Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 5 nagy probléma foglalkoztat,...

5 nagy probléma foglalkoztat, és a pokolba kívánom az egész családomat. Mit tehetnék? (részletek alább. )

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. 2 évvel ezelőtt mentális problémák miatt magántanuló lettem. (nem ment a verbális kommunikáció, antiszociális voltam, az úgynevezett 'számkivetett') Alig egy hónap múlva lesz a bátyám esküvője, ahol én leszek az egyik koszorúslány, és el kell mondanom 2 verset is. (mondjuk ezek betanulása nem lesz számomra nehéz, megyei szépkiejtési versenyen lettem első helyezett, több helyesírási versenyen is jó eredményt értem el, a magyar nyelv az életem szinte) Szóval most szeretném nektek felsorolni, hogy konkrétan mik azok a dolgok, amik most őrülten foglalkoztatnak, és nem tudom, hogyan segíthetnék megoldani őket, illetve megvannak a magam problémái, amikben senki sem segít, de fiatalkorú lévén ezt nem intézhetem egyedül.


1.) Szemproblémáim vannak, 6 éves korom óta állandóan szemüveget kell viselnem. 14 éves koromban kaptam új szemüveget, de egyre gyakrabban fáj a fejem, és nem látok vele rendesen. Emellett a szemhéjamon megjelentek valamiféle furcsa 'göbök', amik nagyon zavarnak. Másrészt előfordul, hogy nagyon fáj a szemhéjam, vagy reggelre annyira bedagad és bepirosodik, hogy nem bírom kinyitni sem. Ez az állapot nagyjából március óta áll fenn, azóta anyám b.szott elvinni a szemészetre.

2.) Az iskola. Szeretném megvalósítani az álmaimat, egyetemre, vagy fősulira szeretnék majd menni, de nem tudom, hová vennének fel, mert volt egy-két stiklim a magántanulóságban eltöltött két év alatt, amiket nem tudom, hogyan korrigálhatnék. (egyik évben egyszerűen nem mentem be a vizsgára, tavaly pedig megbuktattak.) Mindenki azt mondja, hogy okos, értelmes lány vagyok, én tudom is ezt, nem kellene hülyére se tanulnom magam, sem egyéb, de nagyon idegesít, hogy a barátom már ebben a tanévben az ELTE egyik előkészítő tanfolyamára fog járni, holott még egy évvel fiatalabb is nálam.

3.) Pénz. Elvileg 500.000 FT-ot kellene beleadnunk a testvérem esküvőjébe, emiatt kölcsönt vettünk fel, de nekem is kellene pár dolog. (pl. egy fényképezőgépet szeretnék, ami viszonylag olcsó a maga 15.000 FT-os árával, mert van némi tehetségem a fotózáshoz, illetve más művészeti ágakhoz, úgy mint zene, rajzolás, írás.) 7 éven keresztül nyöghetjük a kölcsön részleteit, emellett nekem még iskolába is kell majd mennem jövőre, és ugye ahhoz nagyon-nagyon sok mindent be kell szerezni. Tanszereket, táskát, ruhákat (ruhám sincs, mert eladtam, hogy legyen pénzünk), tankönyveket, a kötelező olvasmányokat (én utálom a könyvtárat, nekem saját könyvtáram van már, és szeretném, ha felnőttkoromban, amikor elköltözöm innen, több doboznyi könyvet vihetnék magammal, amit majd a leszármazottaimra hagyok), szóval értitek.

4.) A negyedik probléma a felsorolásomban az, hogy a barátom, akivel mellesleg szeptember 15.-én tartjuk az első évfordulónkat, szeptember 17.-én este jön majd hozzánk, mivel az esküvő 18.-án lesz. Viszont nekem 18.-án fel kell kelnem kb. reggel hatkor, elmenni fodrászhoz, kozmetikushoz...stb. A leendő sógornőm szerint addig a barátomat valakire rá kellene bízni. De anyám nem igazán fogadja Őt el, ebből sok konfliktus is származott már a két család között, amiket anyám passzivitása miatt én simítottam el. (tudni kell, anyám iszik néha, és mániája b.zinak, illetve értelmi fogyatékosnak nevezni a barátomat, szóval röviden egy elviselhetetlen hárpia. pl. engem lek.rvázott, amiért ezzel a fiúval SZERELEMBŐL!!! elveszítettem a szüzességemet. csak röhögni tudok már a kirohanásain.) Félek, hogy a barátomnak kínzás lenne másfél órát ülni velem együtt a fodrásznál, meg ilyenek. Nem akarom lefárasztani a tipikus 'női' dolgokkal, de a családomra nem bízhatom, mert leapasztják a maradék agyát is szegénynek. Szerintetek magammal kellene vinnem?

