Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az én gyermekeim és mi...

Miért az én gyermekeim és mi nélkülözünk azért, hogy a párom volt családjának ne legyenek anyagi gondjai?

Figyelt kérdés

A párommal nem rég költöztünk össze.Nekem az előző házasságomból van 2 gyermekem akik kuskorúak és én nevelem őket.Most vagyok terhes a közös gyermekünkkel.

A problèmám az hogy a párom elég szép összeggel akarja támogatni a volt családját amiből természetesen veszekedés lett köztünk.Mert ez azt jelentené,hogy nekünk kell majd nélkülözünk.A páromnak hiába mondom,hogy ők 5-en élnek 4 fizetésből + még amit ő ad nekik ,mi meg majd a fizetésének a feléből és a GYED-ből amit én fogok kapni,ő hajthatatlan ebben a kérdésben.

Nektek mi a véleményetek erről és mit tennétek az én helyemben?


2018. febr. 4. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
78%

Én is adnék még több pénzt a gyereknek, ha megtehetném. De itt most kisbaba fog születni. Van fogalmatok róla, mennyibe kerül egy gyerek? És pont ilyen helyzetben szórja a pénzt apuka.

Az új család miért rohadjon meg mindig?

Apuka ugyanúgy benne van ebben, ugyanúgy megcsinálta a gyerek, meg os tartotta. Ha nem akarta volna, akkor tuti nem lennének már együtt a kérdezővel...

A régi családban egy háztartásban él 4 felnőtt és egyetlen gyerek. Ötükre van 710 ezer forintjuk... Mi öten vagyunk a családban, és 300 ezerből is megéltünk. Itt meg még 80 ezret akar adni a volt feleségnek? Hol normális ez?

Mondom. Én is adnék ha tudnék. Szerintem az a normális, ha Mindkét családot próbáljuk ugyanazon a színvonalon tartani. Ha ehhez 60 ezer gyerektartáson felül több kell, akkor többet kell adni. Ha az a plusz 80 ezer az új családnak rohadtul betesz, a réginek pedig igazi szüksége nincs rá, akkor át kéne gondolni talán...

Amúgy meg a kérdező is hülye, amiért ezzel a férfivel kezdett. Sose értettem hogy tudják így becsapatni magukat nők.

2018. febr. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
70%
Végigolvastam a hozzászólásokat. Kérdező! Egy árva szó sem esik arról hogy az ELŐZŐ férjed fizeti-e a gyerektartást? Ha már most a pénzen vitatkoztok akkor mi lesz később? Borítékolom hogy ez a kapcsolat sem lesz hosszútávú. Hogy a kérdésedre is válaszoljak: Azt csinál a pénzével amit akar.
2018. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 anonim ***** válasza:
92%
Az teljesen oké, hogy támogatja a nagykorú gyerekeit is a tartási kötelezettségén felül, HA megteheti. 250 ezres jövedelemből viszont nem lehet Csekonics bárót játszani, egyszerűen nonszensz, hogy közel kétharmadát oda akarja - állítólag - a másik családjának adni. különösen, ha ő költözött be az új nőhöz, és várják a közös gyereket. Akár becsúszott baba, akár nem, ez teljesen lényegtelen, felé is van tartási kötelezettsége, ahogy az anyja felé is, amíg az a közös gyerekük gondozása miatt nem tud dolgozni. Lehet, hogy magának rak félre, lehet, hogy nem - mindenesetre ezt tenném: odapakolnám elé a rezsiszámlákat, kajaköltséget, egyéb közös kiadásokat (tisztítószerek, stb), ennek a fele az övé. Hozzácsapnám a fizuja 20%-át, mint tartásdíjat, plusz az általa is lakott ingatlanom állagmegóvására, lakásbiztosítására, esetleges szerelési, javítási munkákra havi 10 ezret (és akkor még jó fej voltam.) Ezt az összeget szépen leteszi minden fizetéskor, a maradékkal azt csinál, amit akar. Szerintem nem sok maradna arra, hogy pluszban még fizetgessen akár magának, akár a másik famíliának. Ha nem tetszik, el lehet költözni, neked nem kötelességed gyedből (se másból) részlegesen eltartani egy felnőtt, dolgozó embert.
2018. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
89%

#89, megkeseredett nőkkel meg nem kezd normális férfi, mert nem elrontani akarja az életét...hidd el, sokkal jobb helyre születik az a gyerek a Kérdezőékhez, mint ha olyan nőkhöz születne, akik habzanak a gyűlölettől, mert más teherbe mer esni... akár úgy is, hogy nem tartja meg...

A gyerek nem vagyontárgy és nem érdemrend, nem megvásárolható, és nem jutalomból jár...

2018. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
77%

Igy, van mert az előző élete meghatározza a mostanit.

Ez ellen lehet tiltakozni,de a férjednek is úgy tűnik,hogy van kötelessége a családja felé.Ők nem excsalád,hanem létezők a mai napig is.

2018. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:
100%

Írta a Kérdező, hogy nem kapott a múltban gyerektartást. Persze, hogy manapság kap-e, azt nem tudni.


"Nem kell ,hogy az én előző házaságomból született 2 gyermeket eltartsa.Ahogy eddig megoldottam 1 fizetésből gyermektartás nélkül jelzelighittelel a nyakamban úgy azt most is megoldom."

2018. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig mint ahogy írod még a kérdéskifejtésben, hogy hajthatatlan ebben a kérdésben, akkor nincs miről beszélni tulajdonképpen. Ha hajthatatlan, akkor félig te tartod el. Hiszen az a kb. havi 30 000, ami megmarad a fizujából nem elég egy személynek, hogy egyen, ruházkodjon, stb. belőle. Neked kell eldönteni, hogy hajlandó vagy-e félig-meddig eltartani, vagy sem.

Kérdezed, hogy mit tennénk a helyedben. Én ugyan nem tartanám el, az biztos.

2018. febr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:
53%
81# azért bmeg mert nem kötelező "új" családot csinálni... és ha apuka úgy dönt, hogy ezt a nőt is megunja és a kövi csajának is csinál egy gyereket akkor már három fele menjen ugyanaz a pénz? Nem kötelező mindenkinek gyereket csinálni.
2018. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg férfi, aki égette már meg magát "anyatípusú" nővel...
2018. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:
68%

Nah ezert nem kellene nekem elvalt gyerekes ferfi

semmi bajom nem tehetnek rola...

csak valahogy nekem nem menne az h gürcölünk a jobb eletert

de semmi haszna mert a gyerektartas stbb elviszi a penzt

igy semmi ertelme

jöhetne akarmilyen ferfi szamomra targytalan

mert tudom az ilyen dolgokat nehezen birnek

es sok olyan csaladot latok ahol ezek a szituk

es hat egyiksem boldog

2018. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!