Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen egy jó anya?

Szerintetek milyen egy jó anya?

Figyelt kérdés

Sajnos felmerült bennem egy olyan kérdés,hogy vajon anyám jó anya e?

Valahogy nincs meg az a közeli “intim” dolog.Értem én,hogy nem ölel meg,nem ad puszit az arcomra,nem mondja hogy szeret,nem mondja,hogy büszke rám.

A legtöbbször azt mondja,hogy ne fárasszam már a hülyeségeimmel...Elmegyünk vásárolni meg csinálunk közös programokat is,de vásárlásnál is mindig lecsesz,hogy egyik nadrag se tetszik nekem pedig mar vagy 5 uzletben voltunk.És ilyenkor rosszul érzem magam,hogy miert nem lehet megerteni hogy nem tetszik egyik nadrag se és miert kell ezert lecseszni? Úgy érzem,hogy mindig én vagyok a szar és mindenért én vagyok lecseszve pedig rajtam kívül van még 3 testvérem.(de ők már nem laknak otthon)

Ha valami aggasztó dolgot veszek észre magamon pl.lehet hogy cukros vagyok akkor azt mondja hogy dehogy vagy beteg ennek a betegsegnek nem ezek a tunetei.Nem veszi komolyan a betegségeimet se.

Ha egyutt ebedelunk akkor folyton mondja hogy ne csamcsogja és ezért már enni se merek normalisan a sajat otthonomban.Én soha nem mondom neki hogy milyen idegesitoen eszik pedig megtehetném.

Bevallom apum barátnőjétől megkaptam azt a törődést és anya-lánya kapcsolatot amit a vérszerinti anyumtól nem.

Tudom 19 éves vagyok és már majdnem felnőtt,de egyszerűen nem hagy nyugodni ez az egész sztori.


2021. ápr. 29. 09:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam,hogy én nem szeretnék ilyen anya lenni.Hogy lehetne majd a gyerekeimmel jó kapcsolatom?
2021. ápr. 29. 09:05
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Jézusom. Ahogy olvastam a sorokat én annyira az én és anyukám kapcsolatára gondoltam. Mert nálunk ugyanez van szinte.

Én ebből egyet tanultam.

Mindenen felül anyukám egy csodálatos nő, rengeteget tett értem és jelenleg is tesz, számtalan értéket kaptam tőle, és akárhogy nézzük ő nevelt fel. Anyatigrisként védett, ha bántottak, azt viszont szerintem nem is tudja, hogy a legnagyobb sebeket ő ejtette rajtam.

Én egyet tudok biztosra.

Nem ilyen anya leszek. És neked is csak ezt tudom tanácsolni, hogy ebből tanulva, ne tedd majd ezt a gyerekeddel. Teremts vele olyan kapcsolatot amilyet te is szerettél volna.


Egy 19 éves sorstárs.

2021. ápr. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Hát ő nem jó anya, az tuti.

Abból, hogy neked hiányzik az ölelés, a puszi stb. arra lehet következtetni, hogy te normális vagy. Ha majd lesz gyereked, akkor add meg neki azt, ami neked hiányzott gyerekkorodban. Ez úgyis kölcsönös lesz. Sajnálom, hogy ilyen anyák vannak :(

2021. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Van egy könyv: "Hogyan ne legyünk tökéletes anyák?". Érdemes elolvasni!
2021. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy az én anyám milyen, sose kérdőjelezném meg. Olyan, amilyen, nem tudom megváltoztatni, ha nem tetszik, max minél előbb elmegyek otthonról. Azt, hogy én hogyan leszek jó anya, tudja az ég. Mert lehet, hogy én amit felelősségteljes nevelésnek gondolok, a gyerekeimnek annyira nem fog tetszeni. Mindenesetre én mindig meg fogom hallgatni a gyerekeimet, foglalkozom velük, soha nem fordulok el tőlük, igyekszem támogatni őket mindenben, jófej szülő szeretnék lenni. Én leszek az, akire a legjobban számíthatnak az egész világon. Igyekszem majd értelmes embereket nevelni belőlük. Senki nem bánthatja őket sehogy. Lehet, ez már valakinek túl sok, de én úgy gondolom, nincs is fontosabb a saját gyermeked boldogságánál.
2021. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!