Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az én gyermekeim és mi...

Miért az én gyermekeim és mi nélkülözünk azért, hogy a párom volt családjának ne legyenek anyagi gondjai?

Figyelt kérdés

A párommal nem rég költöztünk össze.Nekem az előző házasságomból van 2 gyermekem akik kuskorúak és én nevelem őket.Most vagyok terhes a közös gyermekünkkel.

A problèmám az hogy a párom elég szép összeggel akarja támogatni a volt családját amiből természetesen veszekedés lett köztünk.Mert ez azt jelentené,hogy nekünk kell majd nélkülözünk.A páromnak hiába mondom,hogy ők 5-en élnek 4 fizetésből + még amit ő ad nekik ,mi meg majd a fizetésének a feléből és a GYED-ből amit én fogok kapni,ő hajthatatlan ebben a kérdésben.

Nektek mi a véleményetek erről és mit tennétek az én helyemben?


2018. febr. 4. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
82%

gyógyszer mellett teherbe estem


Éreztem, hogy valahol sántít a dolog. Nem tennék semmit. Azt a gyereket, akinek nincs még keresete, a párodnak támogatnia kell, a te gyerekeidet meg támogassa a volt párod. A kicsire kapod majd a GYED-et, ennyi. Ha tényleg "becsúszott a baba", nem tudsz ezen változtatni, max külön mentek, de ha már most panaszkodsz a pénz miatt, egyedül mit csinálnál?

2018. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
59%

Kapjuk a 48 ezer családi pótlékot, az évi 660 ezer adókedvezményt a három gyerekre, én max. GYED-et kapok, és ugye ott a két nagy után a gyerektartás. Plusz a férjem fizetése, ami nélkül is meg tudnánk élni.


Na ne röhögtess. HA nem lenne a férjed fizetése, a max gyededből aligha tudnád igénybe venni a max adókedvezményt. Ahhoz, hogy megkapd, jövedelem is kell.

2018. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
92%
Furcsa, hogy itt mindenki gyógyszer mellett lesz terhes... Persze mert elfelejtik bevenni ha jo anyagi hátterű az apuka jelölt,oda kell gyorsan lebabázni.
2018. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 A kérdező kommentje:

A volt anyós is ott lakik.

Csak számoljatok utána.Volt feleség kap 200 ezer forint fizetést ,egyik nagykorú gyermek ugyanennyit,másik magykorú gyermek 150 ezret kap+ a volt anyósnak van 100 ezer forintos nyugdíja.A párom fizet 60 ezer forint gyermektartást.Azt mondja ebből nem fognak megélni mert nem tudnak bánni a pénzzel.Ezért akar még 80 ezret nekik adni.

2018. febr. 4. 18:24
 25/90 anonim ***** válasza:
47%
Ha miattad váltak el,mert belemásztál a házzaságukba,még szép h segiti a szerinted "volt családját",a gyerek sose lesz volt..
2018. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
79%

22# És a kérdező férje nem dolgozik, vagy mi a gond?!

Gondolom, ha százezret fizet önként a gyerekeire, akkor nem is minimálbért kap.

No problem.

2018. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló nem értem a kérdésed.
2018. febr. 4. 18:31
 28/90 anonim ***** válasza:
67%
Ha valaki esélyt ad egy elvált férfinak, érdekes, hogy az új feleségről mindenkinek az az első gondolata, hogy miatta mentek szét és hogy egy ordask.va.
2018. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:
67%
Maradjunk annyiban, hogy Gabuci Babuci azt hitte, hogy fogott egy pénzes pasit, pottyant neki egy gyereket, és élhet mint hal a vízben. Azt nem kalkulálta bele, hogy nincs olyan, hogy "volt családja", és továbbra is támogatni fogja a gyerekeit. Most meg nincs guba drága nyaralásra...
2018. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam ,hogy élhetek mint hal a vízben.

Miért mindenkinek ez jön le?

A párom 250 ezret keres ebből fizet 60 ezer gyermeketartást amivel semmi problémám,mert ami jár az jár.

Nekem a + 80 ezer forinttal van a problémám.

2018. febr. 4. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!