Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja anya lefogadni...

Miért nem tudja anya lefogadni, hogy én szeretek olvasni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 30. 10:10
 41/93 A kérdező kommentje:

Semmilyen könyvekre nem mennek el tízezrek, mint mondtam. Max évi 15-20 ezer körül, nyárimunkás pénzből ráadásul.


Hát az amúgy elég változó, hogy milyen könyveket olvasok. A Twiglight és ilyesmik annyira nem mozgattak meg soha. Az ilyen vámpíros-szerelmes történeteket határozottan nem szeretem, nem köt le. A közelmúltban többek között Thomas Mann A varázshegy című könyvét is olvastam. De egyébként változó, azt olvasom, amihez éppen kedvem van, vagy szimpatikusnak tűnik.

2021. ápr. 30. 12:31
 42/93 A kérdező kommentje:
A fantasy-t is nagyon szeretem egyébként... Már a vámpírokon kívül :D
2021. ápr. 30. 12:32
 43/93 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként miért nem kérdezed meg tőle úgy, ahogy a 20-21. hsz-ben javasolták?
2021. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
32%
ebook readerben nem gondolkoztál még? érdemes lenne szerintem beszerezned
2021. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 A kérdező kommentje:

Ha megkérdezem, az a válasz, hogy az a baja, hogy hülyeség :D

Gondolkodom az ebook olvasón, csak nem tudom mennyire jó ötlet. Digitális oktatás alatt sokat kell képernyőt nézni, olvasás közben, szabadidőben meg nem feltétlen szeretnék egy képernyőt nézni. Meg igazából nincs olyan horribilis mennyiségű könyvem, mint amilyennek tűnhet leírás alapján. Egy kisebb polcon vannak a régebbi mesekönyvek, amik kiskorom óta megvannak, meg egy nagyobb polcon az olyanok, amiket mostanában olvasok. És az a polcom sincs tele, lévén, hogy négy éve kezdtem el olvasgatni a kötelezőn kívül, nagyobb gyakorisággal meg egy éve. És polc alatt nem a plafonig érő szekrény nagyságú polcot értem, hanem van egy szekrény a szobába, aminek az alsófele egy ajtós szekrény, ahol ruhák vannak meg egyebek, a felső negyede szintén, és középen van két polc része, és az egyiken vannak a mesekönyvek kisiskolás koromból, és egyéb random tárgyak, a másikon meg a most olvasott könyveim :D

2021. ápr. 30. 12:46
 46/93 anonim ***** válasza:
79%

#37: ez a tipikus korlátolt hozzáállás. Ami neked tetszik, az jó dolog, ami neked nem tetszik, azt meg üldözni kell. Ne haragudj, de rémesen buta hozzáállás, és hiába olvastál Hamvas Bélát, nagyon tájékozatlan vagy.

Pont az a baj a hazai oktatással, hogy az alkotások csak egy önkényesen kiválogatott, nagyon kicsiny részét tekinti értéknek (azt viszont kötelező jelleggel rátukmálja mindenkire), ami ezen szűk részhalmazon kívülre esik, azt pedig az értéktelen és haszontalan kategóriába sorolja. Tök mindegy, hogy kinek mi az érdeklődési köre, a rendszer elvárja, hogy mindenki ugyanazokat a témákat és stílusokat szeresse. Na, ezért utál a többség olvasni. Hadd linkeljek egy, a témában az átlag gyakorizónál nagyságrendekkel tájékozottabb szakember véleményét:

[link]

Az iskola egyik fő feladata lenne, hogy megszerettesse az olvasást. Túl azon, hogy ebben nagyobb kudarcot nem is tudna felmutatni a rendszer, generációnk szégyene, hogy vannak, akik még azt a pár százaléknyi embert is megpróbálják lebeszélni az olvasásról, akik egyébként önként szeretik csinálni. Nincs rá jobb szó, ez szégyen.

