Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
 131/148 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem mielőtt gyilkosságot kiabálsz kedves utolsó, először inkább tanulj meg fogalmazni.

A vallásnak ehhez SEMMI köze, valaki vagy hisz benne vagy nem. Francnak kell ezt ideje keverni.

Szerinted, aki nem hisz se istenben, se a bibliai mesékben, azt meg fogja hatni, hogy a vallás szerint mi, minek minősül? :D Megsúgom: nem.

Egyébként az abortusz nem gyilkosság, tehát a mondanivalód már itt bukott.

2020. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/148 anonim ***** válasza:
42%
idekeverni*
2020. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/148 anonim ***** válasza:
35%
131-132 a parttalan vitát be lehet fejezni. A magzat él. A ab. után nem él. Tehát egyezzetek ki: az ab. egy élet kioltása. Pont.
2020. nov. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/148 anonim ***** válasza:
66%

Az embrió fejletlen, nem érez fájdalmat, nincs tudata és a nő méhén kívül életképtelen!! Magától lélegezni sem lenne képes! Még csak egy lehetőség, de iszonyú messze van a kifejlett gyerektől.

Tehát valamit, ami meg sem született, nemes egyszerűséggel nem lehet megölni.

Ha annyira élne, a nő testén kívül is képes lenne életben maradni, de ugyebár nem az. Szóval jó lenne a hülyeségek összehordását befejezni..

2020. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/148 anonim ***** válasza:
69%
#134: AB idején semmiféle magzat nem létezik, max. egy sejtcsomó, max. embrió. Amiről már többen kifejtették fentebb a biológiai tényeket, nem ismételném.
2020. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/148 anonim ***** válasza:
44%

#137: NYUGSZIK A BETEG! szépen töröld le a habot szád széléről, és imádkozz egyet, attól majd lenyugszol.

Esetleg még lehetne forgatni kicsit biológiakönyvet és hasonlókat, hogy kicsit jobba megvilágosodj.

2020. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/148 anonim ***** válasza:
69%
Jól van 137, élet és élet között is ÓRIÁSI különbség van. Egy 1 éves gyerek is él és egy embrió is, ergo a kettő ugyanaz?! Segítek: nem ugyanaz. Nagyon nem. Egy megszületett, érző életnek nincs szüksége más testére és szervezetére ahhoz, hogy a legalapvetőbb életfeltételre, a légzésre képes legyen, ellenben egy néhány millis embriónak... Úgyhogy a habzó szájú fröcsögés helyett talán forgass meg alaposan egy biosz könyvet.😉
2020. nov. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/148 anonim ***** válasza:
40%

Megértem, hogy vannak akiknek szükségük van erre a hazugságra: a megfogant élet csak egy sejtcsomó. Nem tudnak szembenézni a saját lelkiismeretükkel, azért ez a kétségbeesett hazudozás ennél a témánál. Azt is tudják, amikor az élet kioltására sor kerül, szó sincs pár mm-ről, a 6. héttől már szíve is dobog az élő emb(e)riónak.

Ám egyszer mindenkinek szembe kell nézni a tetteivel, nem lesz mi mögé bújni. Addig megfelelő a lelkiismeret elfedésére, a lelkiismeret szólna. (nem ártana pszichológia könyvet is kézbe venni - amelyből tudható, hogy a pszichiáterek a fogantatásig(!) vissza tudják hozni a páciens életét - és fel tudja idézni mindazt, ami prenatális életében történt. Ennek is megvan az oka- ez az általános iskolai "biosz tankönyvekben" még nem anyag)

-----

Azért nem praktikus közösségi oldalakon ezt a magánügy hazudozást tenni, mert itt vannak tizenéves emberek is, akik azt hiszik ettől, féktelenül, gátlástalanul, felelősségvállalás nélkül lehet közösülni. Márpedig nem lehet. Minden tettünknek okokozati láncolatban következménye van. Ezt tudni kell a felnövekvő nemzedéknek.

2020. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/148 anonim ***** válasza:
80%

Itt hazudozni éppenséggel a drága magzatvédők szoktak, amikor az érzelmi zsarolós demagóg szöveget fújják itt vég nélkül, mert jaj szegényke érez és ő élni akar és így-úgy-amúgy. Őrjöngeni is ti szoktatok habzó szájjal, mi tényeket közlünk, amivel a magzatvedok többsége nem tud mit kezdeni.

Mondjuk abba kár a szó, aki szerint egy néhány hetes embrió ugyanolyan “élet”, mint egy már megszületett ember. Mert az utóbbi eseténél valóban lehet gyilkosságról beszélni, ellenben egy pár hetes embriónál. Normális ember képes a kettő között különbséget tenni, ehhez még csak túlzott biológiai tudás sem szükségeltetik.


Valójában pedig még csak szívcsőpulzálásról van szó, a szív, a keringés csak a későbbiekben fejlődik ki teljesen, ergo a te kis “életed” a szívcső pulzálással SEMMIRE nem megy a nő méhében kívül.


A lelkiismeretet meg teljesen felesleges idekeverni, nem kell hárítani meg kivetíteni a saját érzéseid másokra. Az, hogy te ugyanolyan emberként tekintesz egy fejletlen embrióra, mint egy megszületett emberre, az a te egyéni szoc.problémád, nekem csak érző lények kapcsán jöhet szóba a lelkiismeret, ahogy elég sok más embernek is. :)

2020. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/148 anonim ***** válasza:
42%

140 nem tekintek ugyanolyan emberre, mint aki megszületett,nem mondtam azt sem, hogy "gyilkosság", de aki hazugságspirálban van, az belehazudik mindenbe. Csak annyit mondtam: él. ÉL - mit lehet ezen nem érteni?

(Egyébként meg drukkolunk, hogy kukában végződjenek a sejtcsomóid, mert senki sem szeretne ilyen szemléletű nőhöz születni, nem kívánhatjuk ezt senkinek.)

Meg még annyit mondanék a kérdés törlése előtt, a SAJÁT lelkiismeretet NEM HAGYJUK KI SOHA SEHOL - ennyit megtanulhatnál - kicsit kevesebb "habzószájjalozást" és több figyelmet.


Szerintem álljuk le, mert nagyon ki vagy borulva

2020. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!