5.) Mivel a testvérem elköltözik, így itt marad a szobája üresen. (valószínű bútorral együtt költözik a drágám) Az a lényeg, hogy nekem nincs saját szobám, most, ahogy ezt írom, anyám fél méterre alkoholmámorosan alszik mellettem, holnap dolgozni is megy, bár a gépelésem apró zaja nem zavarja az álmát. Szeretném megkapni a testvérem szobáját, de amilyen egoista szemét, valószínűleg hagy majd megrohadni egy szobában az anyámmal.


Hogyan vészeljem át ezt az időszakot? Valami borzalmasan érzem magam, napok óta annyi, hogy lefekszem hajnalban, délután felkelek, mosok, pakolok, takarítok, satöbbi, enni nem tudok, mert étvágyam nincs, és a kezem is állandóan remeg. 2 hete kb. kajánk sincs. (és mielőtt valaki elkezdene kötözködni, miszerint akkor netre hogy van pénz? hát úgy, kedveseim, hogy amikor anyám hónap elején megkapja a fizetését, akkor fizetjük ki. de most hamar elfogyott az a pénz...:/) Remélem valamilyen szinten tudtok segíteni, akár egy lelkifröccsel, vagy aki már átélt ilyet, a tapasztalataival. Köszönöm előre is!


2010. aug. 27. 02:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a fényképezőgép, meg csomó könyv azért kell, mert ezekbe a dolgokba menekülök a démonaim elől...:/ Rengetegszer vagdostam magam, az alkarom úgy néz ki, mintha összehaverkodtam volna egy szögesdróttal, és ha nem fotózok/olvasok/rajzolok, akkor mindig a kezembe akad egy penge, és nincs megállás. Pszichológushoz nem tudok elmenni, mert anyám lesz.rja, hogy mi van velem. De amikor meglát egy könnycseppet a szemem sarkában, pl. a barátommal való veszekedések miatt (amik ritkultak mostanság), akkor egyből elkezd ütni vágni. Szerintem élvezetből.
2010. aug. 27. 02:22
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nincsenek 1 barátod sem akinek kiöntheted a lelked? mert ha magadban tartod belefogsz őrűlni :S és milyen az apukád? próbálok sorban válaszolni a problémáidra :S


1, nekem is volt ilyen problémám a szememmel (igaz én nem vagyok szemüveges) aztán kiderült hogy allergiás vagyok. 16 éves vagy,te is elmehetsz egyedül szemészetre.


2,ne foglalkozz a múlttal hogy akkor megbuktattak, mindig legyenek céljaid amikért küzdeni tudsz az életben ,és ez visz majd téged előre.tessék belehúzni a tanulásban,csak a tanulás legyen a legfontosabb, küzdj, és akkor lesz esélyed a tovább tanulásra.


3, ha tudod h anyagilag nem álltok jól akkor miért nem mentél el diákmunkázni? és akkor lenne miből megvenni azt a fényképezőt.. én 15 éves korom óta dolgozom nyaranként.

a rajzolás az ingyen van, én is mindig rajzoltam, és engem is nagyon lekötött. nekem volt 3 4 tollam és azzal írtam mindig, a füzeteket pedig olcsón is be tudod szerezni. a tankönyveket pedig használtan is be tudod szerezni. (iskola könyvtár esetleg? )


4,ha reggel6kor kelsz, és egyből mész ide oda, nyugodtan otthon hagyhatod a barátod, talán mire elkészülsz mindennel gondolom dél előtt és ha sokáig alszik akkor nem lesz gond.. mire kész vagy ő is fel kel :)vagy ha ez jó akkor ülj le anyukáddal beszélni erről (persze amikor józan) és próbáld kedvesen elmagyarázni hogy neked ő sokat jelent, és akár megkérheted a párod h néha néha segítsen be pl a mosogatásba, vagy kérdezze meg anyukád h tud-e segíteni vmit..


5,a szobát pedig beszéld meg tesoddal h örökölheted-e , mond el neki őszintén hogy egy 16 éves kamasz lánynak szüksége van egy kis zugra hol maga lehet.. biztos nem fogja azt mondani h nem ha már neki nem kell :S


a kezedet ne vágdosd az nem megoldás semmire!késöbb még sok problémád lehet belőle, pl ha meglátják az iskolában a hegeket, sebeket, mit fognak szólni? vagy sok év múlva a munkahelyeden? hónap végére nálunk is elfogy a pénz, hát van ez így :S ki kell bírni. próbálj meg nyitni az emberek felé ha személyesen nem is megy, akkor próbálj meg neten keresztűl barátokat szerezni, és beszélgetni velük.hidd el neked is könnyebb lesz. és tanulj tanulj, az lebegjen a szemed előtt hogy ilyen élet többet nem kell neked. jó tanulmányi eredménnyel , később diplomával majd egy jól kereső állással ilyen problémád sosem lesz.


egy 19 éves lány

2010. aug. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pszichologushoz nem kell anyukád. Sőt fizetned sem kell érte. Az egyik ismerősöd aki jár suliba vigyen el a sulipszichologushoz. Vagy menj be egy klinikára, nem kell bentmaradj, csak bejársz beszélgetésekre, és teljesen ingyen van. Fontoldd meg, nagy szükséged van rá!

