Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja anya lefogadni...

Miért nem tudja anya lefogadni, hogy én szeretek olvasni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 30. 10:10
 11/93 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem túl könnyen ítélkeznek és vetítenek ki rémképeket itt sokan az anyára. Nem írta a kérdező, hogy elégedetlen nő lenne, sem azt, hogy azt akarja, hogy a képmása legyen, sem avíttnak nem írta, akinek csak kasza-kapa-gyári meló lenne a fejében. Nem sajnálja a pénzt a gyerekétől, nem veszi el tőle a könyvet, nem gúnyolja miatta, egyszerűen vág egy arcot, és nem mondja el, mi van a háttérben.
2021. ápr. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 Savlekotő ***** válasza:
60%
Nem akarja h tanult legyél többre vidd lelépj.
2021. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
22%
És csak megy az ítélkezés az anya felett látatlanban...
2021. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:
81%
Az olvasás nagyon hasznos, szélesíti a látkókört, feltéve, hogy az ember nem csak ponyvát olvat.
2021. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 Savlekotő ***** válasza:
93%
Normális anya békén hagyja a gyerekét olvasni inkább olvasson tanuljon mint influenszereket lessen és az a minta legyen h sminket pakolgat jobbról balra videón a sok hülye meg követi..
2021. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
90%
Szóval ne hallgass rá.
2021. ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 Metionin ***** válasza:
95%
Hát ez így érdekes. Az enyém soha egy könyvet el nem olvasott de örült annak hogy én olvasok mert addig se kell velem foglalkozni, csendben vagyok, nem megyek ki a többi gyerekhez meg ilyenek. Kb. a könyvtárban laktam. Anyukád azért fura mert ő anno olvasott, szerintem valami csalódás érhette amit a könyvekre, olvasásra vetít ki. De ezt igazából csak ő tudhatja.
2021. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

#11, #13: Arról nem volt szó, hogy az anya hiányolja a házimunkában való részvételt, vagy sokallja az olvasást a tanulás vagy a sport rovására. Ráadásul nem a pénzt sokallja, hiszen a nótbúkba is beszállt.

Tehát nem könnyen megy az ítélkezés, hanem megalapozottan. Aki az olvasást, mint szabadidős tevékenységet elveti, az jobb esetben tájékozatlan, mert nem méri fel, hogy így is lehet tanulni, fejlődni. Az ugyan nem igaz, hogy aki olvas, az okos lesz, de aki olvas, az részben emiatt is szinte mindig jobban teljesít a suliban, nagyobb a szókincse, szokott tudni önállóan gondolkodni.

Rosszabb esetben le akarja húzni magához a másikat, mert nem akarja, hogy többre vigye vagy boldogabb legyen (mert akkor ő hozzá képest kevesebb lenne). Ez többnyire tudatlan, nem feltétlenül gonoszságból fakad. Hanem csak ennyire nem ismeri magát sem az illető. Ennyire nem figyel magára. Ha úgy tetszik, ennyire buta.

2021. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
82%
Látom, minden gondolkodás nélkül lepontozták páran a 11.és 13. hsz.-t. Talán így: mivel nem szegény a család, anyuka pénzeli a gyereket rendesen, laptopjába beszállt 40 rugóval, ezért feltételezem, minimum középszinten állnak. Mivel nem tépi ki a kezéből a könyvet, nem bántja miatta, nem veszekszik, ezért nem látom értelmét az anya vaktában démonizálásak sem. A kérdező egy szóval nem mondta, hogy az anyja a saját "képmásaként" kezelné, hogy lebeszélné a tanulásról, hogy alapból egy tájékozatlan ember lenne, aki nem fogja fel, mire jó az olvasás. Ezért mondtam, hogy inkább trauma állhat a háttérben, esetleg kigúnyolta valaki korábban az anyát, mikor ő olvasott, nagyon készült, sokat tanult egy egyetemre stb., de nem vették fel, és ilyesmiktől védheti a lányát, mert tudattalanul ilyen emlékek mozgatják. Van egy rakat könyvük otthon, tehát nem a kasza-kapa-gyári melóban gondolkodó rétegről beszélünk.
2021. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 Savlekotő ***** válasza:
58%

egy rakat könyv amit elzár lol.. hülyeségnek nevezi bármi is az, panaszkodik,

Biztos hogy anyukát kell itt Isteni.. Persze kislányom ne olvass füvezz kefélj a bokorba fűvel fával, nézzél dologtalan embereket videón légy te is ilyen, buta nulla forintot érő,hát gratulálok akinek a könyv a legnagyobb ellensége..

2021. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!