Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja anya lefogadni...

Miért nem tudja anya lefogadni, hogy én szeretek olvasni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 30. 10:10
 61/93 anonim ***** válasza:
2%

#55. Létezik átmenet is...


És mint írtam, van magas minőséget képviselő Sci-fi és Fantasy.


Ezek valamennyire mind annak tekinthetőek és még könnyen olvasható, nagyon rövid alkotások is emellett:


Philip K. Dick - Ubik


Arkagyij Sztrugackij és Borisz Sztrugackij - Piknik az árokparton


Alfred Bester - Tigris! Tigris!


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, melyek rövidek és akár fiatalabbak is próbálkozhatnak vele...

De akár a Gépnarancs és az 1984 C. disztópiák is tekinthető sci-finek.


A 40-50 könyv nagyon sok egy évben... Azért tudsz ennyit elolvasni egy év alatt, mert valószínűleg a legtöbbnek semmi értelme.


Te is abba a hibába esel, hogy azt hiszed az olvasásra hogy hasznos időtöltés, csak azért mert olvasás...


Ez egy nagy tévedés.


A nagy filozofikus könyvek meg azért nem kötnek le, mert valószínűleg nem tudod felfogni Őket...

De sebaj, ez nem sértés... Elsőre ugyanis senki sem tudja.

A tényleges filozófia az olyan, hogy néhány oldalt is annyira megterhelő értelmezni mint egy egész “hagyományos” könyvet.

Akit érdekel az ilyesmi, az évek alatt jut el odáig, hogy Kierkegaardot olvas és értelmezni is tudja...

Nincs senki felé ilyen elvárásom, miért is lenne?


De magam részéről, én úgy vagyok vele, hogy aki ilyesmit olvas azt elismerem és örömmel tölt el, hogy valakit érdekelnek ilyen dolgok.


Ez nem sznobság...


Az írás művészet és nem teljesen szubjektív, hogy mi a jó és rossz, csak egy bizonyos szintig.


A young adult könyvek meg olyanok mint a mekis kaja...

2021. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
31%

Ki mondta, hogy a királykisasszonyosokat preferálnám? Szenny és agymosás mindkettő.


Neked egyértelmű, de marhára nincs az anyával semmi gond. Egy szava nincs, miután megtudja, hogy kötelező. Abban meg mi irigyelni való van, hogy valaki young adult-ot olvas? Én se örülnék neki, ha csak ilyen agymosodákat olvasna a gyerekem.

2021. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 A kérdező kommentje:
#59 Nem azt írtam, hogy a kötelezőkre szava nincs, hanem azt, hogy azután nincs rá szava, hogy tudja, hogy kötelező. Például A varázshegy Thomas Manntól nem volt kötelező, és az is belecsúszott a a "hülyeség" kategóriába, pedig nem mondanám, hogy ez egy "tiniláncsoknak szóló agymosás". És a Bűn és bűnhődés is a "hülyeség" kategóriába volt, addig amíg nem mondtam, hogy amúgy ez egy kötelező olvasmány.... :D
2021. ápr. 30. 13:29
 64/93 anonim ***** válasza:
85%

#62 nem mondtam hogy azt preferálnád, de az valahogy mégis jobban elfogadott, pedig ugyanúgy lehetne károsnak nyilvánítani.

"Egy szava nincs, miután megtudja, hogy kötelező"

szerintem pont ez a gond. hogy ha a suli miatt kell, akkor oké, olvassa, de amit a saját maga szórakoztatásáért olvasna az hülyeség? ne szórakozz az életben, mert csak a munka számít?

2021. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim ***** válasza:
56%

Gáz igazából mindettő, bár a probléma gyökere ugyanaz (mind a szürke ötven árnyalata, mint a királykisasszonyos agymenések esetében). Na de ez messzire vezetne, a saját meggyőződésemmel meg nem traktálnék most senkit bővebben.


De, lehet és kell is szórakozni, viszont lehet azt igényesen is tenni. Az anya is túlzásokba esik egyértelműen, de állandóan / többségében young adult-okat olvasni sem célszerű.

2021. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
100%
*mind
2021. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 Savlekotő ***** válasza:
85%
Had olvasson mindenki azt amit ő szeretne lol lassan megint könyveket égetünk meg embereket mert egyre több a frusztrált degenerált aki ha ő utál valamit mindenkinek ugyan úgy kell gondolkodni ez az igazi förtelem agymosás nem egy szabadon választott el olvasott könyv ..
2021. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
52%

Benézted, nagy feminista vagyok, nőjogi szempontok alapján udnorítanak mind a kisasszonyos mocskok, mind a szürke ötven árnyalata-féle bántalmazó kapcsolatra idomító okádmányok. Ha neked ez a mű jó szexre asszociáló akármi, akkor a probléma veled van. A borzalmas ember a magadfajta kontextusban gondolkodni képtelen okoskodó. Vedd be azt a savlekötőt, szükséged van rá!


Jah és nem, nálunk senki nem menekült el, művelt, felvilágosult család vagyunk, ahol alapérték az, hogy nem olvasunk nőket degradáló undormányokat. Ha valahonnan menekülnék, az a hozzád hasonló mentalitás.

2021. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 Savlekotő ***** válasza:
17%
Mindenki azt csinál amit akar a párjával ami mindkét félnek megfelel,eleve nem köti senki anyu apu orrára a fétiseit főleg ha anyu aki igazán nárcisztikus és még a szex pozókba is belepofázna a friss házasoknál,femina h 14csa
2021. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:
18%
Szoktál segíteni otthon a házimunkában? Én bármiben lefogadnám, hogy nem azzal van a baja anyukádnak, hogy olvasol.. Mit, mikor, hogyan.. ezek lehetnek a problémás történetek..
2021. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!