Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? [Részletek lent]

Mit tehetnék? [Részletek lent]

Figyelt kérdés
Nos, 13 éves vagyok, és az anyám mindig szid. Ezt úgy kell érteni, hogy bármit csinálok vagy nem csinálok, mindenért leszid, ordibál. Annyira elegem van már, és mindig úgy megmondanám neki hogy utálom, de nem tudom, mert szeretem. Igaz, amikor már elegem van belőle és elrúgja a labdát, akkor utálom. Akkor igazán gyűlölöm. De ha mondanám neki akkora pofont kapnék hogy le repülne a fejem. Semmit se lehet meegbeszélni meg semmi. Miest felkelek, pontosabban üvöltve felébreszt, elkezd ordítani mint a sakál és egész nap az esti lefekvésig ordít szid morog. Nos, nagyon unom......Azt mondja hogy csak mert van miért. Hm. Nos erre inkább no comment. Azt akarja hogy este 7-kor feküdjek le meg minden. Meg hogy a szobámba az én szobámba pl az adoboz a másik falnál legyen ne annál. Semmit se enged meg. Meg amúgy is más ilyenkor már rég minden héten más pasival fekszik le, pl az osztály társam is, plusz aztán meg hajnali 3-ig tévéziik és ráadásul szexcsatornát néz, meg részegen megy haza meg diszkóba jár meg drogozik cigizik meg minden. És én? Én semmi! Elegem van! Valahogy meg kellene sabadulnom anyámtól. Mindenben gátol, nem hagy élni ráadásul egész nap ordítozik. Teljhesen kikészít! Előre is köszönöm.
2009. nov. 30. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel még kiskorú vagy és ő tart el téged,ezért nagyon sokat nem tudsz tenni. De először próbálj vele felnőtt módján leülni és beszélgetni. Kérdezd meg tőle miért viselkedik így. Te pedig magyarázd el neki, hogy te már egy "érett" lány vagy és a kortársaidhoz képest normálisabb, hisz te nem jársz sehová,tisztességes vagy,nem pasizol(bár az azért megengedhetné, hogy legyen egy barátod, de azért nem kell vele egyből lefeküdni). Szeritem ha látja rajtad, hogy komoly vagy,akkor máshogyan fog bánni veled.Valszeg félt és nem akarja, hogy olyan legyél mint a többi mai lány. Persze elmagyarázhatod neki, hogy ha szeret akkor ne bántson a szavaival és hagyjon neked egy kis teret és magánéletet. Persze ez nem azt jelenti,hogy akkor neki az éjszakának,de azért egy esti 9 órai lefekvés nem olyan késő. Bár én 13 évesen még otthon tv-tem. Elöszőr 15-16 évesen jártam el esténként,de nálunk is voltak viták,mert nem akarták, hogy rossz társaságba kerüljek és hogy elkurvuljak,persze azért annyira már érett voltam,hogy ezektől megmentsem magam. Igaz 17 voltam amikor elveszettem a szűzességem,de ez akkoriban még normális volt és csak olyannal feküdtem le akibe szerelmes voltam és jártunk, nem pedig futó kalandok útján.

AMúgy ha nem nyugszik meg, akkor talán próbálj egy időre más rokonokhoz menni és mondd el neki, hogy egy időre elköltözöl,mert rosszul esik, hogy így bánik veled és úgy érzed,mint ha nem is szeretne.Ettől talán megenyhül. Sok sikert!!25/L

2009. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát elég neheéz.

Lehet hogy ki van idegileg és rajtad tölti ki a mérgét és észre semm veszi. Esetleg egyedül nevel? Anyagi nehézsége is lehet...

Azért egy kamasszal nem könnyű. Én legalábbis rettenetes voltam.

szóval tényleg az a legcélra vezetőbb, ha megkérdezed miért ilyen ideges mindig veled? Ő is mondja el neked, ha valami bántja és te is mondhasd el. Ha sokat tud rólad, meg hogy gondolkozol jobban bízhat benned...


remélem sikerül

2009. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,de az írásodból nem derült ki,hogy lány vagy fiú vagy??
2009. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
m'ér, az fontos? lány
2009. nov. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Valszeg az is zavarhatja, hogy az ő korában máshogyan mentek a dolgok mint most. BÁr az anyáméknál annó még 16 évesen házasodtak első férfival,amikor én voltam 16 akkor még csak a szüzesség elvesztése,de semmi házasság vagy gyerek,most meg már a 13 évesek is szexelnek, akkoriban nálunk a fiúk lek*-ák az olyan lányokat,de gondolom most ez a normális.Szóval magyarázd el neki, hogy tudsz magadra vigyázni és nyugodjon meg. Vagy vegyen ki egy hét szabit és pihenjen és ne rajtad töltse ki a feszültséget.
2009. nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Írjál naplót. Értsd: leírod amiket mond neked és úgy teszed le, hogy megtalálhassa. Szó szerint kell leírni, pl. "Anyu szerint egy ... vagyok.

