Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az én gyermekeim és mi...

Miért az én gyermekeim és mi nélkülözünk azért, hogy a párom volt családjának ne legyenek anyagi gondjai?

Figyelt kérdés

A párommal nem rég költöztünk össze.Nekem az előző házasságomból van 2 gyermekem akik kuskorúak és én nevelem őket.Most vagyok terhes a közös gyermekünkkel.

A problèmám az hogy a párom elég szép összeggel akarja támogatni a volt családját amiből természetesen veszekedés lett köztünk.Mert ez azt jelentené,hogy nekünk kell majd nélkülözünk.A páromnak hiába mondom,hogy ők 5-en élnek 4 fizetésből + még amit ő ad nekik ,mi meg majd a fizetésének a feléből és a GYED-ből amit én fogok kapni,ő hajthatatlan ebben a kérdésben.

Nektek mi a véleményetek erről és mit tennétek az én helyemben?


2018. febr. 4. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a közös gyerek vállalása előtt kellett volna megbeszélni.

A te férjed nem fizet gyerektartást? Mert akkor nemcsak a párod fizetésének fele meg a GYED lesz.

2018. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
87%
Mi a francnak kell ennyi gyerek???? Mi vagy te, nyúl?
2018. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj, de elmész te a pichába.

Mi is három gyereket nevelünk, kettő az előző házasságomból született, egy közös.

Kapjuk a 48 ezer családi pótlékot, az évi 660 ezer adókedvezményt a három gyerekre, én max. GYED-et kapok, és ugye ott a két nagy után a gyerektartás. Plusz a férjem fizetése, ami nélkül is meg tudnánk élni.

Ne is haragudj, de ti hogy nem tudtok kb. ugyanennyiből megélni?!

Annyi pénz jár három gyerek után, hogy enyhe túlzással meg lehet élni belőle.

Szánalmas vagy.

2018. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
33%

Én válaszút elé állítanám, mert oké hogy támogatja a gyerekeit, de ne erőn felül úgy, hogy aztán mi veszekedjünk azért, mert a gázszámlára valót is odaadta nekik. Ha meg nem is nélkülöznek, akkor meg pláne.


Az, hogy a te gyerekeid felé nincs fizetési kötelezettsége, oké, de mivel együtt laktok és a TE 2 CSOMAGODAT (két gyerek) is elfogadta veled együtt, ezért az ő életükre kihatással vannak az új apukájuk döntései.


Az én férjemnek is van gyereke az előző házasságból, de mindig megbeszéljük, hogy a gyerektartáson felül mi az, amit ad és mi az, amit elbír a kassza, már csak azért is, mert az én pénzem is bemegy a közös kasszába, és azt szeretném a saját gyerekünkre, és magamra/magunkra költeni, nem a volt feleségét wellnessre küldeni, meg a gyereknek a 12. Samsung telefont megvenni.


Amúgy a jelenlegi párod a pénzzel kompenzál a gyerekei felé, ami a lehető legrosszabb, mert nagyobbként csak akkor fogják felhívni, amikor zsé kell.


Inkább minőségi időt kellene velük tölteni úgy hogy csak ők (apuka és gyerekei), meg úgy is hogy te a gyerekeiddel és majd a picivel is közösen, hogy szokják a mozaikcsalád fogalmát.

2018. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
90%
14es, ennyi erővel a kérdező is elfogadta a párja három csomagját.
2018. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 A kérdező kommentje:

Nem kell ,hogy az én előző házaságomból született 2 gyermeket eltartsa.Ahogy eddig megoldottam 1 fizetésből gyermektartás nélkül jelzelighittelel a nyakamban úgy azt most is megoldom.

De így hogy ő ide költözött + gyógyszer mellett teherbe estem a közös gyermekünkkel több lett a kiadás.Én csak azt nem szeretném ,hogy az én három gyermekemmek amibe bele tartozik a közös gyermek is ne kelljen nélkülöznie azért,mert ők 5-en( volt feleség,volt anyós ,1 kiskorú gyermek és 2 felnőtt gyermek akik önálló keresettel rendelkeznek) 4 keresteből nem tudnak megélni.

2018. febr. 4. 18:12
 17/90 anonim ***** válasza:
45%
Én sem nélkülöznék más nő gyerekei miatt. Van keresetem és félretett pénzem, de ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy hónapokig nem tudnék dolgozni, akkor igenis én, az új családja legyen az első, különben menjen az exnejéhez és a kölykeihez enni, hálni a továbbiakban. Az indokolatlan kiadást én sem tűrném szó nélkül, ha a háznál szükség van a pénzre.
2018. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
92%
Bocsi de miért a párod tarja el anyost is,itt nem csak a gyerek a problémák...
2018. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
91%
Furcsa, hogy itt mindenki gyógyszer mellett lesz terhes...
2018. febr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
89%

Legyetek külön kasszán, ahogy manapság oly sokan csinálják.

Te és a két gyereked éljetek a te ilyen-olyan jövedelmedből, gyerektartásból, stb.

A közös gyerek kiadásait felezzétek és utána a pasid azt csinál a pénzével amit akar, sok közöd nincs hozzá.

2018. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!