Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja anya lefogadni...

Miért nem tudja anya lefogadni, hogy én szeretek olvasni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 30. 10:10
 51/93 anonim ***** válasza:
93%

"Aki elolvassa az Alkonyatot az csak kevesebb lesz."

távol álljon tőlem hogy az alkonyatot védjem, de ha valakinek tetszik, és örömmel tölti ezzel az idejét, akkor miért ne tehetné? mindenkinek megvan a maga kedvenc kikapcsolódása, biztos te is csinálsz olyan dolgokat, hobbit, ami más szerint értelmetlen, haszontalan időhúzás.

2021. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
82%

Na a végére mégis kezd kiderülni, hogy nem kellett volna démonizálni az anyát meg mindenféle műveletlen, kasza-kapa-gyári melós elhanyagoló szülőnek kikiabálni, aki azt akarja, hogy a lánya fűvel-fával hemperegjen (igen, rád gondolok leginkább, hisztiző Savlekötő hozzászóló).


Nem lesz valami attól érték, mert jaaaaj, köööönyv. Ott van pl. a szürke ötven árnyalata (direkt kisbetűsen). Meg sem születik, ha nincs a Twilight, nők milliói meg habzsolták ész nélkül azt a gyomorforgató beteges szemetet, és hitték normálisnak a könyvben leírt nárcisztikus f.szkalap viselkedését. Igen, bizonyos esetekben olvasni merő idő és agysejtpusztítás.

2021. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
62%
""Aki elolvassa az Alkonyatot az csak kevesebb lesz." Miért is? Mert neked nem tetszik?
2021. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
56%

#51. Lehet hogy még nem olvastad...


Amellett hogy rossz és gagyi, még ideológiákkal is tömi a fiatalabb generációk fejét, de csak sunyi, alattomos, nehezen észrevehető módon.


De ez már kezd elég off topic lenni.


Korábban amúgy írtam azt is, hogy nincs baj azzal, ha valaki ilyeneket olvas, de kell a mérték.


Vagy azzal sincs probléma ha valaki az összes szabadidejében vámpírnaplókat, meg árva angyalt néz?


Persze, csinálja ami boldoggá teszi, de szerintem képmutatás azt mondani, hogy Te ezzel teljesen meg vagy békélve...

2021. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
79%

Már miért idő pocsékolás a Young adult könyv?

Engem nem kötnek le a nagy filozofikus könyvek, azok amiket elvárna pár válaszadó, hogy olvassanak.

Jó megtudni, az életem nagy része idő pocsékolás.

Évi 40-50 könyvet olvasok, van, hogy többet. Ezek mind fikciós, mint fantasy, természetfeletti, romantikus, kitalált, sci-fi. Egy 'komoly' könyv sincs benne.

Isten mentse a gyerekeiteket, ha olvasni akarnak, mert csak akkor örültök neki, ha élet kérdéseit tartalmazó, borzasztó nagy mondandóval rendelkező könyveket olvasnak.

2021. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:

#54 persze hogy nem olvastam, én nem veszek olyan szart a kezembe :D és tudom, mennyire problémás, de szerintem ha valaki ezekkel tisztában van, de mégis élvezi a könyvet, tetszenek neki a karakterek, akármi, akkor miért ne olvassa?

senki sem tagadja hogy vannak káros könyvek. sok baromságot leírtak főleg a new age idején. haltak már meg emberek könyvek miatt. nyitott szemmel kell járni (és olvasni), utána kell nézni dolgoknak, és akkor nem lesz baj. ha tudod pl hogy a twilight elég kemény mormon/keresztény dolgokat nyomat (lerágott csont már a téma, csak az nem tudja aki barlangban él), akkor nem fognak hatni rád, de mégis lehet élvezni a könyvet.

2021. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 A kérdező kommentje:

Öhm.... Leszállhatnánk a Twiglight témáról? Nem ide tartozik, és nem is szeretem...

Nyugodt pillanatban kérdeztem meg, hogy mi baja anyunak ezzel, de azzal jutottam arra, hogy hülyeség. És az a baj, hogy ha olvasni lát ezt szóvá is teszi mindig.

Tök mindegy, hogy valami random young adult könyvet olvasok, vagy éppen Bűn és bűnhődést. Ugyanúgy az a reakció, hogy "ennek semmi értelme", addig a pontig, amíg azt nem mondom, hogy dehát ez a kötelező olvasmány. :D

2021. ápr. 30. 13:17
 58/93 anonim ***** válasza:
39%

Írtam: nem azzal van baj, ha valaki lazul, és elolvas néha könnyebbeket. Fantasy, sci-fi nekem is kedvenc műfajok, hanem azzal a temérdek szeméttel, amivel a tinilányok agyát mossák. Legjobb példa erre a Twilight, aminek "köszönhetjük" az átkozott szürke ötveny árnyalatát.


Utolsó beszélgetéset meg óriási csúsztatás. Ki mondta, hogy csak az élet nagy kérdéseiről olvashatna? Viszont nettó szemetet, ami arra buzdítja, hogy egy nárcisztikus f.szkalap után loholni mekkora romantikus már biztos meg nem vennék neki...

2021. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
33%
Tök mindegy, hogy valami random young adult könyvet olvasok, vagy éppen Bűn és bűnhődést. Ugyanúgy az a reakció, hogy "ennek semmi értelme", addig a pontig, amíg azt nem mondom, hogy dehát ez a kötelező olvasmány. :D --> Ergo anyádnak marhára nem az olvasással van baja, mert a kötelezőkre egy szava nincs. Valószínű túl sok tinilányoknak írt agymosós könyvet olvasol, és neki ebből van elege.
2021. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
78%

"egy nárcisztikus f.szkalap után loholni mekkora romantikus"

mert a sok királykisasszonyos gyerekmese tényeg sokkal jobb. menj hozzá, pedig azt se tudod kicsoda. egyikben sincsenek igazi érzelmek vagy igazi emberek.


amúgy a kérdező válaszaiból egyértelmű hogy az anyának nem az a baja hogy mit olvas, hanem hogy egyáltalán olvas. tehát nincs egy jó érve se. szerintem az a baja hogy irigy a kérdezőre, amiért így elvan magában. lehet anyukának nincs hobbija

2021. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!