Reggel azt mondta, hogy ... "


Talán, amikor saját szavaival kétszemközt találja magát, gondolkodóba esik.

2009. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Járj könyvtárba vagy szakkörökre. Plusz néhány óra nyugalom.
2009. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ismerős szituáció. A párom édesanyja is hasonló indulatokkal bánik a párommal. Náluk is szerepet játszik az ordibálás, a reggel kirugdosás az ágyból, az agresszió. 1 éve vagyunk együtt, 20 évesek vagyunk, tervezzük, hogy elköltözik a párom az Édesanyjától, mert már kássel is megfenyegette a fiát, s ráadásul engem is. A nő néha iszik egy üveg pálinkát, ordibál, kizárja a fiűt a lakásból, a pia mellé még a legerősebb nyugtatót is szedi. 1 év után rájöttem, hogy az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni. Ha meg akartam beszélni vele, nem lehetett, mert minden szavamat kiforgatta. Mi vagyunk a rosszak, mi bántjuk meg (a semmivel). Számára is csak az a jó, amit ő mond, nem hagyja felnőtt módon élni a fiát, amivel viszont csak neki okoz problémát, mert így sajnos velem sem tud igazi férfiként bánni mindig.


Én azt tanácsolom, hogy próbálj vele beszélni, vagy írd le kedvesen, hogy mi bánt. De csakis egyes szám első személyben beszélj, pl: Nekem az fáj..Én úgy érzem.. én megpróbálok mindent, de fordítva nem érzed..


Ha nem működik, akkor egyszerűen ne állj szóba vele. keress magadnak külön elfoglaltságokat, járj a suliba sportolni, addig sem vagy otthon. És ezt még neki is meg kell értenie.


És Édesapád? Vele mi a helyzet? Vagy elváltak a szülei és csak ketten éltek együtt? Ha így van kérj segítséget Apukádtól!


Kitartás!

2009. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igyekszem minden kérdésre válaszolni.

Lány vagyok, de ha a pasizásról írok akkor gondolom logikus..báááár:)

Már ezerszer próbáltam vele meg beszélni a dolgokat, de nem megy.

Igen, komoly vagyok, és nem is akarok lefeküdni senkivel sem, leegalább 18 éves koromig. Az elköltözés..talán. A nagymamám 2009.november 20-án eltűnt, rendőrség keresi. A keresztanyám nála él, pontosabban élt. Most nálunk van azóta. Náluk az áramot is kikapcsolták.Tehát azóta, mióta Nagyi eltűnt, azóta nálunk alszik a keresztanyum, de minden nap nézi az albérleteket. ÉS még az is lehet, hogy ma el megy, mert ha minden igaz, ő fogja meg kapni az elbérletet, amit nézett, de van egy másik vevő is, lehet hogy az. De megígérte, hogy ha elköltözik, ott alhatok nála. Meg amúgy vele szoktam úgy néha-néha megbeszélni ezt az ügyet, de ő maga is látja. De már néhány napja ő is ellenem fordult.

Nem egyedül nevel, apa is ott lakik velünk, de folyton veszekednek. El fognak válni. Én apuval fogok maradni, ezt már el is mondtam neki, és még csodálkozik. Apa az tényleg olyan mint ha egy barát lenne. Amúgy anyának nincs munkája, de apa havi 200ezer forintot keres. Próbáltam már elmondani anyának sokszor, hogy a mai világ teljesen más mint a régi, de erre csak azt tudja mondani, hogy hát régen jobb is volt. A naplóírás jó ötlet. Amúgy néha, mikor "jó" kedve van, bocsánatot kér, hogy ilyen, meg minden, de akkor is kikészít. Most is iskolai könyvtárban vagyok, minden nap járok ide, meg pénteken énekkar, csütörtökön gyógytesi. Sokszor jártam nagyihoz is, direkt e miatt, de mmost ugye eltűnt. Apát is ugyanúgy szidja, de ha tud, megvéd, és segít mindenben.

2009. dec. 2. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!