Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok ha a szülést...

Ti mit szólnátok ha a szülést követő apanapokon a párotok az előtő kapcsolatából született gyerekeit vinné nyaralni?

Figyelt kérdés
Az 5 szabadnapra gondolok amit a babára kap az apuka
2018. máj. 4. 07:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
83%

Olvasgatom a válaszokat, és nem bírom megállni hogy ne írjak.

Először is kedves kérdező. Nagyon ronda dolognak tartom, hogy ezt tette veled a párod, pont akkor amikor a legnagyobb szükséged lett volna rá. Hisz mégiscsak egy életet adtál a közös babátoknak. Mindenképp próbáld valahogy ezt vele megbeszélni, mert ha ennyi idő után is rágod magad rajta, ez a seb nem fog begyógyulni. Talán ha beszéltek róla, idővel könnyebb lesz.

Másodszor pedig azokhoz szeretnék szólni, akik annyira okosak és szépek. Tudom ez nem kapcsolódik annyira a kérdéshez, de sosem tudhatjátok, hogy az akiben megbíztok, tényleg csak ti vagytok neki.12 év számomra gyönyörű házasság után csalt meg a férjem, és váltam el. Én is így gondoltam, hogy ezt én soha nem élem át. De sajnos nem így lett. Úgyhogy akik úgy gondolják, hogy jól választottak, vigyázzanak, mert nagyot lehet koppanni. Le lehet pontozni, de ezt jó indulattal írtam, mert sajnos tapasztaltam, hogy a fix házasság sem fix.

2018. máj. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 szántóvető ***** válasza:
23%
43-as:akkor te is naiv voltál.semmi sem biztos ebben az életben csak te magad.majd rájösz te is,bár mintha ezt írtam volna már korábban.
2018. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
13%
Na figyu, kis matek MINDENKINEK: Mivel 5 plusz napja lett, annyival több lett az éves kerete. Ha nem ebben az 5 napban, akkor másik 5 napban vite volna őket ergo TÖKUGYANANNYI nap jutott volna rátok. Azaz: ezt az 5 napot rájuk szánta, de maradt ezekszerint helyette 5 nap a RENDES szabikeretéből amit meg RÁD. Érted?
2018. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
92%

Látom itt sokan nem fogták fel a kérdés lényegét. Nem az a probléma, hogy az apuka egy előre lefixált nyaralásra elvitte a gyerekeit, hanem az, hogy erre azt az 5 napot használta fel, amit a munkáltatónak azért kell biztosítania, hogy az újszülött babával lehessen, annak a dolgait intézhesse. Ez az 5 nap szabadon kivehető a szülést követő 2. hónap végéig, tehát a törvény lehetőséget ad az apának, hogy a babával legyen 5 szabadon választható napot 2-3 hónapos koráig. Ezzel nem élt a kérdező párja, illetve élt vele, csak nem velük volt, hanem nyaralni ment. Gondolom, ha helyette szabin lett volna pár napig a babával, nem lenne a kérdezőnek sem gond, hogy pont az apaszabit használta fel.

Nekem is rosszul esett volna.

2018. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
94%
30, tudja, kb mikor szül a nő, azért eleve erre az időre nem kéne nyaralást tervezni.
2018. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
9%

46, olvasd el 45-öt te is. Időben mindegy melyik 5 napot használta fel.


5 nap apanap a babával és rendes szabikból 5 nap az előző gyerekekkel


VAGY


az 5 apanapot a babára szánja de akkor a rendes szabikból vesz el 5 napot a másikakra


Istenem, fogjátok már fel ostoba nők hogy UGYANANNYI!!!!!!

2018. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
79%

43-as vagyok. Lehet hogy naív voltam, de pont azért írtam le amit írtam, mert itt sok nő azt írja, hogy ők biztos jól választottak, meg ők soha nem kerülnek hasonló helyzetbe. Sajnos ezt sosem tudni.

A kérdezőt meg meglehet érteni, mivel azt az 5 napot azért kapta az apa hogy vele és a babával legyen. Ok hogy van még 5 nap, de azért nem mindegy szerintem,hogy egy frissen szült anyára és a babájára fordítja, vagy akkor megy el nyaralni. Itt nem az 5 nap miatt szomorú a kérdező,hanem az időpont miatt.

2018. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
76%
48-as te fogd fel. Apuka ìgy akarta megspórolni a szabadnapokat. Lehet màs 5 napon nem vitte volna öket, vagy vitte volna 2 napra mert egyèb dolgai miatt nem szànt volna ràjuk 5 napot az összes szabibol. Amúgy való igaz tökmindegy, h melyik 5 nap, a baba születèsekor a baba ès mama mellett van a helye, nem utazni kell a nagyobb gyerekekkel. Azt lehet màskor is.
2018. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
94%

Az én barátnőm exférje az apanapokon felment a hegyekbe túrázni a haverjaival. (első és egyetlen gyerek, barátnőnnél komplikációs szülés)

Na, az sem volt egy elegáns húzás.

Nem is maradtak együtt sokáig.

2018. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
60%
Mindig is fontosabbak lesznek azok a gyerekek számára,mert így próbálja őket kárpótolni. Sajnos ez van,ezt a saját bőrömön tapasztaltam,mint új asszony. De ez a mi sarunk,mi választottuk.
2018. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!