Az is szégyen, hogy ha valaki csinál valamilyen kicsit is kreatív, az elmét vagy a képzelővilágot megmozgató tevékenységet, akkor egyből mindenki habzó szájjal ront rá, bénábbnál bénább kifogásokkal, meg a dolog "hasznosságának hiányával" előhozakodva. Persze, ha jó átlagos tinédzser módjára Való Világot, Herbyt, Molnár Krisztiánt, vagy valami 60-as IQ-jú, magát beauty vloggernek tartó retekribit nézne, vagy épp két szál cigi között egy kis töményet szlopálna, azzal senkinek semmi baja nem lenne. Mert az ugye mennyire hasznos és jó... De ha olyasmit csinál, ami ennél kicsit nívósabb, akkor már menten bele kell kötni, hogy mekkora selejt, amiért nem Hamvas Bélát olvas, hanem csak tucatnyi mást, ami amellett, hogy a szókincsét, képzelőerejét, és a kreativitását is növeli, még szórakoztató is a számára.

2021. ápr. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:
88%

"szabadidőben meg nem feltétlen szeretnék egy képernyőt nézni"

az ebook readereknek nem olyan a képernyője mint a telódnak vagy a monitorodnak. e-ink technológiával készülnek, nem bocsátanak ki villogó fényt, teljesen máshogy működnek mint a többi képernyő, így ugyanúgy kímélik a szemet mint a nyomtatott papír.

ez a videó nagyon jól összefoglalja: https://www.youtube.com/watch?v=dhRgw0HfrYU&ab_channel=Techn..

2021. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 anonim ***** válasza:
4%

#40. Értem amit mondasz, de annyiban nem mindegy, hogy sok könyv csak azért mert könyv még semmit nem épít az emberen...

Amivel nincs probléma, csak a falra mászom attól, hogyha valakit csak azért elkönyvelnek okosnak mert szokott olvasni, csak mert manapság nem divat...

Meg azt mondják, hogy a az olvasás az mindenképpen egy jó szokás.

Nem, a sok young adult baromságot olvasni ugyanolyan káros mint folyamatosan bámulni a hülye tini sorozatokat. És nem ad semmit az emberhez, nem fejleszti semennyire, sőt.

Ettől még nincs baj azzal, ha valakinek ez a hobbija, de akkor valóban meg kell tartani a mértéket.


Scifiből (meg gondolom Fantasiyból is) vannak olyanok melyek nagyon durva minőséget képviselnek és katartikus élményeket kínálnak, ami építi az embert, a művészet mértékegysége a katarzis...


Pl. Asimov alapítvány trilógia.


De a nyelvezet és helyesírás mellett sem lehet elmenni.

Az tény, hogy én rengeteget olvasok és mégis nagyon rossz a helyesírásom, ez sajnos egy gyengeségem.

De tapasztaltam, hogy amikor olyan könyveket olvastam magyarul melyeknek a fordítói siralmas munkát végeztek, akkor rendesen elkezdett romlani a helyesírásom és azt a szintet sem tudtam tartani amit előtte.

2021. ápr. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
24%

#46. Csak példaként említettem Hamvast, mint a magyar filozófia egyik csúcsát... Arra volt egy példa, hogy minek örülnék, hogyha olvasná a gyerekem.

Azért olvasná mert érdekelné, sehol sem kötelező anyag.

Vagyis annak örülnék ha ilyesmi érdekelné tini vámpírok románca helyett...


De ismétlem, ez csak egy példa.


Írhatnék 1001 másik példát.

Nem kell, hogy mindenki ugyanazt szeresse, vagy mindenki ugyanazt ismerje el...


De valami nem hogy semmilyen irodalmi értéket nem képvisel, de az égvilágon semmilyet sem.


Aki elolvassa az Alkonyatot az csak kevesebb lesz.

2021. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 anonim ***** válasza:
78%

Oké kérdező, de úgy kérdezed meg, ahogy írták neked, vagy csak úgy odavágod neki kutyafuttában?


Egyébként osztom a véleményt, önmagában az olvasástól senki nem lesz okos ember, max. művelt, de még az sem biztos. Semmi baj, ha valaki lazul, és elolvas néha young adult-ot, de ha valaki állandóan csak ilyeneket olvas az már tényleg időpocsékolás. Szerintem a kérdező anjyának nem az a baja, hogy olvas a lány, hanem, hogy csak ilyen bóvlikat. Vett neki könyvet korábban, szóval nem a könyvek az ellenség...

2021. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!