nem lettem megkeseredett ember, mert senki miatt nem akarom, hogy az életem kárbavesszen.
2022. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/116 anonim ***** válasza:
100%

"csak az optimizmus segített mindig "túlélni""

A 70-esnek írtad, hogy az élet nem fekete-fehér, aki arról írt, hogy ő őszinte volt az anyjával, elmondta neki, hogy megcsalja az apja, és így maradt meg az anyjával a jó viszonya. Erre azt mondani, hogy az élet nem fekete-fehér, nekem egyáltalán nem optimizmusról beszél. Hiszen aki optimista, az abban bízik, hogy a jóra, az őszinteségre lehet alapozni, ahogy a 70-es tette, és akinek be is jött a módszere, hiszen azóta is megvan az őszinte viszonya az anyjával. Erre azt mondani, hogy az élet nem fekete-fehér nekem inkább cinizmusnak tűnik. Mintha azt mondanád vele, hogy jobban tette volna, ha elmismásolja a hűtlenséget, ha belemegy a hazudozásba, a titkolózásba az anyja előtt - a hűtlen apját védve...

2022. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/116 anonim ***** válasza:
40%
86, pont úgy ahogy írom!
2022. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/116 anonim ***** válasza:
100%
De miről beszélnének vele a háta mögött? Adj valami példát, mert így többen nem értjük...
2022. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!