Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El vagyunk adósodva! Mi lesz...

El vagyunk adósodva! Mi lesz most velünk?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Ha így megy tovább el árverezik a házunkat :( Nem tudom mi lesz most velünk.

Anyukámmal,nővéremmel és az ő két kisgyerekével élek együtt( 3 éves és 6 hónapos). Van lakáshitelünk,és két személyi kölcsönünk. A lakáshitelből még csak 2 év ment le,az egyik. szem.kölcsönből már csak 2 év van vissza,a másikból még 4.

Anya meg én dolgozunk,tesóm segít amiben tud. MIkor megkapjuk a fizut,legelőször a hiteleket rendezzünk,aztán a fontosabb számlákat ugymint gáz és villany,és aztán tv,internet. Majd a maradékból a jöhet a kaja. Hó végére sokszor már alig van pénz kajára,van h napokig csak vajas kenyeret eszünk,mert másra nem telik. Még szerencse h a tesóm gyereke a nagyobbik tud enni a bölcsibe(volt állása a tesómnak és azért adta be,de sajnos kirugták),meg hétvégére a gyerek apja el szokta vinni(nincsenek együtt már).A pici meg még szopik.

Borzasztó a helyzet. ha nem tudjuk eléadni a házat 3 hónapon belül el fogják árverezni,mert jövő hónaptól már nem tudjuk fizetni a dolgokat,a víz és a gáz számlával már így is el vagyunk maradva :(

Nem tudom mi lesz velünk,és h hogyan segíthetnénk édesanyámnak. Sokszor hallom h éjszakánkét sír,mert nem tud mit tenni. A tv-t meg a netet már lemondtuk, 15-től kifogják kapcsolni. El kell adni majd a tv-t,meg a gépet,h plussz pénzhez juthassunk. Az ékszereket már rég beadtuk a zaciba h tudjunk azért enni. Mégis mit lehetne még tenni?


2010. máj. 8. 11:29
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak válaszul:

nem tudom otthagyni a munkahelyem, egyrészt mert taníttatnak, másrészt mert helyben van, a párom gyereket akar, de nincsenek rokonaink, én csak akkor vállalhatok gyereket, ha maradok ezen a munkahelyemen, mert elég családbarát, itt meg tudom oldani, hogy nap közben elszaladok az oviba a gyerekért és zárásig velem lesz, máshol ez nem menne, és nincs nagymama, szóval igenis kiszolgáltatott leszek, ha a gyerek mellett döntünk. Nem a tartalékok felélésére utazom, de nincs más, ha együtt tervezzük a jövőnket, meg kell elégednem ezzel a munkahellyel, arról nem beszélve, hogy nekem már nem jár a 3 év, nekem már csak 2, nyugdíjra már ne is számítsak, szóval ne várja el tőle senki, hogy gyes alatt majd dolgozni fogok. Én sose adnám fel az anyagi függetlenségemet teljesen, de egyelőre nem látok megoldást, kockára teszem magam, mert más esélyem nincs egy új családra szülői támogatás hiányában, ettől függetlenül vannak terveim már a közeljövőre nézve is, hogyan egészíthetném ki a fizumat. Nem mindig lehet ésszel élni, van amikor az embernek kockáztatnia kell. Én azt gondolom, minden nő kockáztat akkor, amikor gyereket vállal, mert onnan kezdve sokkal kiszolgáltatottabb, főleg amíg a gyerekek kicsik. De ha valaki felrúg bizonyos szabályokat, pl. gyereket csinál és aztán lelép, az ellen mit lehet tenni? Azért, mert nekem nincsenek már szüleim, kössem fel magam és ne szüljek? Igazából azt kéne, mert tiszta lelkiismerettel még egy kutyám se lehetne, hisz bármikor meghalhatok, de hát így nem lehet élni, van párom, megpróbálok abban bízni, hogy legalább amíg a gyerekek kicsik, mellettünk marad, ha meg nem jön össze, így jártunk, de legalább nem fogom a fejemet 90 évesen a falba verni, hogy meg se próbáltam.

