Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyetértetek, hogy pofátlan...

Egyetértetek, hogy pofátlan volt a menyem gyereke?

Figyelt kérdés
Tegnap eljött hozzánk a fiam, az unokám, a menyem és annak a gyereke, aki előző házasságából van. Na már most, én egész délelőtt főztem, sütöttem a fiam és az unokám kedvenc süteményét. Bevallom, nem szerettem volna ha a menyem vagy annak a gyereke evett volna a süteményből, mivel azt az én kisunokámnak sütöttem, és ezt szóvá is tettem, amikor a gyerek nyúlt a tál felé. Erre a menyem elkezdett velem ordibálni, lehordott mindennek, és az egész tál süteményt úgy ahogy van, felkapta és kiborította a földre! Utána dühöngve távozott a gyerekekkel. Azóta sem egy bocsánat kérő telefonhívás, sem semmi. Nem tudok napirendre térni ilyen szemtelenség felett! Hívjam ezekután az a nőt ebédre, vagy bármi családi vagy baráti rendezvényre (hozzáteszem az egyik igen jó barátnőmnek sem szimpatikus ez a nő, mert túl kihívóan öltözködik és kávéházakba is jár) nagy ez a másik bajom vele. Férjemmel meg nem tudom megbeszélni, csak leint álandóan ha szóba hozom.Mit tegyek, hogyan viseljem el ezt a nőt?
2014. szept. 15. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemvagy normálus az biztos! Igazi boszorkány vagy
2014. szept. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
92%

Logikád szerint a ruha alatt agyontetovált férjem nem tisztességes apa és én sem vagyok tisztességes anya, mert rövid a hajam és néha acélbetétes bakancsot hordok. Sőt, mi több, egy r.banc vagyok, mert néha dekoltált felsőt hordok.

Sőt, néha a gyerekek hallanak metálzenét is, a sátán zenéjét (:D :D )

Hm. érdekes módon nincsenek lelkibeteg gyerekeink, kedvesek, tisztelettudók, jól tanulnak és sokat olvasnak :D

2014. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

"a magunkfajta"


Az milyen? Neveletlen, rosszundulatú, érzelmiszegény?


A magadfajta hova jár? Csakhogy nehogy szembetalálkozzunk.....

2014. szept. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%
Régen milyen voltál? Ja nagy a kultúra, mi? Játszod az állszentet csitri korodban szénába bújtál fiukkal lyukasztani. Ne hazudj. Mert szánalmas hogy mekkora szentnek képzeled magad. Lenne egy tükör amiben látnád a lelkedet bizony megijednél
2014. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, kezeltesd magad, vagy legalább olvass el egy könyvet a minimális udvariassági szabályokról. Tudod, én is olyan "annak a gyereke" vagyok, anya második férjének az anyja pont ugyanúgy utálja anyát, mint te a saját menyedet, talán hasonló okok miatt, én azt nem tudhatod, de! Ettől függetlenül soha, de soha nem tett köztem és a vérszerinti unokája között különbséget semmiben! Se ajándékban, se sütiben, de még csak pénzben sem! Ha az egyik kapott, akkor a másik is, mert ez így normális, nem pedig rászólok egy kisgyerekre, aki a sütis tál felé nyúlkál, mert, hogy ő valami pária a szememben, nem pedig a kisunokám! Undorító vagy, Kérdező... A menyed helyébe lehet, hogy inkább az arcodba vágtam volna a süteményt, egyed meg te, ha már senkinek nem szabad nyúlkálni felé... Ugye, tisztában vagy vele, hogy a drága kisunokádat is ez a nő szülte? Nem biztos, hogy a közelébe engednélek többet, mert nem a megfelelő viselkedési normákat (osztozkodás, megosztom a családommal, amim van, kedvesség) közvetíted felé, hanem valami elkorcsosult, irigy berögződéseket. És ez az, ami igazán probléma, hogy te be sem látod, hogy a TE viselkedéseddel van a baj.
2014. szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
8%

Hát ez kész,hallod ez a stílus ez mindent visz! Mintha egy múltszázadi regényből vetted volna a szavakat!Komolyan tetszik! Elképzeltem ahogy fehér,keményített zsabós blúzban,szigorúan térd alá érő szoknyában ültök a barátnőiddel a nippekkel és csipketerítőkkel zsúfolt szalonban és kis porceláncsészékből kortyolgatjátok a kamillateát és eszitek a kis aprósütit miközben mindenkit kibeszéltek magatok körül! Csúcs!