Egy pszichológia mesterképzős.

2010. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyedül is elmehetsz szemorvoshoz, hiszen elmúltál 14. Szomorú, hogy anyukád nem foglalkozik veled, de ne hagyd, hogy ezért tönkremenjen a szemed. Van TB-d, hiszen iskolába jársz, fogod a TB-kártyát, személyidet, lakcímigazolványodat, elmész a lakóhelyed szerinti SZTK-ba, elmondod a problémát, ahogy ide leírtad és ellátnak ingyen.


2. Nyugi, fel fognak venni. Én főiskolán tanítottam évekig, évről évre megy le a színvonal, évről évre egyre rosszabb képességű embereket vesznek fel. Most ezt nem rosszindulatból írom, tényleg ez van. Egyre több mindenkinek lesz esélye bekerülni. Az egész felsőoktatás egy nagy üzlet lett mára, szinte bárkit felvesznek, hogy megkapják utána a fejkvótát - ami egyre nehezebb, hiszen a ti generációtok már sokkal kisebb, azaz amíg 10 évvel ezelőtt volt 150 ezer jelentkező, most van kb. 90 ezer. Figyelj az átlagodra, még tudsz javítani, hiszen az utolsó 2 év még hátravan. Azokra a tárgyakra figyelj, amik beszámítanak a pontszámba ott, ahova menni akarsz. Csinálj nyelvvizsgát, interneten rengeteg anyag van fenn, magántanár sem kell igazából, meg vannak weboldalak, ahol tudsz külföldiekkel beszélgetni mikrofon+fülhallgató+webcam segítségével. Sőt, webcam nem is kell feltétlenül. Azt, hogy a barátod felvételi előkészítőre jár 15 évesen, sz.ard le. Ez nem dönt el semmit. Én egyáltalán nem jártam, még negyedikben sem, és mégis felvettek annak idején, ismerek olyat, aki 3 évig járt, és mégsem vették fel sehova, szóval nem ezen múlik. Különben is egy nagy lehúzás az egész (ilyen helyen is dolgoztam egyetemista koromban), a pénzre mennek, de magadtól is simán meg tudod tanulni azt, amit ott tanítanak (persze ott könnyebb valamivel, mert a szádba rágják a dolgot) - kérd el a barátodtól a jegyzeteit, aztán tanuld meg otthon, csináld meg a feladatokat, amiket ott az órán csináltak.


3. Az esküvő szomorú dolog. Én személy szerint visszataszítónak tartom azt, ha valaki a nem jó anyagi helyzetben lévő szüleivel fizetteti ki az esküvőjét. Mert persze egy gazdag családban más. De hogy hitelt vetessen fel a szüleivel (!) ezért egy felnőtt ember! Rengetegen tartanak kéttanús esküvőt, vagy úgy, hogy két tanú + szülők, testvérek. Ha bátyádék nagy esküvőt meg rongyrázást szerettek volna, nekik kellett volna előteremteniük rá a pénzt. Nem is értem, anyádék miért vették fel rá a hitelt. Fényképezőgépet kérdezd meg otthon. Ha azt mondják nem, mondd nekik, hogy a felét fizessék ki. Másik felét simán elő tudod teremteni. Gyűjtsd össze a pénzt, amit rokonoktól, nagyszülőktől kapsz, ha nem vállalj be valami hétvégi melót. Ha nem mersz emberek közé menni, otthon végezhető munkát is találhatsz, borítékolást, gépelést, kisebb fordítást pl. Érdeklődd meg egy diákmunkaszövetkezetnél. Ha a felét se akarják kifizetni, az egésznek is elő tudod teremteni az árát, 15 ezer forint nem olyan nagy pénz, 2 hétvége alatt megkeresed a rávalót.


4. Vidd el a barátodat a fodrászhoz nyugodtan. Ki fogja bírni azt a másfél órát, nem nagy ügy. Hiszen írtad, hogy szerelmesek vagytok egymásba. Vigyél neki valami könyvet vagy újságot, hogy el tudja foglalni magát. De van olyan fiú is, aki szívesen körülnéz olyan helyen, ahol csak nők vannak, és ahova egyébként nem jutna be. Lehet, hogy az is tetszik majd neki, ahogy csinosítanak téged.


5. Kérd el a szobát. Előtte beszélj a bátyáddal, hogy mondja meg anyádnak, hogy szeretné, ha neked adná a szobáját. Úgy tűnik őt jobban szereti a muter, hiszen miatta még hitelt is vett fel.