2010. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek: Ha otthonról végezhető munkát keresel, írj privátot!
2010. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A helyzetünk semmit nem javult. Már lemondtuk a netet,és a tv-t. A könyveinket ékszereket mindent amit tudtunk,már a tv-t,számítógépet is eladtuk. (Most könyvtárból netezek mielött vki megkérdezni)

A lakáshitet tudjuk fizetni,de a rezsit már nem :S Azt mondták ha nem fizetjük a rezsit akkor még rádobnak jelzálogot a házra :S kajára már nem nagyon van pénzünk :S a lakást még mindig nem tudjuk eladni! Megfogok őrülni :S

Anyám is ki van idegileg,és ez fáj a legjobban h látnom kell mennyire ki van :(

2010. jún. 15. 14:58
 54/60 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom,h mit mondjak. nekünk is van hitelünk és tiudom,hogy milyen nehéz mindnet fizetni. Ahogy olvastam a válaszaidat az fogalmazodoztt meg benne,hogy ennél még az is jobb ha áron alúl aldjátok vagy elárverezik a házat. Tudom,hogy ez így finom fogalmazva bután hangzik,de akkor már 2 fizetésből tudnátok menni egy kis albiba és még ennivalóra és rezsire is maradna. Azt írtad,hogy 7 millióért áruljátok,nem akarok faggatni,hogy mennyi a hitel rajta,de ha mondjuk 5, akkor eladhatnátok annyiért és akkor nem kell hitelt fizetni. Sajnos jobb ötletem nincs,mert ha így megy akkor igy is úgy is viszik a házat:(
2010. jún. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:
5 millió van rajta,de ha el is adnánk a laksát uyge nem annyit kellene visszafizetni. Mikor 202ft volt a svájci frank akkor kelett 6 millllió 650 ezret visszafizetni. és akkor még ott van a rezsi tartozás,meg a gáz. Meg a 2 személyi kölcsön. Tiltanék anya fizetésének nem tom hány százalékát,és a fennmaradó összegből nem tudnánk elmenni albérletbe így 4en. Sajnos,nagyon meg vagyunk lőve
2010. jún. 15. 16:06
 56/60 anonim ***** válasza:
Mire vettetek fel szemelyi kolcsont? Kettot is?
2010. jún. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:
rezsi tartozás kifizetésére az egyiket még 6 évvel ezelött, amásikat meg 4 évvel ezelött adósságokra meg műtét miatt
2010. jún. 15. 17:19
 58/60 anonim ***** válasza:
Nagyon ugy néz ki, hogy tulvállaltátok magatokat a havi törlesztésekbe. Jó hogy valóban meg nem bolondul édesanyád, de ebből kiut csak egy ujabb kölcsönnel lenne lehetséges. Sok ember észnélkül veszi fel, akkor nem gondol arra, hogy azt törleszteni is kell. Az Orbán kormány egyébként kilakoltatási moratóriumot rendelt el december 31-ig, addig biztos nem tesznek ki benneteket a lakásból.
2010. jún. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

"szülni kettőt feltétlen szükséges volt a semmire."


ezt egy abortuszellenesnek mondd,egy olyanabb kérdésnél...akkor bezzeg nembaj ha nincs mire,szülje csak meg..."



En 100%-ig abortuszellenes vagyok. Megis azt kerdeznem, hogy mire szult 2 gyereket? Ne mondd mar, hogyha valaki felelossegteljesen szexel, 2-szer is becsuszik gyerek, masnak meg 1-szer sem. Lehetnek olyan esetek, hogy megtortenik a nemkivant terhesseg, de nem egy fiatal nonel mar 2-szer is, akinek persze nincs parja. Ez is mutatja, hogy a csaladnak semmi felelossegerzete nincs. Nem kellene szexelni annak, akinek nincs hozza eleg intelligenciaja.

2010. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:

A tesómra visszatérve. Mikor az első gyerek született akkor még együtt voltak a barátjával.Már 14 éves koruk óta együtt voltak,tesóm 22 évesen szült,persze a baba egy éves korára az apa már lelépett,de gyerektartást legalább fizet,meg tartja a kapcsolatot vele. a 2. baba meg akkor derült ki mikor tesóm 4 hónapos volt(ugy volt h kibékül a volt barátjával). Az első 3 hónapban menstruált tesóm-elég ritka az ilyen,és a teszt is negatív volt. tesóm érezte h vmi más,és azért csinált tesztet,de mivel negatív volt,meg mesizett is ráfogta arra h ki van merülve(akkor még dolgozott). a 4. hónapba maradt ki neki,és akkor ment el dokihoz.


Szóval az első gyereket tudatosan vállalták,a 2. baba tényleg becsuszott,de mire kiderült méár nem lehetett mit csinálni.

2010. jún. 16. 07:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!