Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
 111/148 anonim ***** válasza:
75%

"DE ŐK MEG ÉLNÉNEK"


Nem élnének. Nincs akaratuk. Nincs tudatuk.


"Azt fog már fel hogy te ezek miatt abortáltnád azokat magzatokat, olyan okok miatt, ami egyébként is megtörténhet mindenkivel, bármikor."


Én azért vetetném el a saját magzatomat, mert mindent megteszek, hogy ne legyek terhes. Nem akarok terhes lenni, nem akarok szülni. Hogy más mit csinál, az nem érdekel.


De magzatok továbbra sem akarnak semmit.

2020. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/148 anonim ***** válasza:
71%

De kérdező, rengeteg ember van, aki ilyen sorsszerűen hisz abban, hogy ha mondjuk nem ezt tanulja egyetemen, hanem azt, akkor szuper élete lenne, vagy ha jobbra fordul bal helyett, akkor minden más lenne.


Egy olyan dologra vagy ráfixálódva, ami felett semmi kontrollod nem lett volna, és megtörtént. Tehát semmit nem tudtál volna, vagy tudsz most tenni. Ezen túl kell lépni.

2020. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/148 A kérdező kommentje:
Amit leírtál az abszolút jellemző rám, ez inkább a szorongásnak a tünete, nem annak hogy hiszünk a sorsban. Folyamatosan a “mi lett volna ha” című Kérdés jár a fejemben nyilván ez is kényszergondolat formájában Jelentkezik, Sajnos nem tudok mit tenni ellene. Gondold el, hogyha ez a kényszergondolat arra Irányul hogy mi lett volna ha megszületik a testvérem, Akire egyébként iszonyatosan vágytam egész életemben... Milyen brutális Frusztrációt És feszültséget okoz ez egy szorongóban... Sajnos még most sem tettem túl magam ezen a témán, nem is hiszem hogy valaha túl fogom pláne amíg tart a depresszióm és a szorongásom. A jó testvéri viszonyokra pedig a mai napig betegesen féltékeny vagyok ezzel sem tudok mit kezdeni.
2020. okt. 25. 15:51
 114/148 anonim ***** válasza:
27%
Engem is kezelnek depresszióval és generalizált szorongással, pánikbetegséggel. Igaz, én emiatt mindig minden miatt saját magamat hibáztatom, olyanért is, amivel kapcsolatban semmit nem tudtam volna tenni. (Pl. anyukám gyerekkora). És mindig mások helyett van bűntudatom.
2020. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/148 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, míg anyádnál laksz, pofa lapos.
2020. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/148 anonim ***** válasza:
27%

105

Jo, csak az aburtusz nem egy központilag előírt népességszabályozó. Aza sok afrikai nem azért szül, mert nem tud aburtuszhoz jutni, hanem mert igénytelen. Az aburtusz olyan helyeken divat, ahol minden feltétel adott a gyerekneveléshez.

2020. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/148 anonim ***** válasza:
27%
Én támogatom az aburtuszt a liberálisok számára, de kirekesztőnek tartom a születési időhatárt. Ezért javaslom, hogy növeljék meg az időkorlátot az illetők 99-ik születésnapjáig. Ez a idő elött bármely törvénytisztelő állampolgár elvégzhesse rajtuk az abortuszt, bármely által válaztott eszközzel. Az aburtusz elvégző polgár ezen feladat elvégzése után természetsen anyagi juttatás illeti meg, melyet a többi még életben lévő liberálisnak kell megfizetnie.. akár az életével is. Ez igy fair( abszolút felháborító a liberális alláspont, egész egyszerűen gyilkosságról beszélnünk. Láttam videót aburtuszról. A gyermek szinte sikoltozik és fájdalmai vannak. Ilyenkor úgy érzem személyes tudnám megfojtani azokat az ostoba némbereket!) Milyen mindenki? mikor eddig összesen vannak itt vagy tízenketen, akik értékelték a válaszokat és abból három értékelte hasznosnak a választ. Miközben a föld lakossága több milliárd. Te fajtád valóban gusztustalan, nem is tudom hogy képzelik magukat anyának hívni magukat ezek után...🤢🤮
2020. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/148 anonim ***** válasza:
44%
A mesterséges anyaméhét meg nem hiszed, akkor googlizrá..
2020. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/148 anonim ***** válasza:
70%

Hagyjad utolsó, hadd égesse le magát, mást úgy sem tud, ennyire képes. 👏 Személyeskedik, szitkozódik és egy rakás logikátlan bugyutaságot hord össze. Magas fokon űzi az idiotizmust, hogy finom és nőies legyek. :D

Intelligencia 0, ész 0, kulturált megnyilvánulás tripla 0, ellenben a másik ismeretlenül lehordásában csillagos ötös. Kar hogy a tényekkel és érvekkel nincs jóban, mivel az itt felsorolt érvekkel szimplán nem tud mit kezdeni, biológiát soha nem tanult láthatóan, fogalma sincs egy pár hetes embrió fejlettségi szintjéről, de azért osztaná a nem létező eszét. Minden egyes debilségére rá lett már cáfolva többszörösen is, így kénytelen valahogy hárítani és ezért használja a fegyvertelenek "fegyverét" a mocskolódást és személyeskedést. Én valahol mélyen szánom és sajnálom, hogy ilyen megkeseredett, frusztrált, tudatlan és buta ember, de hát szerencsére nem az én bajom.

2020. okt. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/148 anonim ***** válasza:
39%
Én a magzatról beszéltem, mellesleg a USA-BAN 7-8 hónapos egézséges magzatot is el lehet pusztítani, mert a nő menet közben meggondolta magát és mégsem akar gyereket. Te is után nézhetnél a dolgnoak, és ki beszélt itten embriókról? Szövegértés és erkölcs nulla, de mit várunk egy magat fajta sötét libátol. Az életet meg nagyon topon lehet, hogy ilyen szar közöségi oldalokon ilyenkor is itt ütöd el az időt.:D Atya Úristen, felnőtt emberek ilyenekkel tőltik el az idejüket, miközben az átlagnál sikeresebbek. Nem hinném..🤣
2020. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!