Mondjuk az nagyon fura, hogy nincs pénzetek kajára, de egy esküvőre (ami abszolút nem létszükséglet) felvesztek félmilliós hitelt. Amúgy miért nem a bátyád és a felesége vették fel és fizetik vissza a hitelt? :o


29/n

2010. aug. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
08.24 vagyok: Jézusom, most olvastam csak a kommentedet. Ne vagdosd magad. Menj el pszichológushoz mindenképpen. Figyelj, már 16 éves vagy. Igaz, hogy a nagykorúság 18 évesen kezdődik, de 14 éves korodtól már korlátozottan cselekvőképes vagy. Tehát intézhetsz bizonyos dolgokat egyedül. Például az orvoshoz menést. Gyerekpszichológiát keress, ha nem találsz, menj el a háziorvosodhoz, ő is segíteni fog, és oda is mehetsz egyedül. Ha anyád ver és bántalmaz, azt meg jelentsd a családsegítőnek, mert ez nem normális, és mellesleg büntetendő. Nem vagy köteles elviselni. Ha van kedved, hívd fel a kékvonalat, www.kek-vonal.hu, ez egy krízisvonal gyerekeknek és tizenéveseknek, ott nagyon rendes emberek vannak, és segíteni fognak.
2010. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen minek kell anyád ahhoz, hogy elmenj a dokihoz? amúgy meg nem értem, a tesód szobája tök üres lesz, mi köze lesz hozzá, hogy átcuccolsz vagy sem???
2010. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ja és pszichológushoz is mehetsz egyedül....
2010. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a könyves dologhoz fűznék valamit. Már több ezer könyv letölthető az internetről ingyenesen és kezd lejjebb menni a e-book reader ára, a jövő 30 éven belül az, hogy mindenkinek otthon lesz 1 db e-book reader, benne min. 50000 db könyvvel, és senki nem tesz majd a polcokra poros, besárgult könyveket.
2010. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nagyjából minden kérdésedre válaszoltak, így én csak a könyvekre reagálnék:

aukciós oldalakon nagyon jó áron hozzájuthatsz könyvekhez, igaz használtan (én mondjuk ezeket szeretem jobban?

www.regikonyvek.hu

www.books.hu

itt is olcsók.

vagy antikváriumban.

2010. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Háth, elmondok egy nagy titkot, kicsinyes vagy, beképzelt, ráadásul a pofád is nagy... tépéd itt a szádat ahelyett hogy csinálnál is valamit, nyárimunkáról hallottál?, önnálóság meggfordult a pici fejedben? esetleg némi kitartás?, Egyetem? bukással?, magántanulóként? egyetemen mi lessz? magántanuló leszel ott is? vagy levelezős leszel súlyos százezrekkel? Ezzel a mentalitással még kukásnak sem mennék... Kicsinyes kritikák forognak a fejedben azért mert nem veled foglalkoznak. Saját érdeked hogy a szüleidet elfogadd, és közös hangnemet találjatok. Mindenkinek megvan a maga keresztje, baja, problémája. Valaki ül a sarokba és siránkozik, oldalakat ír milyen rossz és keserű az élete. Valaki elfogadja a helyzetét és küzd hogy jobb legyen.


Egyetemről, célokról annyit, hogy neked most per pill semmi esélyed, az akarat csírája benned van, de ahhoz hogy megvalósuljon valami a cél alá kell rendelned magad, visszafogottan, ámbár törtetőnek kell lenned, most csak magyarázol, meg kell alázkodni napról napra, hétről hétre hogy megkapj valamit... a kérkedés nem jó semmire, tudsz rajzolni, inteligens vagy, egyetemre akarsz menni ÉS????? nem bizonyítottál semmit.. megbuktál? Igen, nem csinálsz semmit a céljaidért? Igen


A tettek, beteljesült célok teszik az embert naggyá, bölcsé, és értékessé...


Ha veleményed szerint vagy valaki.. akor elmondom én kivagyok... 22/F, Cigányokkal teli szakközépből jöttem, ahol egyszer meghúztak, dadogtam, mindenki kinézett... érettségi középszerű lett... most 4. éves gépészmérnök vagyok, szeptmbertől 1 éves szociólugus hallgató. Értek a három 3D-s modellezéshez, weblap szerkesztéshez/adminisztáláshoz, középszerü prog. tudással rendelkezem, imádom a történelmet, mellette sportolok is..

Ha ez nemlenne elég, a sport klubonban titkár vagyok...

Szeretek bulizni, inni dohányozni, csajozni. Nem tudok helyesen írni, és körmondatokban beszélni, szeretem a kétkezi munkát, szivesen kaszálok, ganajászok, betonozok némi pénzért.. Értékesebb vagyok mint TE? NEM

2010. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!