Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nagyon önző velünk. Mit...

Anyám nagyon önző velünk. Mit tehetnék ellene? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Az van, hogy 16 évesen vállaltam diákmunkát, és anyám követeli a felét. Próbáltam beszélni vele, de azt mondta, hogy azért kéri, mert ez a hála azért, hogy eltart. Már nem azért, de itthon mi vezetjük húgommal a háztartást. Egy másik eset: Mindig kapok a nagyitól zsebpénzt, hogy majd költsem magamra és vegyek belőle azt amit szeretnék, de anyum mindig kölcsönkéri, és nem adja vissza. Mondta anyu, hogy vezessem a tartozásait, és hogy hamarosan visszaadja. Eddig 30.000 ft-ot kért kölcsön, de nem mondtam neki, nem akarok önzősködni. Mondjam neki, hogy szükségem lenne a pénzre? Egyébkét anyám a fizetése majdnem felét cigire költi, napi 2 dobozt szív el.

és akkor még egy eset: vettem egy tök jó halászgatyát, nagyon örültem neki mert sokáig spóroltam rá, erre anyám kijelentette hogy adjam neki. Itt elszakadt a gitárhúr, kiakadtam, és nem adtam neki, akármennyire is ordított. Azóta is minden nap emlegeti, hogy milyen önző vagyok, és hogy az az ő nadrágja... Nagyon gázos a helyzet, mit tegyek???

16/L


2011. júl. 10. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki pénzt. Azt, hogy zsebpénzt kapsz a nagyidtól, nem kell tudnia. A pénzedet meg egyszerűen rejtsd el, mit tud tenni?


Apukáddal mi a helyzet?

2011. júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem él már, de már régen elváltak
2011. júl. 10. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
állj a sarkadra, és ne adj neki oda semmit! Se pénzt, se nadrágot semmitsem...vagy ha esetleg eltitkolod ha kapsz pénzt mamádtól? és akkor nemtud majd rola...beszéld meg mamiddal hogy ne mondja el anyukádnak hogy adott pénzt, temeg igy eltudod majd költeni...pénzt vagy valamit szokott adni anyud??? vagy jól nevel titeket?? én is már 4éve melozom 2 helyen is suli mellett de anya sosem kért egy ft-ot sem pedig egyedül nevel megilyenek..aztmondja h amit megkeresek az az enyém..igaz mostmár adok neki de magamtól, mert van neki egy tartozása amit segitek neki kifizetni :) és azt nemkérem vissza....de nemértem anyukádat miért ien:S
2011. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
szerintem felesleges kedveskedni neki valoszinu sosem leszel eleg jo ahhoz hogy jo legyen a kapcsolatotok.. persze szomoru,de feltekeny is lehet rad-fiatalsagodra,vagy ,,szepsegedre ha az vagy stb..van ilyen sajna. nemsokara felnott leszel,addig alakitsd ki a sajat velemenyeidet,gondolkozz celtudatosan,es ha eljon az ido teremts magadnak egy szebb vilagot! sok sikert!
2011. júl. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
sajnos magadra vagy utalva...egy rohadt fillért ne adj neki,ha az eltartással vág vissza,akkor közöld vele,hogy az nem joga,hanem kötelessége,amíg 18 nem leszel...vegyél magadnak,amit akarsz,de abból soha ne adj neki,mellette tegyél félre mindig egy picit,hogy vészhelyzet esetén legyen mihez nyúlni...keress egy felnőtt rokont,aki megbízható és beszéld meg vele a problémádat,vagy akár az iskolapszichológussal,ő majd ellát tanácsokkal
2011. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kései Sirató ***** válasza:

Ha az édesapád meghalt és 16 éves vagy, akkor jogosult vagy árvaellátásra. Az a pénz téged illet, édesanyád csak a kezelésével van megbízva. Emlékeztesd arra, hogy csak részben tart el, mert az árvaeellátást édesapád után kapod. Én valahogyan kikínlódnám ezt a 2 évet és 18 évesen lelépnék. Nyilvánvaló, hogy nem szeret téged és úgy viselkedik, minth a mostohád lenne. Kérd vissza a tartozást, mondd, hogy miket akarsz venni és sürgősen adja vissza. A továbbiakban ne adj neki és juttasd eszébe, hogy családi pótlékot is kap (ráadásul emelt összegűt, amennyiben egyedül nevel).

Én azt is szóvá tenném, hogy a cigaretta drága és rontja az egészséget is, le kellene szoknia.

2011. júl. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Túlzottan engedelmes vagy, ilyenre lettél nevelve, túl rendes vagy ha még a saját keresetedből is anyádnak adsz!


-anyád dolga az, hogy megkeresse a betevőt, meg a cigije árát. neked ehhez semmi közöd, nem a te dolgod pénzt adni a lúzer anyádnak, már elnézést!


-Anyád kötelessége, hogy eltartson, ezért kapja a családi pótlékot is.


-az már minden megalázásnak a teteje, hogy a saját kemény sok óra uncsi diákmunkával megkeresett pénzed akarja.

Az arra való, hogy pl. fagyizzál belőle, meg magadra költsd! A helyedben jól leordítanám.


-Nagyiddal beszélni kellene erről, hogy mit csinál anyád. Mégis csak neked adja a zsebpénzt, nem anyádnak! Anyád elvileg felnőtt, és tud magának zsebpénzt keresni!

2011. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

sajnos az a baj, hogy anyámmal nem lehet mit kezdeni, nagyon makacs és nem hallgat meg másokat. a saját feje után megy mindig. nagyival lehet beszélek erről

sajnos nem tudok 18 éves koromban lelépni, mert 20 éves koromig gimibe járok, ami alapítványi díjas

2011. júl. 10. 12:33
 9/9 Tóth Alexandra Elena válasza:
45%
Állj a sarkadra! Ne sajnáld ha aztán hisztizni kezd, mikor megmondod az igazat. Nincs igaza és nem látja be. De tényleg nem szabad hagynod hogy így bánjon veled, teljesen a fejedre fog nőni. Nem azt mondom, hogy ordítsd le a fejét, hiszen az édesanyád. Mindig tisztelettel fordulj felé de ne félj kiállni a saját igazadért. Kitartás! Ha bármiben tudok segíteni írj privát üzenetet.
2017. máj. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!