Na de a témához visszatérve most kivívom az itteniek haragját,jelzem nem először!:) Mert hogy ugye ki merem jelenteni nagymamaként,hogy igenis van különbség vérszerinti és nem vérszerinti unoka között! Sütit nem kell tiltani,amit kiteszel az asztalra az szabad préda,de az unokának el lehet rakni belőle egy kis dugiadagot!:)Kakaót tőlem annyit ihatna a másik is amennyi belefér és megehetné a malátacukrot is,de hogy kotorászni nem engedném a cuccaim között az hótziher!:) A menyem úgy öltözhetne ahogy neki tetszik,de azt én se nézném jó szemmel ha rendszeresen "kávéházba" járna a párja nélkül!És ha a földre borítaná az ételt amivel én fáradtam,akármilyen okból is akkor úgy rúgnám valgba hogy zúgva szállna mint a győzelmi zászló és nem biztos,hogy egyhamar beengedném a lakásomba!

Na ennyi így tömören!:)

2014. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
98%
Na, utolsó, inkább csatlakozz hozzájuk a nippek, meg csipkék mellé, mert, hogy te sem vagy különb, az is hétszentség...
2014. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%
A nyanyàk összejöttek hàrpiàskodni
2014. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

#36-os.

És, ha "kávéházakba" jár? nem értem, miért kellene pletykálni róla :)

Ha valami "csúnya" okkal jár oda, akkor is max a párjának tartozna számadással - amúgy, ha ilyen nyíltan járkál el, nyilván nem csinál semmit.


Sütidolog: igen, nem túl szép dolog földhöz vágni. Alapból én egy kedves, türelmes nő vagyok, ám, ha ilyen leereszkedő stílusban szólna az én gyerekemhez az anyós (hálisten enyém egy tündérbogár), kvázi megalázná- "nem ér annyit, mint a rendes unoka, neki nem JÁR ( avagy neki csak a maradékból jár..)a sütiből.." akkor nekem is elpattanna az agyam.

Szerintem az ilyen vegyescsaládoknak egyik legnehezebb feladata összehozni, hogy a gyerekek tudjanak jó tesókként együtt élni. Erre jön a mamika általi megkülönböztetés és kész a két szülő hiába tesz akármit is.

Amúgy a két gyerek szempontjából a sütiodavágás lehet, hogy még szimbolikus jelentése miatt is jót tett- anyu odab..szta a diszkriminálást szimbolizáló dolgot. Tudat alatt ez nekik akár jól is kijöhet.

ja, hogy nagymami fáradozott a sütikével? Anyu-apu mennyit fáradozik a család egy családdá tételével? :)


Dugisüti, akármi: persze, lehet, ameddig ki nem derül. - a vér szerintinek kárt okoz azzal, hogy azt hiszi/hiheti, jobb, többet érdemel stb, a másikban meg önértékelési zavart okozhat (miért nem kaphat ő is? stb)



Kutatás, pakolás: rá lehet szólni, szépen, kedvesen, megfogni a kezét, elvezetni onnan, vagy megkérni anyukát, hogy segítsen ebben, ha nem megy nekünk. A gyerek kíváncsi, a gyerek pakol. Ez szerintem egy tök normális dolog náluk.

Ha valami fontos cucc nem kerülhet a kezébe, azt eltesszük olyan helyre, ahol nem fér hozzá - ezt kb minden gyerekes szülő-nagymama-nagypapa tudja.



Továbbra sem értem, egy felnőtt hogy lehet ilyen egy gyerekkel.

2014. szept. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy remélem, ez valami szakdolgozathoz szükséges kamukérdés :)
2014. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!