Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az én gyermekeim és mi...

Miért az én gyermekeim és mi nélkülözünk azért, hogy a párom volt családjának ne legyenek anyagi gondjai?

Figyelt kérdés

A párommal nem rég költöztünk össze.Nekem az előző házasságomból van 2 gyermekem akik kuskorúak és én nevelem őket.Most vagyok terhes a közös gyermekünkkel.

A problèmám az hogy a párom elég szép összeggel akarja támogatni a volt családját amiből természetesen veszekedés lett köztünk.Mert ez azt jelentené,hogy nekünk kell majd nélkülözünk.A páromnak hiába mondom,hogy ők 5-en élnek 4 fizetésből + még amit ő ad nekik ,mi meg majd a fizetésének a feléből és a GYED-ből amit én fogok kapni,ő hajthatatlan ebben a kérdésben.

Nektek mi a véleményetek erről és mit tennétek az én helyemben?


2018. febr. 4. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:
100%
"Gondolom apuka meg így akar kompenzálni." - igen, én is ezt tartom a legvalószínűbbnek...
2018. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:
80%

Leírom, hogy véleményem szerint mekkora összegre tarthatsz igényt a fizujából, amit a közös gyereketekre kell költened, nem magadra, vagy a másik két gyerekedre.


Tehát, ha elválnátok, akkor a fizuja 20%-ára tarthatnál igényt, a bíróság sem ítélne meg többet. Vagyis ez 50 000. Ezen felül is várhatsz el pénzt, de ez már tőle is függ, hogy hajlandó-e többet adni.

A maradék 150 ezerből meg is kell élnie. Ha marad valamennyi, feltételezem igen, de ez nagyon függ az igényektől, akkor annak az összegnek a negyedére mondhatnád azt, hogy illene benthagynia a családi kasszában. Hiszen van még 3 másik gyereke, ha támogatni akarja a gyerekeit, az az ő dolga, de a maradék pénzének, ha egyáltalán marad, csak a negyedrészét tudná a közös gyerekre költeni, hiszen egyenlő arányban illene támogatni a gyerekeit.

2018. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:
5%
Ha itthon a féfiak elköttethetnék magukat 90 :% megtenné holnap,mondjuk a nők 50 % is,de hát ugy már nehéz lenne a bogyo melett teherbe estem egyből a válás után mesét lenyomni az uj macáknak a pasik torkán ha gyereke se lehetne..
2018. febr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 anonim ***** válasza:
91%

Más szavakkal. A párodnak - miután kifizette a 60 ezer gyerektartást, plusz a szerinte szükséges támogatást, vagyis a 80 000-et -, marad 110 ezer forintja. Ebből 50 ezret a közös gyerekre kell költeni, hiszen szakítás esetén is megítélnének ennyi gyerektartást. Tehát csak 60 ezer forintja marad megélni.

Ha tegyük fel a buszbérlet, a rezsi rá eső része, tisztálkodószerek, ilyesmi elvisz kb. 30 000-et, akkor a maradék 30 ezerből kell megoldania a saját kajálását, ruházkodását, minden egyebet, pl. nyugdíj előtakarékosságot. Ami nyilván nem fog menni. Tehát erről beszélj vele, hogy mennyi is marad saját magára, hogyha fizet a két gyereke után, plusz még a szerinte olyannnyira szükséges, hú, de nélkülözhetetlen 80 ezres támogatást is kifizette, akkor csak x összeg marad neki, amiből még zsíros kenyérre sem telik.

2018. febr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 anonim ***** válasza:
81%

73-as

Elköttethetik magukat, nem tiltja a törvény. :)

2018. febr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 anonim ***** válasza:
39%

Sajnálom amúgy, hogy ilyen nehéz helyzetben vagytok. És ez a növekvő kiadásokkal csak rosszabb lesz.

Esetleg gondoljátok át azt az opciót, hogy örökbeadjátok a gyereket, miután megszületik. Mert valószínűleg elég szegényesen élnétek, ha megtartanátok. És van már elég gyereketek mind a kettőtöknek.

2018. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 anonim ***** válasza:
24%
75 a nőknek se tiltják a tudatos védekezést spirál hüvelygyűrű. Valoszinu itt apuka rohadtul nem örül a becsuszott Babucinak Gabikababucitól és félre zsuppolja a pénzt h legyen tartaléka ha lelép.. Ha van mindkét oldalon gyerek minek kell közös is,nem kell ovoda,hu de szép gügyög,ja csak fel is kell ám nevelni vmibol..
2018. febr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy látom a kérdezőnek nem az fáj igazán hogy fizet a párja, hanem hogy olyan helyre akár ennyi pénzt adni ahol két kézzel szórják azt. Egy kiskorú gyermek, akinek mindenféle képpen jár a gyerek tartás. Persze a nagyokat is támogassa, de én anyaként írom, hogy nem adnék úgy a nagykorú gyermekemnek pénzt, ha tudom hogy jól keres, és elherdálja. Az anyóshoz meg tényleg nincs köze. A párod egy nagy adag papucs akit úgy fej a másik család ahogy csak lehet.
2018. febr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim ***** válasza:
59%
Amugy pedig de, tiltja a törvény itthon,reprodukcios jogokat korlátozzák,külföldön nem,de itthon igen,itt nem kötettheted el magad és nem teheted magad orvosilag medövvé. Kivéve betegség v ha már van három gyereked,pedig nagyon sokan élnének vele megelőzvén az ilyen bajokat az fix..
2018. febr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 anonim ***** válasza:
30%
" Kivéve betegség v ha már van három gyereked,pedig nagyon sokan élnének vele megelőzvén az ilyen bajokat az fix.." - nem, ez iszonyú nagy tévedés... amíg lehetett bárkinek a 18. életéve betöltése után, nem volt évi párszáznál több érdeklődő...
2018. febr. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!