Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám maffiózó. Mit tennétek a...

Apám maffiózó. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Végrehajtó irodája, és biztonsági cége van. Rengeteg pénze, de rengeteg haragosa is van, emiatt minden nap kopasz, kigyúrt állatok kíséretében vagyok kénytelen suliba menni. Az suliban nem is mertek hozzámszólni, több helyről visszahallottam, hogy 'féltek' tőlem. Ballagásra kaptam egy bmw-t, most úgy néznek rám a városba... nem is irigység talán, hanem inkább utálat... Én próbálok teljesen máshogy élni, mint az apám, jól tanulni, és majd becsületesen dolgozni... Nem akarok a cégénél dolgozni 0 végzettséggel, nem akarom, hogy eltartson. Csajok terén sincs nagy sikerem, igaz hogy nagyon szép barátnőim voltak, de mind csak a pénzemért, és az összes ilyen tipikus üresfejű liba volt.... Ti mit tennétek a helyemben? Mindenem megvan, de mégis úgy érzem, hogy semmim sincs...


18/F


2010. jún. 15. 17:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 A kérdező kommentje:
Hát ha nincs papír, akkor a behajtást csak törvénytelen úton lehet megtenni. Viszont ez már büntetőjogi kategória, szóval az összegtől függ szerintem, hogy ez neked megéri -e...
2010. jún. 15. 17:42
 42/113 A kérdező kommentje:
Viszont azzal nincs gond, ha egy kicsit ráijesztessz a fazonra... Csak tettlegességig ne fajuljanak a dolgok.
2010. jún. 15. 17:43
 43/113 anonim ***** válasza:
85%

Szia, kérdező. Én megértelek. Az én páromnak (29/f) is bűncselekményből szerezte az apja a vagyonát (nem kamu). Csak ő sikkasztásból. Nagyon nagyképű, primitív ember (mármint az apja). A párom nagyon szégyelli. Minden sz.art meg akart venni neki, de ő mindent visszautasított. Közölte az apjával, ha meghal, visszautasítja a tőle származó örökséget (van ilyen lehetőség). Azóta depressziós lett emiatt ez a csaló sikkasztó (amiatt hogy hiába lopott annyit, a gyereke semmibe veszi, és nem kell neki a pénze). Párom undorodik az apjától, nem akar a lopott pénzből élni. De az ő apja nem veszélyes (fehérgalléros bűnöző), a tied viszont az. És ez fontos különbség. Szerintem ezeket csináld:

1. változtass nevet (10 ezer forintba kerül, igazságügyminisztériumnál lehet kérvényezni, magyarorszag.hu-ról le lehet tölteni a formanyomtatványt).

2. ha megvan a név, menj el külföldre dolgozni azonnal - úgy hogy faterod ne tudja meg az új nevedet. Ha kell kezdőtőke, add el a bmw-t. Ha 5 évet ledolgozol legális munkahelyen egy uniós tagországban, megvan az állampolgárság. 23 évesen szabad leszel. Az apád soha nem fog megtalálni.

2010. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/113 anonim válasza:
79%
Ha maffiózó lenne az apád, te még ide se mernél írni...Hagyjuk már.
2010. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/113 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, ha ez igaz...

Szerintem ez még közel sem akkora tragédia.

Apád csak befolyásos, szereti kézben tartani a dolgokat és ő akar irányítani.

Gondolom nem gyilkol, nem öleti meg az ügyfeleit és gondolom nem álltok háborúban más családokkal, szóval nem lövik szét a házatokat minden héten meg hasonlók.


Próbáld elfogadni, hogy ez a helyzet. Legalább ha egyszer nagyon eltolnál valamit vagy nagy bajba kerülnél apád valószínűleg el tudná intézni. Én örülnék ha egyszer úgymond elkapna valaki, amikor zuhanok. De mögöttem nem áll senki.


Beszéld meg apáddal, hogy még fiatal vagy gondolom ennyi idősen ő sem volt benne a "bizniszbe". Mondd, hogy önállósodni akarsz, hogy később magabiztosan tudd rendezni a dolgokat. Mondd, hogy ki akarod magad próbálni, kicsit hagyjon magadra legalább tudsz bizonyítani mennyire vagy talpraesett, hogy boldogulsz stb.

Olyan érveket hozz fel amit tudod, hogy elfogadna.


A csajoknál pedig nyilvánvalóan magadat add, a testőröket hanyagold.

Ne mondd el, hogy apád mivel foglalkozik, mert elsőre ijesztő lehet. Bőven elég ha azt mondod apádnak biztonsági cége van.

2010. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/113 A kérdező kommentje:
Már bánom hogy így fogalmaztam meg a kérdést... Szóval: nem a hagyományos értelemben vett maffiózó... Talán még bíroság sem találna semmi kivetnivalót.. Az életforma az... A cég profilja... Családot is dobtak már az utcára kilakoltatás jogcímen.. Szerinted ez nem maffia? hiába törvényes...
2010. jún. 15. 17:46
 47/113 A kérdező kommentje:
Kössz mindenkinek!
2010. jún. 15. 17:48
 48/113 anonim ***** válasza:
100%
De már leírtuk százan,hogy mit csinálj,nem???
2010. jún. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/113 anonim ***** válasza:
61%
Most miért, sztem ez tök jó ;)Örülj neki, h nincsenek problémáid!! Nem is értem, h miért nem akarsz annál a cégnél dolgozni....persze nem vagyunk egyformák, te lehet, h másképp látod ezt a dolgot, de én szívesen cserélnék veled !!! :D
2010. jún. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/113 A kérdező kommentje:
igen és sok hasznos válasz is van! Thx..
2010. jún. 15. 17:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!