Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/148 anonim ***** válasza:
36%
#51: Hogy jön ide Radnóti? Ez a vers kis mértékben sem passzol a témához, sem korban, sem tartalomban.
2020. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/148 anonim ***** válasza:
75%

"Egyes amerikai államokban a születés pillanatáig elvetheti."


Ahogy írod, ez akkor történik, amikor a magzat vagy az anya élete veszélyben van, és orvosi javaslatra. Nincs olyan, hogy valakire a 8. hónapban jön rá az, hogy mégis csak abortuszt akar.


Ez ha idióta pro-life amerikai vagy, jól hangzik, de mi azért ne menjünk egy színvonal alá ostobaságban.

2020. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/148 anonim ***** válasza:
71%
18 éves bubuka osztja az észt, de cuki. 🤣
2020. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/148 anonim ***** válasza:
66%
Mit akarsz csinálni egy embrióval, te beteg phasz.
2020. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/148 anonim ***** válasza:
44%

80


kicsit néha megtekerhetnéd az agytekervényeit😕

2020. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/148 anonim ***** válasza:
81%

82


mi a...? 😐😅

2020. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/148 anonim ***** válasza:
70%
Talán ha a magad dolgával foglalkoznál és olyan dolgokban keresnéd a fejlődést amire te vagy hatással nem kellene a pszichológus sem. Nővérem évek óta pszichológushoz jár, de csak annyit sikerült "fejlődnie" hogy mostmár minden nyomoráért anyánk a hibás, neki semmiben semmi felelőssége nincs, mert a rossz döntései is anya miatt rosszak - amúgy ugyanúgy gyógyszereket él. Nah szóval ha ezen az úton akarsz járni, akkor ítélkezz nyugodtan, ha még a saját lelkibékéd érdekel, akkor ne ítélkezz, hanem magad számára állíts fel koncepciókat: pl te nem vetetnéd el, ilyen és olyan forgatókönyvek alapján. Ha olyan a viszonyok ítélkezés nélkül kérdezd meg akkor miért úgy döntött és most hogy döntene és miért. Hidd el, a dolgok nem feketék és fehérek. Ha bele tudsz érezni mások helyzetébe, az sokat segít azon, hogy ne gyűlöld meg megvesd a világot, hanem elfogadd és tudj olyan döntést hozni, amit sosem bánnál meg.
2020. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/148 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként valószínűleg önértékelési gondjaid vannak, és még mindig hárítasz és mások felelősségét keresed a saját problémáidban. Ez teljesen emberi dolog, emiatt nem vagy rosszabb bárkinél, csak még kell érteni, hogy ez nem vezet "gyógyuláshoz".
2020. okt. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/148 anonim ***** válasza:
22%
Egyébként az a középkori gondolkodásmód, hogy meg kell ölni egy beteg magzatot.
2020. okt. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/148 anonim ***** válasza:
30%

79


Amúgy ezt a nácik előszeretettel alkalmazták volna az aztán bíztos.

2020. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!